Google Asistan ile Grupları Ayarlama

Akıllı eviniz için Google Assistant sesli komutları, cihazlarınız gruplar halinde olduğunda en iyi şekilde çalışır (Google bu grupları “oda” olarak adlandırır). Kurulum sırasında bu adımı atlamak, cihazlarınızı zorlaştırır. Odaların nasıl yaratılacağı ve onlara cihazların nasıl ekleneceği aşağıda açıklanmıştır.

Odalar Ses Komutlarını Kolaylaştırır

Odalar ile ilişkili smarthome cihazlarınızla, Google daha az kelime ile daha fazlasını başarmanıza izin verecektir. “Salon ışığı 1'i kapatın, salon ışığı 2'yi kapatın, salon ışığı 3'ü kapatın” ve bunun yerine, salonun Salonunu adlandırın ve ardından her şeyi kapatmak için salonun ışıklarını kapatın bir kerede kapalı.

Daha da iyisi, konuştuğunuz Google Ana Sayfası fiziksel olarak akıllı ışıklarınızla aynı konumdaysa, ışıklarla aynı gruba ekleyebilirsiniz. Öyleyse tüm söyleyeceğin şey "ışıkları kapat" – Google Assistant ilişkiyi anlayacak ve doğru ışıkları kapatacak.

Odalara Yeni Cihazlar Nasıl Eklenir?

Bir odaya cihaz eklemek için Google Assistant'ı açın ve “Ekle” düğmesine dokunun.

“Aygıt Ayarla” seçeneğine dokunun.

Herhangi bir Google Home veya Chrome Cast cihazı için “Yeni Cihaz” a veya Philips Hue veya Wink hub gibi harici cihazlar için “Daha önceden bir şeyler ayarlandı mı?” Seçeneğine dokunun. Bu örnek için ikinci seçeneği kullanıyoruz.

Hesapları Yönet iletişim kutusunda eklemek için servise gidin veya adı yazmak ve aramak için büyüteç üzerine dokunun, bu örnekte Magic Home yazacağız.

Hizmete dokunun, ardından hesap ayrıntılarını girin. Bu işlem askıda görünüyorsa, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunup tarayıcınızda açmayı deneyin.

Bulunan herhangi bir cihaza ve ardından “Bir Odaya Ekle” seçeneğine dokunun.

Uygun oda adına ve ardından “İleri” düğmesine dokunun. Gerekirse, bir ad oluşturmanıza izin veren bir “Özel Oda” seçeneğini göreceğiniz en altına gidin.

Hepiniz bitirdiniz. Cihazınız şimdi bir odayla ilişkilendirilecek.

Odalara Mevcut Cihazlar Nasıl Eklenir

Google Yardımcısı uygulamasını açın ve odalarda olmayan cihazların listesini bulmak için aşağı kaydırın. Bir odaya eklemek için herhangi bir cihaza dokunun.

Ekranın altındaki “Odaya ekle” ye dokunun.

Uygun Ev konumunu seçin. Muhtemelen sadece tek bir eve sahip olacaksınız, o yüzden ona ve ardından “İleri” düğmesine dokunun.

Ardından, “Cihazı Taşı” ya dokunun.

“Eviniz” ile ilişkili birden fazla hesabınız varsa (aileler için vb.), Tümü cihaza erişebilir. Cihazı yeni bir eve taşırsanız, tüm üyeler bu erişimi kaybeder. Google bunu “Ev üyelerine erişimi etkiler” mesajı ile netleştirmeye çalışıyor. Aile kurulumunda akılda tutulması gereken bir şey.

Cihazı ilişkilendirmek istediğiniz odaya dokunun ve ardından “İleri” ye dokunun.

Beğendiğiniz bir oda etiketi göremiyorsanız, oda seçeneklerinin en altına gidin. “Özel Oda” seçeneğine dokunun, istediğiniz bir etiket sağlayın ve ardından “İleri” düğmesine dokunun.

Bir Google Home cihazınız varsa, aynı odaya eklemek, bu lambaları daha kolay kontrol etmenizi sağlayacaktır. Bir Google Ana Sayfası akıllı ışıklarla aynı odayla ilişkilendirildiğinde, ışıkları açmak için “Hey Google, Işıkları aç” diyebilirsiniz. Bu, elbette, yalnızca ışıklar ve Google'ın evi fiziksel olarak aynı odada bulunduysa, anlamlıdır.

Cihazlarınızı odalara göre gruplamak, bu odalara bakarak onları kontrol edebilmeniz anlamına gelir. Cihazları “yatak odası” olarak adlandırılan bir odada grupladıysanız, Google Ana Sayfa evin başka bir yerinde olsa bile “Hey Google, yatak odasını kapatın” veya “yatak odası ışıklarını kapatın” diyebilirsiniz.

Cihazları oda içinde gruplandırmak yalnızca Google Assistant uygulamanızı daha iyi organize etmeyi değil, bu cihazlarla çalışmayı da kolaylaştırır. Bir odada üç lambanız varsa, sırayla her lambayı söndürmesini söylemekten ziyade “Oturma odasını kapat” demek çok daha kolaydır.