Google, AI İyileştirmesi ve Aboneliklerde Oluşturulmasıyla Google Haberler'in Bakımını Yapıyor

Google, bir Google destekli ana ekran ve yerel ve ulusal haber kaynaklarına abone olmanın hızlı bir yolu ile Google Haberler'i elden geçiriyor.

Bugünün Google I / O geliştirici konferansında, Trystan Upstill “Bugün her zamankinden daha büyük bir gazetecilik olduğunu düşünüyorum” dedi. Daha sonra, yeni Google Haberler'in insanların gazeteciliği bulmalarına nasıl yardımcı olacağını düşündüğünü anlattı.

Upstill, yeniden tasarımın üç önemli noktaya odaklandığını söyledi:

  • İlgilendiğiniz haberleri takip edin
  • Hikayenin tamamını anlayın
  • Sevdiğiniz kaynakları beğenip destekleyin

İşte, yeni özelliklerin gönderildiği hızlı bir video özeti:

Yeni bir “Tam kapsama alanı”, belirli bir hikayeyi kapsayan çeşitli kaynakları derlerken, AI odaklı ana sayfa, dikkat ettiğiniz haberlere odaklanır. Yerel satış noktalarına artan vurgu verilecek.

Yeni uygulama, okuyucuların çeşitli medya kuruluşlarına abone olmalarını sağlayan “Google Play Gazetelik” in daha önceki bölümlerini de içeriyor. Bununla birlikte, Google Haberler’de satın alınan abonelikler uygulamanın dışında çalışır. Bu, uygulamada bir Washington Post aboneliği satın alabileceğiniz (örneğin) ve daha sonra işyerindeki masaüstü bilgisayardaki makaleleri okumak için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Mobil cihazlarda Google Haberler bugün başlayacak Google Play Gazetesinin yerini alacak, ancak bazı kullanıcılar güncellemeyi gelecek haftaya kadar almayacak. Daha fazla bilgi için tam basın bültenini buradan okuyabilirsiniz.