Gmail’deki Görüntülere Köprüler Nasıl Eklenir

Köprü eklemek, okuyucunuzu istenen web sayfasına götürmenin etkili bir yoludur. Metne köprüler ekleyebileceğiniz bir sır olmasa da, Gmail ayrıca e-postadaki resimlere köprüler eklemenizi sağlar. İşte bunun nasıl yapılacağı.

Gmail’e Resim Ekleme

Zaten Gmail hesabınızda olduğunuzu varsayacağız. Olmazsa, devam et ve oraya git. Hazır olduğunuzda, sol üst köşede bulunan “Oluştur” düğmesini seçin.

Seçildikten sonra, “Yeni Mesaj” penceresi görünecektir. E-posta adresini (1) ve konuyu (2) doldurup mesajınızın gövdesini yazdığınızda (3), devam edin ve imleci resminizi eklemek istediğiniz yere yerleştirin (4).

Pencerenin altındaki “Fotoğraf Ekle” simgesini tıklayın.

“Fotoğraf Ekle” penceresinde, bir resmi sürükleyebilir veya birine göz atabilirsiniz. Aradığınız resim profilinizin “Fotoğraflar” ında veya “Albümlerinde” değilse, web'e göz atabilir veya bilgisayarınızdan yükleyebilirsiniz.

Görüntüyü seçtikten sonra, ancak eklemeden önce, ekranın sağ alt köşesindeki “Satır İçi” seçeneğini seçtiğinizden emin olun. Resmi bir ek olarak ekleme seçeneğiniz var, ancak buradaki hedeflerimize ulaşmamıza izin vermiyor.

Hazır olduğunuzda “Ekle” düğmesini tıklayın.

Resminiz şimdi e-postada görünecek. Görüntü biraz büyükse endişelenmeyin – yeniden boyutlandırabilirsiniz. Görüntüyü seçin, tutamacı herhangi bir köşeden tutup istediğiniz boyuta sürükleyin.

Görüntülere Köprüler Ekleme

Şimdi bir köprü eklemek için hazırsınız. İmleci üstüne tıklayarak ve sürükleyerek resmi vurgulayın.

Not: Köprü eklemek istiyorsanız, sadece seçmek yerine tıklamak yerine resmi bu şekilde vurgulamanız gerekir.

Ardından, pencerenin altındaki “Bağlantı Ekle” simgesini seçin. Alternatif olarak, Ctrl + K tuşlarına basabilirsiniz.

Şimdi “Bağlantı Düzenle” penceresi tarafından karşılanacaksınız. “Görüntülenecek metin” kutusunda, görüntü adını ve ardından görüntü format türünü görmelisiniz. Bu alan boşsa, resminizi vurgulamadınız. Geri dön ve tekrar dene.

"Bağlan" bölümünde, kullanmak istediğiniz URL'yi girin. İşiniz bittiğinde “Tamam” ı tıklayın.

Şimdi, Gmail’deki bir görüntüye başarıyla bir köprü yerleştirdiniz. Yine de, iyi bir uygulama olarak, bağlantının doğru yerleştirildiğini onaylayalım. Devam et ve görüntüyü tekrar seç. Köprüyü düzgün yerleştirdiyseniz, ardından hedef URL’yi izleyen bir “Bağlantıya git” mesajı göreceksiniz.

Alıcı e-postayı aldığında, tek yapmaları gereken URL'ye gitmek için resmi tıklamak!