Google Ev Hub'ınızı Dijital Fotoğraf Çerçevesi Olarak Kullanma

Josh Hendrickson

Google Home Hub, akıllı kanalları kontrol etmek, hava durumunu ve haberleri kontrol etmek ve alarmları veya zamanlayıcıları ayarlamak için istisnai bir durumdur. Ancak, fotoğraflarınızı gösterecek Ambient Ekranınız yoksa, en iyi özelliklerinden birini kaçırmış olursunuz.

Google Home Hub, Bir Ses Asistanından Daha Fazlasıdır

Muhtemelen Google Home Hub'ınızla biraz sesli komutlar kullanıyorsunuzdur, ancak Hub'ı ekrandan diğer Google Home cihazlarından ayıran ana özelliği de ihmal ediyor. Ev Hub'ının ekranı size havayı gösterebilir, videolarla haber oynayabilir, adım adım tarif yönergeleri önerebilir, akıllı ışıklarınızı kontrol edebilir ve hatta YouTube videolarını oynatabilir. Ancak, Ana Hub'ın en iyi özelliklerinden biri olan ortam görüntüleme modu yalnızca hub'ı kullanmadığınızda görünür.

Home Hub ile Google, “Ambient EQ” ışık sensörünü tanıttı ve bu, cihazın parlaklığını ve renk sıcaklığını mevcut ortamla en iyi çalışması için değiştirmesine izin veriyor. Temel olarak, Hub hangi odaya yerleştirdiğinize bakılmaksızın iyi görünmelidir. Bu işin ne kadar iyi sonuç verdiğini abartmak zordur, ancak ekran yerine basılı bir fotoğrafa baktığınıza yemin edeceksiniz.

Öyleyse, Google Home Hub'la çalışmadığınızda (muhtemelen çoğu zaman), neden fotoğraflarınızı görüntülemiyorsunuz? Bu dijital fotoğraf çerçevelerini on yıl öncesine ait düşünün – yalnızca bu durumda son ürün korkunç değildir.

Birden fazla Ev Hub'ınız varsa, her cihaza birer birer eklemeden aynı fotoğraf grubunu göstermelerini bile sağlayabilirsiniz – fotoğraflarınızın sadece Google Foto’da depolanması gerekir. Hub'ınızda hangi insanların ve evcil hayvanların gösterileceğini bile seçebilirsiniz.

Resimlerinizi Google Foto'ya Yükleyin

Fotoğraflarınızı Ana Merkezinizde görüntülemek için, onları Google Foto'ya yüklemeniz gerekir. Bununla birlikte, sadece güzel bir sanat görmek istiyorsanız, Google Home Hub'ınızdaki Ambient Mode'u açmak için doğrudan atlayabilirsiniz.

Henüz yapmadıysanız, resimlerinizi Google Foto’ya yükleyerek başlamak istersiniz. Önemsediğiniz tüm fotoğrafların zaten orada olması, özellikle fotoğraflarınızı çekmek için bir Android telefon kullanıyorsanız mümkündür. Ancak yapmadıysanız, Google Foto’ya gidip Google Hesabınızla giriş yaparak başlayın. Ardından Hub'larınızda görüntülemek istediğiniz görüntüleri yükleyin. Bunu Google Foto iPhone ve Android uygulamasından da yapabilirsiniz, ancak tüm fotoğraflarınızı bir bilgisayarda zaten kullanıyorsanız, her şeyi bir kerede tarayıcıdan yükleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı yükledikten sonra, ekranın üst kısmındaki (Yükle düğmesinin solundaki) arama çubuğunu tıklayın. Bir dizi yüz göreceksiniz; üzerlerine tıklayın ve fotoğraflarınızı insanlar tarafından gruplandırmak için bu yüzleri etiketleyin. Bu, Google Home Hub'ınızın belirli kişileri (aile üyeleri veya evcil hayvanlar gibi) göstermesini istiyorsanız daha yararlı olur.

Birden fazla resimdeki insanları, özellikle de yaşamın farklı aşamalarında fotoğraf çekebilecek çocukları tanımlamak için zaman ayırın. Google, başlangıçta dört yaşında ve altı yaşında aynı kişiyle aynı kişiyi tanımayabilir, ancak her birini aynı adla etiketlerseniz, resimleri birleştirmeyi teklif eder. Bunu yapmaya devam edin ve sonuçta, Google belirli fotoğrafları tanımlamasanız bile, çocukları büyüdükçe öğrenecek ve doğru bir şekilde gösterecektir. Etkileyici bir şekilde, Google’ın giydiği kıyafetlere dayanarak gizlenmiş bir yüze sahip bir kişiyi tanıdığını da gördük. Google, bu özelliği Canlı Albümler olarak adlandırır ve Google Ana Merkeziyle sınırlı değildir. Bu albümleri Google Foto uygulamasını kullanarak aileniz ve arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Ne yazık ki, Face Grouping İngiltere, Illinois veya Teksas'ta mevcut değildir.

Google Ana Hub'ınızdaki Ortam Modunu Etkinleştirin

Sahip olduğunuz her Google Ev Hub'ında ortam modunu ayarlayacaksınız. Öncelikle, telefonunuzdaki Google Ana Sayfa uygulamasını açın, Google Ana Sayfa cihazınıza gidin ve “Müzik Çalın” kelimelerinin hemen üzerindeki simgesine dokunun. Bu örnekte, Mutfak Ekranı adlı bir Hub kullanıyoruz.

Sol alt köşede Ortam Kişiselleştir seçeneğiniz varsa, buna dokunun. Aksi takdirde, daha fazla seçenek menüsüne (üç dikey noktaya benzeyen) ve ardından “Ortam modu ayarları” na dokunun.

Bir sonraki ekranda, Google Ev Hub'ınız Ortam Modundayken neyin görüntüleneceğini seçersiniz (Google Foto, Sanat Galerisi, Tam Ekran saati veya Deneysel). Google Foto, Google Foto albümlerinden fotoğraf çekecek; Sanat Galerisi, Google’a güzel sanatlar, NASA’nın oluşturduğu görüntüler, şehirlerin resimleri vb. Tam ekran saat, tam olarak nasıl göründüğü; her zaman bir clockface göreceksiniz. Deneysel, bağlantılı Facebook veya Flickr hesaplarınızdan görüntüler çeker (bunun deneysel olduğu düşünülürse değişebilir).

Bu örnekte, kişisel fotoğraflarımızı görüntülemek için Google Foto’yu seçeceğiz.

Mevcut albümleriniz varsa, bunları seçebilirsiniz. Alternatif olarak, son zamanlarda çektiğiniz ilginç fotoğrafları yüzeylendirmek için Google'ın algoritmalarına dayanan Recent Highlights'ı deneyebilirsiniz. Ne yazık ki, AI bir şeyler öğrenebilir, ancak onları anlamaz, bu nedenle halı örneklerinin bir kolajı gibi, garip sonuçlara yol açabilir.

Bu örnekte, “Aile ve Arkadaş Seç” e tıklayıp vurgulanacak dört kişiyi seçeceğiz. Seçmek istediğiniz kişileri seçtikten sonra, Google, diğer Google Ev Hub'larında kullanabileceğiniz Family & Friends adlı yeni bir albüm oluşturur. Seçiminizi yaptıktan sonra bu ekrandan çıkmak için sol üst köşedeki geri okuna dokunun.

Ne yazık ki, Face Grouping'e dayandığından, Family & Friends albüm özelliği İngiltere, Illinois veya Teksas'ta mevcut değildir.

Şimdi Ambient Mode ayarlarına geri döndüğümüzde, daha fazla ayar seçeneği bulmak için aşağı kaydırın. Buradan Hava Durumu, Zaman ve Kişisel Fotoğraf Verilerini açıp kapatabilirsiniz. İlk iki, Hava ve Zaman, açıklayıcıdır. Kişisel Fotoğraf Verileri, fotoğrafın hangi albümden geldiğini ve kime ait olduğunu açıklayan ekrana işaret ekler (Google Foto'nuzu paylaşıyorsanız).

“Kişisel fotoğraf küratörlüğünü” “Yalnızca canlı albümler” olarak ayarlarsanız, Google bulanık veya kötü pozlanmış fotoğrafları ayıklamaya çalışır. Ayarı “Tüm albümler” de bırakırsanız, tüm fotoğraflar iyi ve kötü olarak gösterilir. Bu seçeneklerin altında slayt gösterisi hızını bulacaksınız. Bunu bir dakikaya ayarlamanızı öneririz, ancak size en uygun olanı seçin. Tercih ettiğiniz seçenekleri seçin ve sol üst köşedeki geri okuna dokunun.

Sen bittin! Sahip olduğunuz diğer Google Ev Hub'ları için bu adımları tekrar etmeniz gerekecektir. Yukarıda seçtiğiniz kişilerin listesini kullanmak istiyorsanız, “Aile ve arkadaşlar seç” seçeneği yerine Arkadaşlar ve Aile albümünü seçin. El işinize bir göz atın ve resimlerinizin bu ekranda ne kadar iyi göründüğünü görün. Odadaki ışıkları kapattığınızda, Ev Hub'ınız otomatik olarak kararır ve zamanın görüntülenmesine dönüşür.