Gmail Kendini Tahrip E-postaları Sunacak

Gmail'in kullanıcı arayüzü yakında bir güncelleme alıyor ve yeni bir özellik kendi kendini imha eden e-postalar.

The Verge için yazdığı Tom Warren, bu güncellemenin özelliklerini tüm hafta boyunca sızdırıyor ve henüz kontrol etmediyseniz kontrol etmelisiniz. Bugün kendini yok etme özelliğine dikkat çekti:

Artık, Google'ın, Gmail kullanıcılarının alıcıların belirli e-postaları yönlendirmesini durdurmasına veya bunları kopyalama, indirme veya yazdırma becerilerini kısıtlamasına olanak tanıyan "Gizli Mod" u da ekleyeceğini öğrendik. Google ayrıca, Gmail kullanıcılarının SMS yoluyla oluşturulacak e-postaları açmak için bir şifre gerektirmesine veya gönderilen e-postalarda bir son kullanma tarihi ayarlamasına da izin verecektir.

Bunun işletmelerde hedeflendiğini varsayalım, çünkü herkesin sözde gizli bir e-postanın ekran görüntüsünü alabileceğini ve bu şekilde sızabileceğini biliyor. Yine de, yeni kullanıcı arayüzü için heyecan duyuyoruz: Gmail'in masaüstü sürümü uzun süredir yenilenmedi.

Gelen diğer değişiklikler arasında daha temiz bir arayüz, akıllı yanıtlar, temelde Boomerang'ın yerini alacak bir erteleme özelliği, Takvim veya Keep için bir kenar çubuğu ve çoklu düzenler arasında seçim yapma yeteneği bulunur. Google, bunun ne zaman lanse edileceğini söylemedi, ancak değişikliklerin kullanıma sunulmasından önce 8 Mayıs'ta her şeyin Google IO'da resmi olarak duyurulduğunu söyledik.

Tom Warren / The Verge'den ekran görüntüsü