Gizli Hotkey, herhangi bir App Windows 10'un Yeni Emoji Seçici açar

Windows 10, herhangi bir uygulamada, hatta Google Chrome gibi masaüstü programlarında emoji yazmak için kullanabileceğiniz gizli bir emoji seçicisine sahiptir. Bir klavye kısayolu kombinasyonuna basarak erişilebilir.

Emoji seçicisi, Windows 10'un Sonbahar Yaratıcıları Güncelleştirmesi'ne eklendi ve Nisan 2018 Güncelleştirmesi'nde geliştirildi.

Emoji Seçici nasıl açılır

Emoji seçiciyi açmak için Win + tuşlarına basın. veya Win +; klavyenizde. Diğer bir deyişle, Windows tuşunu basılı tutun ve periyod (.) Veya noktalı virgül (;) tuşlarına basın.

İmleciniz bu tuşlara basarken metin kabul eden bir yerde olmalıdır, ancak bu kısayolu pratik olarak herhangi bir uygulamada kullanabilirsiniz: web tarayıcınızdaki metin alanlarından mesajlaşma uygulamalarına Microsoft Word'den Notepad'e.

Eklemek için açılan pencerede emoji'yi tıklamanız yeterlidir. Panel ayrıca en son kullandığınız emoji'yi de hatırlar ve onları listenin en üstünde sunar.

Emoji panelinin sol alt köşesindeki büyütme camı düğmesini tıklatabilir ve bir emoji aramak için yazabilirsiniz.

Uygulamaya bağlı olarak, panelde gördüğünüz tam renkli emojiyi göreceksiniz (örneğin, Chrome'da) veya daha küçük bir siyah beyaz emoji karakteri göreceksiniz (örneğin, Not Defteri'nde). .

Nisan 2018 Güncellemesinden başlayarak, emoji paneli bir emoji ekledikten sonra açık kalır, böylece istediğiniz kadar çok emoji ekleyebilirsiniz. Kapatmak için, panelin sağ üst köşesindeki “x” düğmesine veya klavyenizdeki Esc tuşuna basın.

İLGİLİ: Neden arkadaşlarım benim Emoji'mi doğru görmüyor?

Emoji seçicideki “People” kategorisine (altta saçlı insan yüzü düğmesi) geçiş yaparsanız, pencerenin sağ üst kısmında emojinin ten rengini seçmenizi sağlayan bir düğme de görüntülenir. Bu sadece yeni insan şeklindeki emojinin rengini değiştirir. Büyük dairesel yüz emoji sarı kalır.

Emoji standart unicode karakterleridir, bu yüzden bu klavyeyle yazdığınız emoji, emoji'yi destekleyen herhangi bir modern işletim sisteminde veya cihazda görüntülenebilir olmalıdır. Microsoft, Windows Update aracılığıyla kullanılabilen bir güncelleme sırasında Windows 7'ye siyah beyaz emoji desteği bile ekledi.

Emoji karakterlerini de içeren bir alan adı satın alabilirsiniz.

Dokunmatik Klavye ile Emoji Nasıl Yazılır

Windows 10'un dokunmatik klavyesinde ayrıca emoji desteği vardır, bu yüzden dokunmatik ekran üzerinde yazılım klavyesini kullanıyorsanız emoji yazabilirsiniz. Bu, iPhone'lar, Android telefonlar ve iPad'ler gibi diğer modern mobil cihazlarda klavyeyi kullanarak emoji yazmak gibi çalışır.

Dokunmatik klavyeyle emoji yazmak için, boşluk çubuğunun solundaki emoji düğmesine dokunun.

Dokunarak ekleyebileceğiniz emoji listesini göreceksiniz. Pratik olarak herhangi bir Windows uygulamasında çalışmalıdırlar.

Standart alfabetik klavyeye geri gitmek için “abc” düğmesine dokunun.