Google Dokümanlar'da Resimlerin Etrafına Kenarlık Nasıl Koyulur?

Resimlerinizin etrafına kenarlık eklemek, onlara biraz ekstra bir yetenek kazandırmak için iyi bir yoldur. Google Dokümanlar, kenarlık eklemek için bir dizi yerleşik özelliğe sahiptir ve Office gibi bir konuda sunulan seçenekler kadar karmaşık olmasa da işi yaparlar.

Google Dokümanlar'da Resimlerin Çevresine Kenarlık Ekleme

Bir resmin etrafına kenarlık eklemek için devam edin ve resmi içeren Google Dokümanı'nı açın. Resminizi henüz eklemediyseniz, “Ekle” sekmesine gidin, “Resim” seçeneğini seçin, ardından resminizi bulmak için ilgili seçeneği seçin.

Görüntüyü yerleştirdikten sonra yeniden boyutlandırmanız gerekebilir. Bunu yapmak için görüntüyü seçin ve ardından herhangi bir köşedeki tutamacı tutun. Yeniden boyutlandırmak için sürükleyin.

Araç çubuğunda, üç ayrı kenarlık aracı göreceksiniz. Kenarlık rengi (1), Kenarlık ağırlığı (2) ve Kenarlık çizgisi (3).

Devam et ve önce “Kenarlık rengi” ni seç. Seçildikten sonra, açılır menüden istediğiniz rengi seçin. Bu örnekte, basit bir siyahla gideceğiz.

Renginizi seçtikten sonra görüntünüzün etrafında çok ince bir kenarlık olduğunu fark edeceksiniz.

Şimdiye kadar iyi görünüyorsun! Kenarlığın kalınlığını ayarlamak istiyorsanız, “Kenarlık ağırlığı” simgesini seçin. Varsayılan olarak, kenarlığın genişliği 2pt'dir. Bu örnek için 12pt seçeceğiz.

Değişiklikler şimdi geçerli olacak. Resminizi etrafında 12pt siyah renkli bir kenarlıkla göreceksiniz.

Son olarak, katı bir kenarlıktan başka bir şey istiyorsanız, “Kenarlık çizgi” simgesini tıklayın ve ardından açılır menüden diğer iki seçenekten birini seçin. Noktalı kenarlık seçeneğini seçeceğiz.

Şimdi görüntü sınırınız böyle bir şeye benzemeli.

Ne yazık ki, sınır seçenekleri biraz sınırlıdır. Umarım, Google Dokümanlar yakın gelecekte ayarlanan özelliğini genişletir.