Google Asistan'ın Yeni Özellikleri Ev Hub'ını Daha da İyileştirir

Google Asistan, gerçekten iyi ve oldukça kullanışlıdır, çünkü Google daha iyi hale getirmek için sürekli yeni özellikler eklemektedir. Bugün Google, Assistant için bir kaç yeni özellik açıkladı; ancak Home Hub'da gerçekten parlıyorlar.

Smart Display'lerle Derin Yuvaya Merhaba Entegrasyonu

Nest Hello kullanıcısıysanız, birileri kapı zili çaldığında zaten akıllı ekranınızda (Google Home Hub gibi) görebilirsiniz. Ama yakında kapıya gitmeden önce onlarla konuşabileceksiniz. Birisi sizi kapı zili üzerine çarptığında, tam olarak ne istediklerini öğrenmek için akıllı ekranınızdaki “Konuş” düğmesine dokunun. Tek dezavantajı biri evde olduğunuzu bildiğinde onları görmezden gelmenin daha zor olması.

Her Yerden Çalışan Her Zaman Açık Bir İnterkom için Yayın Yanıtları

Asistan'ın “Broadcast” özelliği çok iyi – sadece “Hey Google, Broadcast <bazı kelimeler>” deyin ve bu sözcükleri evinizdeki tüm Google Homes'a söyleyen bir ses kaydı gönderir. Mesele şu ki, en azından şu ana kadar bu tek yönlü bir iletişim.

Broadcast Replies ile kullanıcılar, bu yayınlara akıllı ekranlardan, Android telefonlardan ve hatta diğer Google Ana Sayfa hoparlörlerinden yanıt verebilecekler. Her yerde çalışan bir dahili telefon sistemi gibi.

Akıllı Ekranlarda Google Fotoğraf Geliştirmeleri ve Daha İyi Alarmlar

Google Ev Hub'ının en iyi özelliklerinden biri, Google Foto’nun entegrasyonu olup, daha üretken bir şey yapmadığında dijital bir resim çerçevesidir. Bununla birlikte, Google Foto koleksiyonlarınızı ne kadar iyi iyileştirdiğinize bakılmaksızın, çatlaklardan geçen ve istemediklerinde ortaya çıkan bir veya iki fotoğraf vardır. Şimdiden itibaren, bu fotoğrafları kaldırabilir ve bir daha asla Ev Hub'ınızda (veya başka bir Akıllı Ekranda) göremezsiniz. Güzel.

Aynı satırlar boyunca, gerçekten sevdiğiniz fotoğrafları “favorilerinize” ekleyebileceksiniz. Ayrıca serin.

Son olarak, dokunmatik alarmlar Smart Display'deki Hızlı Ayarlar paneline gidecektir. Hızlı zamanlayıcılar için oldukça kullanışlıdır.

Oldukça lütfen kaba kıçına bazı şekilleri öğretir

Bir emri yerine getirdikten sonra Google Asistan'a “teşekkür” diyebildiniz – ve karşılığında da arsız bir yanıt alıyorsunuz – ancak yeni Pretty Please özelliği sizi küçük robot yardımcınıza daha kibar davranmaya teşvik ediyor.

Örneğin, “Hey Google, lütfen 10 dakika boyunca bir zamanlayıcı ayarlayın” derseniz, karşılığında size “hoş bir şekilde sorduğunuz için teşekkür ederiz!” Ya da her neyse – komutunuzu çalıştırmadan önce bir nevi hoş bir selam verir. İnsanların kibar olmalarını sağlamanın şirin bir yolu, özellikle de çocuklarınıza kaba Tony Amcaları gibi büyümemelerini öğretmek söz konusu olduğunda. Ne kadar salak.

İyi haber bu özelliği kullanmak zorunda kalmamasıdır. Karışıma “lütfen” veya “teşekkür ederim” atmazsanız her şey normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Ayrıca, bu tüm eklenmiş sözcükleri söylemek / dinlemek için gereken fazladan zamandan kaçının.

Hediye Listeleri (Hala Google Keep'i Kullanmayan)

Listenizdeki biri için ne zaman mükemmel bir hediye düşüneceğinizi asla bilemezsiniz ve unutmamak için her zaman not almazsınız. Yakında Asistanınıza anlatabilecek ve onun için bir koşu listesi tutmasına izin verebileceksiniz, ancak —Sadece “Hey Google, bir hediye listesi oluşturun” deyin ve ekleyelim.

En büyük sorun, bu listeyi Android ve iOS'daki Ev uygulamasında tutuyor – onlarca not alma uygulamasından herhangi biri değil. İyi haber şu ki, Google bunun çok büyük bir eksiklik olduğunun farkına varıyor, bu nedenle Keep, Any.do, Bring! Ve Todoist için destek geliyor.

Birlikte şarkı, Noel Baba ile konuş

Son olarak, Asistan aileler için eğlenceli yeni bir özellik kazanıyor. Akıllı Ekranda ekrandaki şarkı sözleriyle en sevdiğiniz şarkıları söyleyebilecek, Okuyabileceğiniz özelliği ile bir öykü alabilecek ve hatta Kuzey Kutbu'ndaki koca adamı arayarak ne olduğunu görebileceksiniz o kalmış.

Google üzerinden