Google Asistanı Kullanmasını Kullanarak Siri'nin Daha Az Emme Yapmasını Sağlayın

Digital Assistant Wars ™ 'a gelince, hangi platformda olduğunuzdan bağımsız olarak bir şey çok net: Siri nesnel olarak berbat. Google bunu biliyor, bu yüzden en son Asistan uygulaması güncellemesiyle Siri'yi “düzeltiyor”.

Nasıl sorarsın Siri'nin Yardımcısı çağırmasını sağlamak için özel bir kısayol kullanarak. Elbette, biraz sarsılmış – ama eşit derecede zekice.

Ayarlamak aptalca kolaydır. Google Asistan uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun, sonra açın. Bir düğme ile “'Google'a Ok Google'ı ekle” komutunu vermeniz istenir. Sadece, ona dokun.

Bu, küçük turuncu düğmeye dokunduğunuzda ve sıcak kelimenizi kaydettiğiniz Siri'ye Ekle menüsünü getirir. “Tamam Google” diyor, ancak burada ne kullanıyorsanız kullanabilirsiniz. Bu bittiğinde, sallanmaya hazırsınız.

Ancak kaydınızı karışıklaştırırsanız, onay ekranını kapatmadan önce yeniden kaydetme seçeneğiniz vardır. O kötü çocuğu zaten kapattıysan ve "Tamam Google" demekten nefret ettiğini fark edersen, yine de onu değiştirebilirsin.

Önce, telefonunuzun Ayarlarına atlayın, ardından Siri ve Ara öğesini seçin. Buradan Kısayollarım üzerine dokunun.

Google Asistan kısayollarınız, uygun olduğunu düşündüğünüz şekilde silebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz burada olmalıdır.

Şu andan itibaren, sadece “Hey Siri, OK Google *” deyin ve dijital asistanınızın ne kadar daha iyi olduğuna şaşıracaksınız… buna ulaşmak için biraz daha beklemeniz gerekse bile.

* – Ya da seçtiğin kelime.