Google Pixelbook, neden 1.000 ABD Doları değerindeki bir Chromebook'dur?

Bir Chromebook'ta 1000 ABD doları haklı göstermek, çoğu ve haklı olarak zor bir satışdır. Ancak, Google'ın Pixelbook'unun sadece yüksek bir fiyat etiketinden daha fazlası var. Bu dizüstü bilgisayarda, yalnızca teknik özellik sayfasına bakarak açıklanamayan bir şey var.

Pixelbook: Sadece Premium Chromebook, Gerçekten İnanılmaz Bir Dizüstü Bilgisayardan Daha Fazlası

Pixelbook sadece “gerçekten pahalı bir Chromebook” değil. Yararlı, çok yönlü ve güçlü bir dizüstü bilgisayar . Buradaki ayrımın yapılması gerekiyor. Çünkü Chromebook'lar, çoğu insanın kendilerini “gerçek” dizüstü bilgisayar olarak görmedikleri, daha çok sıradan kullanımlı oyuncaklar veya atılmış cihazlar gibi, bu garip yerde oturuyorlar.

Yine de, sıkça gördüğümüz argüman “Samsung Chromebook Plus / Pro veya ASUS C302'de bunun yarısını harcayabildiğimde neden Pixelbook'a 1000 dolar harcayayım?” Ve bu mükemmel bir nokta – kişisel olarak ele alamadığım bir nokta. Aslında bir Pixelbook elde edene kadar. Bu cihaza sahip olmak, aklımı birçok yönden etkiledi, çünkü bu bilgisayarı özel yapan şeyin ne kadarının özel bir bilgi formuna bakarak haklı çıkabileceğini anlayabiliyorum.

İLGİLİ: Chromebook'lar “Sadece Tarayıcı” dan Daha Fazlası

Ve referans olarak ASUS Flip C302'yi bir yıl boyunca ana dizüstü bilgisayarım olarak kullanıyorum. Pek çoğu, satın alabileceğiniz en iyi Chromebook'dur. Bu, Pixelbook'dan neredeyse yarım yıl uzak kalmamı sağlayan ana şeydi – C302 için ödediğim ücretin üzerindeki ekstra 500 $ değerinde miydi? Gerçekten daha iyi olabilir mi?

Kısa cevap: Kesinlikle. İşte nedeni.

Bu fiyata Karşılaştırılabilir Finish Bulamazsınız

Çok fazla dizüstü bilgisayar sahibim. Düzinelerce Windows dizüstü bilgisayar, yarım düzine (veya daha fazla) Chromebook. En ucuz Chromebook'lar için 200 ABD doları ve Windows dizüstü bilgisayarları için 1500 dolardan az ödeme yaptım. Sahip olduğum her dizüstü bilgisayardan, Pixelbook kolayca en güzel.

Yaptığı materyalleri okuyabilir ve nasıl hissettireceğine dair bir fikriniz olduğunu düşünebilirsiniz, fakat yanılıyorsunuz demektir. Bu dizüstü bilgisayar hakkında sadece hissedilmesi gereken bir şey var – bu, adaleti gerçekleştiren sözleri koymak için çok zor bir şey. İkincisi, kutunun dışına çıkardığınızda, Pixelbook sadece “prim” diye bağırıyor .

Ve bu bakışlar hakkında olduğu gibi hissetmekle ilgili. Beni yanlış anlamayın – estetik olarak güzel, ama gözlerini bile üzerine koymak adil bir değerlendirme değildir. Kullanmaya başlayana kadar gerçekten belirginleşmiyor. Pixelbook'un uygunluğu ve bitişi bozulmamış.

Her şey kaya gibi serttir – bulunacak bir çukur veya esnek değildir. Alüminyum çerçeve hoş bir dokuya sahip pürüzsüzdür. Üst kısımdaki cam panelde biraz karmaşıklık ve Pixel telefonla güzelce eşleşiyor. Genel his inanılmazdır – ancak gerçek değer detaylarda bulunur.

Örneğin, izleme panelinin her iki tarafında bulunan yumuşak dokunuşlu malzeme, herhangi bir dizüstü bilgisayarda bulduğum en güzel özelliklerden biri. Malzemenin kendisi elinizde dinlenirken rahattır, ancak dizüstü bilgisayarı “stand” moduna çevirdiğinizde de güzel ve yapışkan olur. Aynı malzeme, dizüstü bilgisayarın kullanım sırasında hareket etmesini engelleyen büyük bir iş çıkarırken, aynı zamanda cam üst paneli yansıtırken, çok ince ve dengeli bir görünüm sağlar. Ayrıca dizüstü bilgisayar tablet moduna çevrildiğinde camı korur.

Klavye de gerçekten hissedilmesi gereken bir şey. Bu, genellikle çok fazla kişi (örneğin, seyahat yaklaşık 1.4mm tercih ederim) çok kişi için yeterince dokunma değildir süper kısa 0.8mm anahtar seyahat vardır. Ama bu, yazmayı çok sevdiğim en iyi klavyelerden biri. Diğer klavyelerin çoğundan “daha ​​hızlı” hissediyor, ancak yine de çok dokunaklı bir his sağlıyor. Açıkçası, bu klavyenin tasarımına çok fazla düşünce girdi.

Daha önce de söylediğim gibi, neredeyse Pixelbook'un maliyetinin iki katı olan dizüstü bilgisayarlara sahibim, ama bu kadar iyi hissettiren hiçbir şeye sahip olmadığımı hatırlamıyorum. Bu, Pixelbook hakkında yorumları okuyarak veya video izleyerek söyleyebileceğiniz bir şey değil. Kullandığınız zaman aldığınız duygudur – şık çizgiler ve düşünceli dokunuşlar gerçekten ilham verici.

Bir Google “Geliştirici” Cihazı

Yeni özelliklerin görünme zamanı geldiğinde, Google'ın nerede başladığını tahmin et. Kendi cihazları ile. Durumdaki örnek: Linux uygulamaları. Bu, Chromebook'larda sigara içen en yeni şeydir ve şimdilik yalnızca Pixelbook'ta mevcuttur (geliştirici kanalında, aklınızda bulunsun, bu yüzden herkes için değil).

Şimdi, belki de kanama kenarında yaşamak senin için önemli değil, ki bu iyi. Ancak yeni özellikler hakkında neler olup bittiğini görmekle ilgileniyorsanız, Google'ın kendisinden daha iyi bir cihaz yoktur, tıpkı Pixel telefonları gibi.

Burada bir paralellik var: Piksel telefonlar her tür kullanıcı için harika, ama aynı derecede geliştiriciler ya da tamirciler için de harika. Niye ya? Kutudan çıkarıldıkları için kilitlendiler, güvenli ve sadece işe yarıyorlar. Ancak birkaç komutla, tam erişim, köklü ve diğer tüm eğlenceli şeyler için bunların kilidini açabilirsiniz.

Pixelbook çok benzer. Kutunun dışında, sabit kanalda ve kilitli. Ancak girişimci kullanıcılar, gelişmiş ayarlara izin vermek için geliştirici moduna (güvenlik özelliklerini bozan) kolayca yerleştirebilir veya yeni özelliklere erken erişim sağlamak için beta veya geliştirici kanallarına geçebilir.

Şimdi, tüm Chromebook'lar için aynı şey söylenebilir, ancak daha önce de söylediğim gibi: Pixelbook, bunu önemseyenler için büyük bir satış noktası olan yeni deneysel özellikler alan ilk kişi olacak. Gerçeği söylemek gerekirse, geliştirici kanalındaki Linux uygulaması desteği deve arkamı için benim için kırılan saman oldu.

En Hızlı Chromebooklarla Karşılaştırılsa bile Delicesine Hızlı

Daha önce de söylediğim gibi, ASUS Flip C302'yi bir yıldan uzun bir süredir birincil dizüstü bilgisayarım olarak kullanıyorum ve bu süre boyunca ne kadar sevdiğim konusunda vokal oldum.

İLGİLİ: Chromebook'lar için En İyi Uygulamalar ve Araçlar

Intel Core m3 işlemcisi göz önüne alındığında, bunun en iyi (ve en hızlı) Chrome OS deneyimlerinden birini sunduğunu farz ettim. Muhtemelen yapar, ama Pixelbook'u alana kadar ne kadar yavaş olduğunu anlayamadım. C302'de çok az beklemek vardı, ama ne zaman aklıma geldiğini anlamaya başlayabilirdim. Ağır bir çok görevliyim ve işimin doğası göz önüne alındığında, çoğu zaman çok sayıda Chrome sekmesi açık olacak. Sonuç olarak, işleri olabildiğince çabuk tutmak için koşan herşeyi yakından takip ediyorum.

Pixelbook ile bu uygulama geçmişte kaldı. Sadece C302'den önemli ölçüde daha hızlı değil, ama yine de onu batırdım. Pixelbook'u masaüstüme çok benzer bir şekilde yavaşlatmaktan korkmadan kullanabilirim.

Sadece 4GB RAM ve daha iyi bir işlemcinin ne kadar fark yaratacağını fark etmemiştim. Bir Windows makinesi için normalde marjinal bir yükseltme ne olurdu, bir Chromebook'ta korkunç bir fark yaratıyor.

Ve Pixelbook piyasadaki en iyi Chromebook'dur.

Bütün bunlar tek bir şeydir: Pixelbook 1000 $ 'lık bir dizüstü bilgisayardır, ama bundan daha pahalı bir deneyim gibi hissettirir. Bir Windows dizüstü bilgisayarında veya Macbook'ta bu düzeyde bir ayrıntı ve performans elde etmek için, önemli ölçüde daha fazla para harcamanız gerekecek – “evet, ama sadece bir Chromebook” demek, Pixelbook'un gerçekten harika bir donanım parçası olduğuna dair mutlak bir adaletsizliktir. olduğunu.