Google İşleri Sonlandırmak İçin Çarpıyor ve YouTube Müzik Mükemmel Bir Örnek

Google’ın şu anda iki müzik akışı hizmeti var: Müzik Çal ve YouTube Müzik. Sonuncusunun nihayetinde eskiyi değiştirmesi gerekiyordu, ancak çok az gerçek ilerleme ile aylar boyunca sürdü .

Android Central'da yazan Andrew Martonik, YouTube Müzik'in şu anki durumuna çarpıcı bir bakışla mükemmel bir noktaya değindi:

İster üç yıl, ister sadece altı aylık olarak baksanız da, bir şey açıktır: YouTube Müzik henüz bitmedi, sorunlarla dolu ve endüstri standardı başına 10 ABD doları olduğunu düşündüğü için günlük bazda kullanımı inanılmaz derecede sinir bozucu ay.

YouTube Müziği o kadar tamamlanmamış ve eksik özelliklere sahip ki, Google'ın Google Play Müzik'i tamamen değiştirme vizyonuyla takip etme niyetinde olup olmadığını sorguluyorum. Basitçe söylemek gerekirse, tüm işaretler Google’ın YouTube Müzik’in başarısını umursamadığını gösterdiği zaman, herkesin ayda 10 dolar ödeyeceğini düşündüğünü düşünemiyorum.

Ve daha doğru olamazdı. Daha bu sabah kendimi Play Music / YouTube Müzik'i bırakma ve ailemi Spotify'a taşıma fikriyle oynuyordum. Ama sonra vuruşu hatırladım: YouTube Premium.

Martonik ayrıca, Google’ın müzik akış hizmetindeki / hizmetlerindeki gerçek değerin, reklamları tüm YouTube Videolarından (filmler dahil) kaldıran YouTube Premium’un dahil edildiğinin altını çiziyor; ücretsiz müzik servisi. Değerlendirmesine tamamen katılıyorum, çünkü şu anda, Google’ın müzik hizmetleri ikinci sınıf vatandaşlar gibi abonelere (Google’ın kendi uygulamalarında bile) davranmakta ve Spotify ve Apple Music gibi servislerle karşılaştırıldığında aylık prime değmemektedir.

Google, şu anda YouTube Müzik'ten çok daha iyi olan Play Music’i kendi dezavantajlarına rağmen – YouTube Music ile değiştirmeyi planlıyorsa, yapacak çok işi vardır.

Android Central üzerinden