Google, G / Ç'de Bugün Açıklanan En Soğuk Şeyler

Diğer bir Google I / O Keynote, kitaplarda yer alıyor ve aynı geçmiş yıllarda olduğu gibi, Google da pek çok güzel şeyi duyurdu. İşte bugün açıklanan en büyük şeylerden bazıları.

Android P Beta'ya Giriyor

Android P şu an için bir geliştirici sürümü olarak kullanıma sunuldu, ancak Google Beta sürümünü kullanıma sunmak için I / O kullanmıştır. Bu, geliştirici oluşturmaya göre, çoğu zaman bir OTA olarak uyumlu bir telefona kurulabilmesi ve güncellemelerin aynı şekilde alınabileceği konusunda birkaç iyileştirme getiriyor.

Uyumlu telefonlardan bahsetmişken , Google ilk defa P pixel'i Pixel hattının dışındaki çeşitli telefonlara sunmuştur. Şu anda bu telefonlar için kullanılabilir:

  • Google Pixel / XL
  • Google Pixel 2 / XL
  • OnePlus 6
  • Temel PH-1
  • Xiaomi Mi Mix 2S
  • Sony Xperia XZ2
  • Nokia 7 Plus
  • Oppo R15 Pro
  • Vivo X21 / UD

Telefonunuza şimdi yüklemek için Android Beta sitesine gidebilirsiniz. Ve burada P beta'da bulabileceğiniz en havalı şeylerden bazılarına hızlıca bakın.

Adaptif Pil Size Daha Fazla Pil Ömrü Verebilir

Google, Oreo ile pil ömrünü uzatmak için Android'in son birkaç sürümünde çok şey yaptı. Şimdi, Android P ile, bir adım daha ileriye götürmesi gereken Adaptive Battery adlı bir özelliği hayata geçiriyor.

Özetle, Adaptive Battery, kullandığınız uygulamaları –ve daha sonra, kullanmadığınız şeyleri izler ve daha sonra sık kullanmadığınız uygulamalar için pil kullanımını sınırlar. I / O açılışında, Android VP Dave Burke, Adaptive Battery'i test ederken akü boşaltmalarında% 30 azalma gördüklerini söyledi. Seni bilmiyorum ama bu bana kazanan gibi geldi.

Uygulama Eylemleri ve Dilimleri Ne Yapacağınızı Öngörün

İnsanlar alışkanlık yaratıklarıdır ve Google bunu bilir. Bu yüzden, Android P uygulamasında, bir sonraki adımda ne yapacağınızı "tahmin etmek" için makine öğrenmeyi kullanan bir özellik olan Uygulama Eylemleri oluşturdu.

Öngörülen bu eylemleri (okuma: uygulama önerileri) ön ve merkeze kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca, ne yapmak istediğinizi tahmin etmek için belirli eylemleri kullanır. Örneğin, kulaklıklarınızı bağlamak, dinlediğiniz son şeyi çalma önerisiyle sonuçlanabilir.

Benzer şekilde, Dilimler, ihtiyaç duyduğunuz gibi önemli bitlere hızlı ve yerleşik erişim sağlamak için belirli uygulama snippet'lerini çeker. Bunun nasıl işe yarayacağı net değil, ama havalı geliyor.

Hareket Kontrolleri Merkez Sahne Alanına Başlıyor

Apple, ev düğmesinin öldürülmesi ve iPhone X için özel olarak harekete geçmesi genel olarak mobil ortam için bir oyun değiştiriciydi ve Google, Android'deki takımın peşinde koşuyor. Hareketler, buradaki gezinme çubuğunu tamamen ele geçirmemişler – aslında, Android P beta sürümünde isteğe bağlılar – ana düğme hala ön ve ortadayken. Bir uygulama da ön planda olduğunda geri düğmesi hala kullanılabilir.

Bu hareketler öncelikle, harekete geçirme düğmesinin yerini alır, uygulamaları çalıştırmak için hızlı geri çağırma eylemini ve uygulama çekmecesini açar. Yine de, birkaç dakika sonra bile çok doğal ve sezgisel hissederler.

… Ve dahası var

Android P'de çok daha fazla yeni özellik var ve önümüzdeki günlerde bunlara daha yakından bakacağız.

Google Asistan Özellikleri

Asistan'ın Google'ın geleceği olduğuna dair bir sır değil, bu yüzden şirketin I / O'daki dijital asistanı için bazı şaşırtıcı yeni özellikler açıkladığı şaşırtıcı değil.

Dubleks Sizin Adınıza Bazı Eylemler Yapabilir

Bu yılki I / O açılışında tüm demolar arasında Dubleks, en çok akıldan gelen şeydi. Dubleks ile, Google Asistan'ınız telefon görüşmeleri yapmak ve sizin için randevu ayarlamak gibi şeyler yapabilir. Bu aramaları yaparken telefondaki gerçek kişi gibi etkileşime girer. Tüm demo, inanılmak için görülmesi gereken bir şeydi.

Duplex'in ne zaman kullanılabileceğine dair bir işaret yok, ama bu kesinlikle heyecanlanabileceğimiz bazı fütüristik şeyler.

Devam Konuşması, her seferinde “Hey Google” demeden konuşmaya devam etmenizi sağlar

Şu anda Google Asistan'ı kullanıyorsanız, her bir komuttan önce “Hey Google” demek zorunda kalmanın ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorsunuzdur . Devam eden Konuşma – “önümüzdeki haftalarda” lansman yapacak – doğal olarak Asistan'la konuşabileceksin, ve ilk komuttan sonra daha fazla şey yapmadığınızdan emin olmak için kısa bir süre dinlemeye devam edecek söylemek.

Ayrıca, başka biriyle konuşmak yerine, onunla konuştuğunuzu da algılayabilecektir. Makine öğrenmesi, gerçek anlaşmadır.

Yeni Asistan Sesler Bazı Çeşitleri Sunuyor

Asistanınızın varsayılan sesine girmiyorsanız, yakında altı yeni ses seçeneği ve bir R & B şarkıcısı John Legend'den biri olacak. Asistan'a her konuştuğunuzda Bay Legend'i duymanız biraz zaman alacak, ama hey – geliyor.

Özel Siparişler Alışverişi Daha Kolaylaştırır

Kısa bir süre sonra Asistanınıza “normalden Starbucks'tan sipariş ver” diyebileceksiniz ve bunu yapacak. Google, bunu ayarlamak için Starbucks (ve diğerleri!) Ile birlikte çalışıyor. Asistana ne istediğini söylersin, gerisini senin için yapar. Çok havalı.

Gmail Smart Compose Akıllı Yanıtlar Gibi, Yeni Mesajlar İçin

E-postaları yazmayı tercih ederseniz… temelde bildiğim herkes, o zaman bu özelliği seveceksiniz. Akıllı Yanıtların ardında aynı teknolojiyi kullanarak, Gmail kısa bir süre sonra ne hakkında konuştuğunuzu ve söylemeye çalıştığınızı anlayabilecek ve ardından sizin için tam cümleler önerecektir.

Sonunda, Gmail’in bizim için düşünebileceğini ve yanıtlayabileceğini umuyoruz.

Google Haberler, Bir Yenileme Aldı

Google'ın Haber uygulamasını değiştirebileceği söylentileri duyuyoruz ve bugün bunu açıkladı.

Yeni Google Haberler uygulamasının, uygulamanın özelliklerinin çoğunu Haberler uygulamasına getirdiği için Google Play Gazetelik'in yerini aldığı görülüyor. Özellikle sizin için önemli olan haberleri küratörlüğünü yapmak için makine öğrenimini ve yapay zekayı kullanmaktadır ve yeni kaynağa bakılmaksızın, onu önemsediğiniz her şeyi tek bir yerde birleştirebilme yeteneğine sahip olacaktır. Güncellemeler Haberler uygulaması Android, iOS ve web’de bugün kullanıma sunulacak.

Google Fotoğraflar Daha Akıllı (ve Daha Fütüristik) Düzenlemeyi Aldı

Google Fotoğraflar zaten kendi başına bir canavar, ancak daha akıllı olmak üzere. Belgeleri görüntülerden çekin (ve gerekirse onları düzeltin!), Eski siyah beyaz fotoğrafları renklendirin, hatta normal fotoğrafları dışarıda bırakmak için renkleri düzenleyin. Harika olacak.

Google Lens Bazı Serin İyileştirmeler Aldı

Google Lens geçen yılki I / O konferansından en güzel duyurulardan biriydi ve bu sene çok güzel iyileştirmeler yapıyor.

Bu yeni özellikler kullanıma sunulduğunda, Lens'in anında çeviriler için gerçek zamanlı OCR (optik karakter tanıma) özelliği olacaktır. Bu uluslararası seyahat için bir oyun değiştirici olacak! Metinleri doğrudan Lens'ten kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Ayrıca, kamerayı işaretlediğiniz her şeye eşlik etmek için eşleşen ve ücretsiz aksesuarlar sunarak kıyafet ve ev dekoru seçmenize yardımcı olabilir. Yeni ayakkabılara mı ihtiyacınız var? Lensi kıyafetinize gösterin. Yeni bir lambaya ne dersin? Sadece işaret ve kanepeyi vur. BAM – öneriler bolca.

Google Haritalar, Yürüme Gezisi için AR Ekler

Google Haritalar’ı yürür ve kullanırsanız, yürüyüş gezintisinin ne kadar iyi olduğunu bilirsiniz. Fakat! Başlarken ne kadar rahatsız edici olabileceğini de biliyorsunuz – hangi yöne gidiyorsunuz? Yürümeye başlıyorsun, sadece yanlış yöne gittiğini farketmek için. Yani arkanı dönüyorsun.

Ancak Haritalar'daki yeni gezinme gezintisi sayesinde, bu geçmişe ait bir şeydir, çünkü şimdi kamerayı AR talimatı vermek için kullanıyor . Bu ne kadar muhteşem? Çok. Bu harika.

Bu, Google’ın bugün I / O’da duyurduğu her şeyden çok uzaktı. Biliyorsunuz, hepimizin haftalarca ve aylarca konuşacağımızı düşündüğümüz şeyler.