Google, Yeni Kaynak Engelleme Moduyla Chrome'u Daha Hızlı Yapabilir

Bak, Chrome bazen tıkanabilir ve oldukça yavaşlayabilir. Bu berbat, bu yüzden Google, en büyük web sitesi kaynaklarını engelleyerek Chrome'un çabuk tutulması gereken "Never-Slow" adlı yeni bir mod üzerinde çalışıyor.

Temel olarak fikir, ağır kaynakların Chrome için oldukça büyük bir yük olduğudur ve bu da yavaşlamasına neden olabilir. Çalışmalarda hala çok fazla olan Never-Slow Mode, kaynakların boyut sınırlarını belirleyecek ve bu boyutta olanları engelleyecek gibi görünüyor. Mantıklı, değil mi?

Sağ. Mesele şu ki, mükemmel değil. Bazı web sitesi kaynakları gereksiz çöp olsa da, çoğunluğu bir nedenden dolayı yerine konmuştur. Kaynakları engellemeye başladığınızda, işler kopar. Ve bu tam da şu anda bu özellik ile oluyor. Taahhütlere göre, çok sessiz, “sessizce içeriği kırabilir”.

Mantık, Google’ın bu siteyi sitelere ayırmadan çalışması için bir yol bulması gerektiğini önerecektir, çünkü yavaş bir site hala bozuk bir siteden daha iyidir. Bu işe yarayabilirse, Never-Slow'in bir noktada pişmiş bir özellik olduğunu görebiliriz. Şimdilik, ancak yine de dahili olarak test ediliyor.

Bleeping Bilgisayar ile Krom Hikayesi