Google Chromebook'unuzdaki Duvar Kağıdı ve Tema Nasıl Değiştirilir

Bilgisayarınızı yeni bir duvar kağıdı veya yeni bir tema ile kişiselleştirmek, başlangıçta ayarlarken insanların ilk yaptığı şeylerden biridir ve Chrome OS farklı değildir. Chromebook'unuzdaki arka planı ve temayı nasıl özelleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Duvar Kağıdınızı Nasıl Değiştirirsiniz

Chromebook'unuzda kullanmak için bir duvar kağıdını seçerken, Duvar Kağıdı uygulamasını kullanarak önceden yüklenmiş çok çeşitli resimlerden veya bilgisayarınıza kaydedilen herhangi bir görüntüden birini seçebilirsiniz.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, duvar kağıdı seçiciyi açmak. Masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayın veya iki parmakla dokunup ardından “Duvar Kağıdını Ayarla” yı tıklayın.

Duvar kağıdı seçicisi yeni bir pencerede açılır ve yeni arka planınız için seçebileceğiniz birkaç seçeneğiniz vardır. Pencerenin sol tarafındaki kategorilerden birini seçin, ardından duvar kağıdı olarak ayarlamak için sağdaki birçok resimden birini tıklayın.

Resim seçimlerinin en üstünde bulunan “Daily Refresh” e tıklayarak, masaüstü duvar kağıdınız her gün başında yeni bir resme geçer. Bu, çok uzun bir süre tek bir resme bakmaktan sıkılan bizler için harika.

Chromebook'unuzda kendi harika fotoğraflarınız varsa ve önceden yüklenmiş resimlerden herhangi birini kullanmak istemiyorsanız, sol taraftaki listenin altında bulunan “Resimlerim” i seçin, ardından Sağlanan liste, tıpkı yukarıdaki örnekte yaptığımız gibi.

Bazen bilgisayarınıza kaydettiğiniz görüntüler, görüntü ile ekranınız arasındaki çözünürlükteki uyuşmazlıklar nedeniyle biraz gerilmiş veya kırpılmış olarak görünebilir. Bu durumda, en üste kaydırın ve “Orta” veya “Orta Kırpılmış” öğesini seçin. Görüntünün çözünürlüğüne bağlı olarak, masaüstünün ortasında, çevresinde siyah kenarlıklar görülebilir veya uzatılmış ve hafifçe kırpılmış olarak görünebilir. .

Temanızı Nasıl Değiştirirsiniz

Chromebook'taki temayı değiştirmek aslında işletim sisteminin görünümünü değiştirmez, bunun yerine Chrome'un görünümünü ve hissini Chrome web mağazasındaki tekliflerden herhangi birine değiştirir.

İLGİLİ: Chrome'da Tema Ekleme ve Kaldırma

Bir temayı kurmanın en kolay yolu, Chrome'u ateşlemektir ve önceden yüklenmiş olarak gelen sıkıcı görünümlü varsayılan temayı hızlandırmak için eğlenceli ve heyecan verici yeni temalar seçmek için Chrome web mağazasına gidin. Ayrıca, Ayarlar> Görünüm> Temalara Göz At 'a gidip gelmek için de uzun yollara devam edebilirsiniz.

Artık Chrome web mağazasını açtığımıza göre, arama çubuğunu, kategori seçiciyi (yalnızca iki seçenek Google ve sanatçılar olsa da) veya derecelendirmeye göre temalara göz atabilirsiniz.

Ruh halinize uygun bir tema bulduktan sonra, temanın sayfasına gitmek için üzerine tıklayın.

Chrome'a eklemek için "Chrome'a Ekle" yi tıklayın.

Chrome'a bir tema eklediğinizde, Google hesabınızla senkronize edildiğini ve başka bir cihazda Chrome'da oturum açarsanız, temanın o cihazda da senkronize edildiğini unutmayın. Bunu, Ayarlar> Senk öğesine giderek ve “Temalar” arasında geçiş yapmayı devre dışı bırakarak önleyebilirsiniz.

Tema yüklendikten sonra “Chrome'a Ekle” simgesi grileşmiş bir “Chrome'a Eklendi” simgesine dönüşür.

Tema, yeniden başlatmanız gerekmeden sorunsuz bir şekilde Chrome'a uygulanır.

Bir Tema Nasıl Kaldırılır

Chrome'a farklı bir tema yüklemek istediğinizde, yukarıda belirtilen işlemi takip etmeniz yeterlidir. Ancak, artık Chrome'a yüklü bir tema istemiyorsanız ve klasik olana dönmek istiyorsanız, Ayarlar uygulaması aracılığıyla Chrome'u varsayılan temaya geri yüklemeniz gerekir.

Ayarlar uygulamasını açın ve Görünüm başlığına ilerleyin. Burada, “Tarayıcı Temaları” seçeneğinin yanındaki “Varsayılana sıfırla” yı tıklayın.

Alternatif olarak, zaten Chrome'daysanız, menü simgesini tıklayın ve “Ayarlar” ı tıklayın veya doğrudan oraya gitmek için adres çubuğunuza chrome://settings/ yazın.

Görünüm bölümünü görene kadar aşağı kaydırın, ardından Temalar altında “Varsayılana Sıfırla” yı tıklayın.

Chrome, yalnızca yüklediğiniz en son temayı takip ettiğinden, diğer temaları da kaldırmanız gerekmez. Düğmeyi tıklattığınız anda, her şey başlangıçta eskisi gibi olur: gri ve beyaz.