Hangi Amazon Fire Tablet Modeli Sahibi Olurum?

Eskiden Kindle Fire olarak bilinen Amazon'un Fire Tableti 7, 8 ve 10 inç versiyonlarda geliyor. Bir Ateş, Ateş HD veya Yangın HDX'in olduğunu biliyor olsanız bile, birkaç farklı nesil donanım vardır. Tam olarak hangi tablet modeline sahip olduğunuzu söyleyeceksiniz.

Model İsmi Nasıl Bulunur?

Bu bilgiye Fire Tablet'in ayarlar ekranından kolayca erişilebilir. Açmak için ekranın üstünden aşağı doğru çekin ve dişli çark simgesine dokunun.

Ayarlar ekranındaki Cihaz bölümünün altında “Cihaz Seçenekleri” girişine dokunun.

“Cihaz Modeli” alanına bakın. Bu, Fire Tabletinizin adını (ve üretimini) görüntüler.

Tabletinizin Teknik Özellikleri Nasıl Bulunur?

Fire Tablet'inizin donanım özelliklerine ve diğer Fire Tabletlerle nasıl karşılaştırıldığına ilişkin daha fazla bilgi isterseniz, Amazon'un web sitesinde Tablet Cihaz Özellikleri sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Uygulama geliştiricilerine yöneliktir, ancak Amazon'un tüm tabletlerindeki donanım hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Örneğin, yukarıdaki ekran görüntüsünde, cihazın adı “Ateş (5. Nesil)” dir. Bu tablet, Amazon'un cihaz listesinde Yangın (2015) “5. Nesil” tablet olarak görünüyor.

Ne kadar depolama var?

Amazon'un Fire Tabletleri farklı kapasitelerde mevcuttur. Örneğin, 8 GB veya 16 GB depolama alanına sahip Yangın Tableti (2017) olarak da bilinen 7. nesil Yangın Tabletinin sürümleri vardır.

Tabletinizin ne kadar depolama alanı olduğunu öğrenmek için Fire Tablet'inizde Ayarlar> Depolama alanına gidin ve “Dahili Depolama” altındaki toplam sayıya bakın.

Tabletinizin beklediğiniz kadar depolama alanı olmayacak, çünkü Fire Tablet işletim sistemi (Android tabanlı Amazon Fire OS) alanın bir kısmını kaplıyor. Örneğin, aşağıdaki ekran görüntüsünde, tabletimiz toplam 5.62 GB'lık bir alana sahip olduğunu söylüyor. Bu, 8 GB'lık bir model anlamına gelir. Tabletiniz 16 GB'a yaklaştığınızı söylüyorsa, 16 GB'lık bir modeliniz vardır.

Resim Kredisi: Amazon