Hakkında Bilmediğiniz En İyi Gizli iPhone 3D Dokunmatik İpuçları

3D Touch, iPhone'un en az bilinen özelliklerinden biridir. Peek ve Pop gibi yapabileceği bariz büyük şeyler var, ama muhtemelen duymadığınız küçük kullanımlar da var. Bazılarına bir bakalım.

3D Touch, Apple'ın 6S, 7, 8, X ve bunların eşdeğer Plus modellerinde bulunan basınca duyarlı dokunmatik özelliğidir. Ekranda daha fazla basarsanız, iOS bunu algılar ve daha yeni dokunduğunuzdan farklı bir şey yapabilir; Örneğin, uygulamayı açmak yerine Hızlı İşlemlerin bir listesini gösterebilir. 3D Touch'ın temellerine çoktan baktık, o yüzden biraz daha derine inelim.

İLGİLİ: 3D Touch nedir ve Mobil Cihazları Nasıl Kullanacağınız Neden Değiştirilir?

İmleci Siz Yazarken Hızlı Şekilde Taşı

Bu özelliği duymuş olabilirsiniz, ama dışarı çıkmak için çok iyi. 3D Touch için en sevdiğim kullanımı düzleştiriyor ve günlük olarak kullanıyorum. Metin yazıyorsanız ve imleci hareket ettirmek istiyorsanız, klavyede 3D Touch ve imleci istediğiniz gibi sürükleyebilirsiniz. Temel olarak klavyeyi bir dokunmatik alana dönüştürür. Deneyin ve asla imleci konumlandırmak için eski, garip bir yönteme geri dönmeyeceksiniz.

Bir kerede tüm Bildirimlerinizi Temizle

IOS'daki Bildirim Merkezi'nden bildirimlerin temizlenmesi biraz acı verebilir ve en az birkaç dokunuşla sonuçlanabilir. Yani, 3D X'e dokunmazsanız ve ardından “Tüm Bildirimleri Temizle” seçeneğini işaretleyin.

Bir Klasördeki Herhangi Bir Uygulamaya Bildirim Yaparak Geçin

Klasörler, uygulamalarınızı sıralamak ya da nadiren kullandığınız uygulamaları gizlemek için harika bir yoldur. Ancak, hangi uygulamanın bildirim rozasına neden olduğunu bulmak için bir klasörde dolaşmaya gitmek eğlenceli değildir. Bununla birlikte, Bildirimler içeren bir klasörde 3D'ye dokunursanız, bir tane içeren tüm uygulamaların bir listesini görürsünüz.

AirDrop'u ve Kişisel Hotspot'u Kontrol Merkezinden açın

Kontrol Merkezi, kullanmakta olduğundan çok daha güçlüdür, ancak ilk bakışta, AirDrop'u ve Kişisel Erişim Noktanızı etkinleştirmek gibi birkaç seçenek yoktur. Bunlara ulaşmak için, 3B Bağlantı seçeneklerine dokunun (yanlışlıkla Uçak Modu'nu veya mobil verilerinizi kapatmamaya dikkat edin).

App Store İndirmelerine Öncelik Verme

Bir seferde çok sayıda büyük uygulama indiriyorsanız —yeni bir iPhone'u kurmak, yedeklemeyi geri yüklemek veya sadece bir çok güncelleme var — ilk olarak hangi uygulamaların indirileceğini öncelikli olarak bir indirme uygulamasına dokunarak ve “seçerek” İndirme Önceliği ”seçeneği. Bu şekilde, önemli uygulamaları ilk önce çalıştırabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Anında Bir Selfie Çekme veya Video Kaydetme

Bir sürü uygulama, Ana Ekranda 3D'ye bastığınızda hızlı kısayollara sahiptir, ancak belirli bir moda geçmek istediğinizde Kamera uygulamanızın özellikle yararlıdır. Kamera uygulamasındaki bir 3D baskı, bir selfie çekmek, video kaydetmek, sloganı kaydetmek ve sadece fotoğraf çekmek için seçenekler sunar. Hızlı bir şeyler yakalamanız gerektiğinde yararlıdır.

Web'den Kolayca Görüntü Kaydetme

Herhangi bir resmi indirip istediğiniz gibi kullanamazken, bir web'den bir görüntü kaydetmek isteyebileceğiniz birçok telif hakkı ihlaline neden olmayan neden vardır. Bunu yapmanın en hızlı yolu, 3D'ye kaydetmek istediğiniz görüntüye dokunun, yukarı kaydırın ve ardından “Görüntüyü Kaydet” seçeneğini seçin.

İLGİLİ: İçindeyim Bir Fotoğraf Sahibi Olur muyum?

Google Size AMP Sayfaları Sunmayı Durdurun

Nasıl Yapılır Geek, biz Google'ın AMP projesinin oldukça büyük hayranlarıyız. Sitemizi uyumlu hale getirdik. Ancak, bir hayranın kadar değilse, bunu önlemek için 3D Touch'ı kullanabilirsiniz. Safari'de bir Google aramada bir AMP bağlantısı gördüğünüzde, 3D açılana kadar ona dokunun ve Google, AMP sayfasını atlayıp doğrudan normal web sitesine gönderir.

İLGİLİ: Google AMP Nedir ve Neden Arama Sonuçlarında Nelerdir?

Daha Hızlı Yazdığınız Metni Silme

IOS'ta backspace anahtarını ne kadar uzun tutarsanız, metni daha hızlı siler. Bununla birlikte, 3D ile başlıyorsanız tuşuna dokunursanız, metin daha hızlı silinir. Denemeden önce inanamadım çünkü normal dokunsal geri bildirimi alamıyorsunuz ama işe yarıyor.

Bir Filmin Kısa Özeti veya Netflix'te Gösterme

IOS uygulamasında Netflix'e göz atarken, herhangi bir film veya şovun kısa bir özetini isterseniz, simgeye yalnızca 3D Dokunarak ulaşabilirsiniz. Şovları gerçekten tıklamaksızın kontrol etmek için harika.

3D Touch, iOS'un katil özelliklerinden biridir. İşletim sistemi (ve birçok uygulama) ile pek çok zeki küçük yolla bütünleşir.