Hakkında Bilmediğiniz Yedi Android Hareketleri

Hareketler, telefonunuzu daha hızlı ve daha verimli hale getirir – ancak ilk önce jestleri biliyorsanız. Şu an için Android'i kullanmamış olabileceğiniz en iyi oyunlardan bazıları.

Ana Ekranlardaki Simgeleri ve Widget'ları Hızlı Bir Şekilde Kaldırma

Temiz bir ev ekranı mutlu bir ev ekranıdır. Bazı ana ekran temizleme ihtiyaçlarınız varsa, oğlunuz sizin için bir ipucu var mı? Bu neredeyse Android'in kendisi kadar uzun süredir olsa da, olması gerektiği kadar yaygın değil.

Bir simge veya widget'a uzun basmak ve ekranın üst kısmına sürüklemek yerine (X'in bulunduğu yer), sadece oraya sürükleyin. Uzun basın, daha sonra hızlı bir şekilde ekranın üstüne doğru fırlatın. Boom, bebeğim, orası gider. Bazıları, ana ekranlardan atılan tüm uygulamaların hala bir yerlerde, uzayda uçtuğunu söylüyor.

Hızlı Ayarlar Menüsüne Daha Hızlı Ulaşın

Android'in Hızlı Ayarlar menüsü, Wi-Fi veya Bluetooth geçişi, otomatik rotasyonu devre dışı bırakma ve diğer pek çok şey gibi basit şeyler yapmanın en kolay yoludur. Ama sorun şu ki, her şeyi açığa çıkarmak için bildirim çubuğunda bir kaç römorkör gerekiyor.

Ya da iki parmağınızla aşağı doğru kaydırabilirsiniz. Cidden, dene. Bildirim çubuğundan iki parmağınızla hızlıca kaydırma, tüm Hızlı Ayarlar panelini anında açar. İyi şeyler.

Kamerayı Anında Başlatın

En iyi kameranın yanınızda olduğunu ve çoğu zaman sizin akıllı telefonunuz olmayacağını söylüyorlar. Şu anda bir anı yakalamanız gerekiyorsa, o kamera uygulamasını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çalıştırmanız gerekir.

Bunun için, sadece bir kısayol bilmeniz yeterlidir: güç düğmesine iki kez dokunun. Hangi telefonun sahip olduğunuz veya ekranın zamanda açık veya kapalı olup olmadığı önemli olmamalıdır. Her yerden, sadece bu güç düğmesine iki kez dokunun. Anında kamera hareketi.

Haritalar'da 3D Görünüm Alın

Varsayılan olarak, Google Haritalar bir geçiş görünümü kullanır. Genel sürüş veya navigasyon için, bu muhtemelen iyidir. Ancak, daha yoğun nüfuslu bölgelere girdiğinizde, geçiş görünümü daha az yararlı olur.

Farklı bir perspektife ihtiyacınız varsa, bunu yapmanın hızlı bir yolu var: sadece iki parmağınızla sürükleyin. Bu, 2B geçişten perspektifi, 3D görüntüsünü ayrıştırmak için (belki) daha kolay hale getirir. Sadece sürerken bunu yapma, tamam mı?

Tek elle daha hızlı yazın

Google'ın Gboard'unu kullanırsanız, sonraki birkaç ipucu sizin için!

Boyutları giderek artan telefonlarda, ancak elleri nispeten aynı kalırken, tek elle yazma, her zamankinden daha fazla bir meydan okumadır. Ancak Gboard, basit bir uzun basışla tek elle moduna geçmeyi kolaylaştırır.

Küçük bir şeye benziyor: virgül düğmesine uzun basın, ardından bir kareyi tutan bir el gibi görünen simgeye kaydırın (bunun bir telefon olması gerektiğini düşünüyorum). Bam — klavyeniz hemen ekranın bir tarafına daha küçük bir ayak izi ile kaydırılmalıdır.

Diğer tarafa geçmek istiyorsanız, o büyük ok 'düğmesine dokunun. Tekrar büyütmek için tam ekran simgesine benzeyen düğmeye dokunun.

İmleci Metin Çizgileri Üzerinden Hızlı Bir Şekilde Taşı

Eğer bir 1600 kelime metni yazmayı bitirdiyseniz ve dördüncü satırda yazım hatası olduğunu fark ederseniz, imlecin nereye varacağını tam olarak istediğiniz yere dokunmayı deneyebilirsiniz, ancak bu biraz zor olabilir. Bunun yerine, sadece civardaki bir yere dokunun, sonra boşluk çubuğunu çalışacak şekilde koyun.

Boşluk çubuğuna basın, ardından imlecin hareket etmesini istediğiniz yöne doğru kaydırın. Temiz, doğru mu? Artık, ara çubuğun kenarlarını geçmiş olsa bile, şimdi alt satırdaki tüm çizgileri tarayabilirsiniz. İyi şeyler.

Tek Bir Kez Birden Fazla Kelimeyi Silme

Diyelim ki sadece bir metin mesajı üzerinde kalbinizi dökmeyi bitirdiniz, ancak göndermeden önce duyularınıza geldiler. Bu backspace tuşunu basılı tutmayın – hızlı bir hareketle tüm bu aptalca kelimelerin hızlı ve kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Sadece backspace düğmesine basın, sonra sola kaydırın. Anında kelimeleri vurgulamaya başlar ve parmağınızı kaldırır kaldırmaz giderler. Bu sihir gibi, ama daha iyi.

Oh, ve bir şey daha. Yanlışlıkla bir sürü kelimeyi silerseniz, öneriler çubuğuna bir göz atın. Yeni silmeniz gereken her şey, siz yazmaya başlamadan önce oradadır. Sadece metninizi geri almak için dokunun.

Resim Kredisi: hunkmax / Shutterstock.com