Google'ın Yeni Chrome Uzantısı, Şifreleriniz Sızdıysa Sizi Uyarır

Haftalık olarak neye benzeyen yeni veri ihlallerinin duyurulduğu bir noktaya ulaştık. Tüm ihlallere ve şifre durumunuza yetişmek neredeyse imkansız, ancak Google’dan yeni bir Chrome eklentisi yardımcı olmak için burada.

Parola Denetimi olarak adlandırılan uzantı, oturum açma kimlik bilgilerinizi (kullanıcı adları ve şifreler) izler ve ardından veri ihlalinde bulunup bulunmadıklarını size bildirir. Yeterince basit.

Elbette, bir uzantının tüm kullanıcı adınızı ve parolanızı okumasını sağlamak gizlilik endişelerini artırabilir. Google bunu anlıyor, bu nedenle tüm bilgilerinizi gizli ve adsız tutmaya söz veriyor:

Parola Kontrolü gizlilik göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Hesaplarınız, şifreleriniz veya cihazınızla ilgili hiçbir tanımlayıcı bilgiyi asla rapor etmez. Güvenli olmayan bir kimlik bilgisi veren aramaların sayısı, bir alarmın parola değişikliğine yol açıp açmadığı ve site kapsamını iyileştirmek için kullanılan alan hakkında isimsiz bilgi veriyoruz. Parola Denetimi'nin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgiyi https://support.google.com/accounts?p=password-checkup adresinde bulabilirsiniz.

Kurulduktan sonra, onun işini yapmasına izin vermelisin. Chrome'da çalışır ve bir sorun olup olmadığını size bildirir. İsterseniz sadece her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için bir tıklama da verebilirsiniz, ancak basit bir bakış bilmeniz gereken her şeyi bilmenizi sağlar.

Chrome Web Mağazası'ndan Şifre Kontrolü yükleyin