Gmail’i Daha İyi Hale Getirmek için En İyi Chrome Uzantıları

Gmail zaten oldukça iyi, ancak özenle seçilmiş birkaç Google Chrome eklentisinin eklenmesiyle çok daha fazlasını yapabilmenizi sağlayabilirsiniz. İşte favorilerimizden bazıları.

Genellikle çok fazla tarayıcı eklentisi kullanmanızı önermeyiz çünkü gizlilik kabusu olabilirler. Yine de, sizin için işleri önemli ölçüde iyileştirebilecek uzantılara direnmek zor. Tüm bu uzantıları kendimiz kontrol ettik, test ettik, kullanıcılar arasındaki itibarlarına baktık ve kaynak kodlarını herkese açık hale getiren uzantıları tercih ettik. Yine de, kullanmadan önce Chrome uzantılarının güvenli olup olmadığından emin olmanız ve bunları dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekir.

İLGİLİ: Sekmeleri Yönetmek İçin En İyi Chrome Uzantıları

FlowCrypt

FlowCrypt, Gmail hesabınızdan gönderdiğiniz herhangi bir iletinin, PGP şifrelemesi kullanılarak şifrelenmiş (hatta ekler!) Şifrelenmesini sağlamak için kolay bir yoldur. FlowCrypt, kullanıcı arayüzüne tıkladığınızda güvenli bir mesaj oluşturmanızı sağlayan bir düğme yerleştirir. Siz ve alıcı FlowCrypt uygulamasını yükledikten sonra, FlowCrypt kullanıyor olsun veya olmasın, kişi listenizdeki herhangi bir kişiye şifreli mesajlar gönderebilirsiniz. Alıcıda FlowCrypt kurulu ise, mesajlar diğer tarafta açıldığında otomatik olarak şifre çözülür. Ancak, yüklü değilse , açık nedenlerle, e-posta yoluyla paylaşmamanız gereken tek seferlik bir parola oluşturmanız gerekir.

İLGİLİ: Neden kimse şifreli e-posta iletilerini kullanmıyor

Discoverly

Discoverly, Gmail için özel bir göz gibi. Bilinmeyen bir kişiden ne zaman bir e-posta alırsanız, interneti araştırarak kişinin Twitter, Facebook, Gmail ve hatta LinkedIn olduğunu gösterir. Bu sitelerdeki tüm bilgileri bir araya getirir ve kişinin karşılıklı bağlantılarını, çalışma bilgilerini ve konumunu görmeniz için bir araya getirir ve hatta tweet'lerini görüntüler.

Not: Herhangi bir bilginin görünmesi için gönderenin bu hesaplarla ilişkilendirdikleri e-postayı kullanıyor olması gerekir.

KeyRocket

Gmail’de yapabileceğiniz çoğu şey için klavye kısayolları olduğunu biliyor muydunuz? Eh, KeyRocket, bir dizi fare tıklaması yerine bir kısayol kullanmış olabileceğiniz zaman, düzenli olarak ince bir bildirimle yaptığınız eylemler için öneri ve kısayollar sorarak tüm kısayolları öğrenmenize yardımcı olur. Kolaylaştırırsa kendi kısayollarınızı bile oluşturabilirsiniz. KeyRocket'ı kullanarak hiçbir zaman Gmail uzmanı olmayacaksınız.

KeyRocket, web sitelerinden Microsoft Word, Excel, PowerPoint veya Outlook için de kullanılabilir.

Gmail için Sırala

Sortd, Gmail’in e-postalarınızı ve görevlerinizi düzenlemenizi sağlayan ilk akıllı kaplamadır. E-postaları ve görevleri sıralamak ve önceliklendirmek için kesintisiz ve sezgisel bir yol sunar. İletileri farklı sütunlara veya listelere sürükleyip bırakabileceğiniz bir tür “yapılacaklar listesine” koyarak diğer görev yönetimi hizmetleri gibi çalışır.

İLGİLİ: Yeni Gmail’deki En İyi 8 Özellik

PixelBlock

PixelBlock, birisinin e-postasını okuduğunuz günlerde gerçekleşen tüm izlemelere katılmıyoruz. Uzantı, e-postayı açtıysanız veya okuduysanız göndereni bilgilendirmek için bir izleyici girişiminin ne zaman kullanıldığını bildiren kırmızı göz ile sizi bilgilendirir.

Checker Plus

Gmail için Checker Plus, sürekli olarak ileri geri geçiş yaptıkları birden fazla Gmail hesabı olan kişiler için mükemmeldir. Gmail gelen kutunuzun URL'sine gitmek zorunda kalmadan, birden çok e-postayı yönetmenin en hızlı yolunu sağlamak için, Chrome bildirimlerinin yanı sıra masaüstü bildirimlerinin yanı sıra kullanışlı bir açılır menü kullanır. Diğer bazı özellikler arasında, bilgisayarınızdan uzak olduğunuzda, Gmail veya özel etiketleri izlemeniz ve Chrome kapalı olsa bile arka planda çalıştırmanız için sesli bildirimler bulunur.

Digify

Digify, başkalarına gönderdiğiniz ekleri tam ve tam denetim ile yönetmenizi sağlar. Ekleri gönderebilir, kimin gönderildiğini ve iletilip gönderilmediğini izleyebilir veya kişilerin belirli bir tarihte açmasını önlemek için bir son kullanma tarihi belirleyebilirsiniz. Bir eki bile gönderebilir ve bir kişinin dosyayı görüntüleme iznini iptal edebilirsiniz!

Artık Uzatma Gerektirmeyen İki Harika Özellik

En iyi uzantılardan bazıları aslında uzantı değildir. Sonraki ikisi, bilgisayarınıza herhangi bir şey indirmek zorunda kalmadan, bir uzantının aynı işlevselliğini sağlayan web tabanlı uygulamalardır.

Gmail Çevrimdışı

Gmail Çevrimdışı tam olarak göründüğü gibi. Çevrimdışı Gmail’in bir uzantısı vardı, ancak şimdi Gmail deneyiminizin bir parçası. Bununla beraber, internete bağlanmanıza gerek kalmadan tüm mesajlarınızı okuyabilir, cevaplayabilir ve hatta arama yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Gmail ayarlarına girmek ve gelen kutunuzu çevrimdışı modda görüntüleme yolundasınız.

İLGİLİ: 'Gmail Çevrimdışı' Uygulaması Kapatılıyor, Yerine Ne Kullanmalı?

Gmail gelen kutunuza gidin, sağ üstteki ayarlar dişli kutusuna tıklayın ve ardından "Ayarlar" üzerine tıklayın.

Ardından, bölmenin üstündeki “Çevrimdışı” yı tıklayın, ardından “Çevrimdışı Postayı Etkinleştir” i tıklayın. Etkinleştirmek istediğiniz ayarları seçin ve ardından “Değişiklikleri Kaydet” i tıklayın.

Seçtiğiniz ayarlara bağlı olarak, Gmail artık bilgisayarınızda internet bağlantısı olmadan erişebilmeniz için her şeyi 90 güne kadar saklar.

Gmail Sağ Tıklama Menüsü

Gmail’in yeni özelliklerinden biri, cevap, arşivleme, silme ve bir mesajı okundu olarak işaretleme vb. Seçeneklerinden oluşan bir içerik menüsünü ortaya çıkarmak için herhangi bir iletiyi sağ tıklamanızı sağlar. Bu, web arayüzünden eksik olan bir süre ve yakın zamana kadar sadece üç seçeneğe sahipti: sil, arşivle ve okundu olarak işaretle. Bu basit bir güncelleme olmasına rağmen, Gmail gelen kutunuzdaki e-postalarla çalışırken hayatınızı daha kolay hale getirmenin bir yolu olarak geliyor.

Kişisel Gmail hesapları için yavaşça rapor edildiğinden, kullanıcılar bu özelliği yakında görmeye başlamalıdır.

Bunlar, Chrome Mağazası'ndaki pek çok harika eklentiden sadece birkaçı. Bahsetmediğimiz bir favori uzantısı var mı? Aşağıdaki yorumlarda bırakın.