Gmail'den Nasıl Çıkış Yapılır?

Gmail hesabınız yalnızca e-posta adreslerinden daha fazlasını barındırıyor. Google’a giriş yaptığınızda, Google Takvim’e, Google Play Store’a ve Drive’a yalnızca birkaç isim verebilirsiniz. Bu bilgilerin güvenli kalmasına yardımcı olmak için, bittiğinde, özellikle herkese açık veya paylaşılan bir bilgisayar kullanıyorsanız, Gmail'den çıkış yapmanız gerekir. İşte nasıl yapılacağı.

Gmail'den Nasıl Çıkış Yapılır?

Gmail'de, sayfanın sağ üst köşesindeki profil resminizi tıklayın. Açılan açılır kutuda, "Çıkış Yap" seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Bu kadar. Sen bittin.

Birden fazla hesap kullanıyorsanız, bu açılır listenin, hesaplarınızın bir listesini göstereceğini unutmayın. Çıkış yapmak istediğinizi tıklayın ve ardından “Çıkış” seçeneğini kullanın.

 

Genel Bilgisayarlarda Özel Göz Atmayı Kullanmayı Düşün

Hemen hemen her modern tarayıcı özel bir tarama modu sunar. Bazıları bunu gizli olarak tarar, bazıları (Chrome gibi) Gizli Mod olarak adlandırır. Tarayıcınız her ne derse desin, hemen hemen aynı şekilde çalışır. Gizli veya gizli bir pencere açtığınızda, tarayıcı tarama geçmişinizi, çerezlerinizi, site verilerinizi veya formlara girilen bilgileri saklamaz.

Özel pencereyi kapattığınızda, tarayıcı hesabınızı ve geçmişinizi “unutur”. Bu, pencereden çıktığınızda, oturumunuzun o makineden erişilemeyeceği konusunda size daha fazla güvence sağlar.

Herkese açık bir bilgisayar kullanıyorsanız, bilgilerinizi mümkün olduğunca güvenli tutmak için özel göz atmayı kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.

İLGİLİ: Herhangi bir Web Tarayıcısında Özel Gözatmayı Etkinleştirme

Birisini Chrome Tarayıcınızı Kullanmasına İzin Vererken Misafir Modunu Kullanmayı Düşün

Özel göz atmanın yanı sıra, Google Chrome ayrıca Konuk Modu adlı bir şey sunuyor. Gizli Mod gibi bir şey çalışıyor, çünkü herhangi bir tarama bilgisini bilgisayara kaydetmiyor. Bununla birlikte, bir kullanıcı Misafir Modu'nu kullanırken, başka herhangi bir kullanıcının profilindeki bilgileri de göremez veya değiştiremez.

Başka bir deyişle, bir kullanıcının Chrome tarayıcınızda web'e erişmesine izin verebilir, göz atma geçmişinize, kayıtlı şifrelerinize vb. Erişemediklerini bilerek güvenebilirsiniz. Başka birinin web'de yayınlamasına veya Gmail hesabını kontrol etmesine izin vermek harika.

Misafir Modunu etkinleştirmek için, tarayıcının sağ üstündeki geçerli kullanıcının adını tıklayın ve ardından “Misafir” seçeneğini tıklayın.

Bu, misafirinizin kullanması için yeni bir tarayıcı penceresi açar ve kendi hesabınızdan çıkış yapabilirsiniz.

Misafiriniz taramayı bitirdiğinde, sağ üst köşedeki "Misafir" i tıklayabilir ve ardından "Misafir Çık" seçeneğini tıklayabilirler.