Hatırlatıcı: "Kaldırıldıysa Geçersiz" Çıkartma Çıkartma, Garantinizi İptal Etmiyor

Teknik etiketlerin garantinizi geçersiz kılmasına izin verilmez, çünkü bu çıkartmanın ne dediğine bakılmaksızın bir çıkartmayı kaldırdınız.

Bu, dün yasal olarak uygulanabilir olmayan garanti şartlarını kullanmayı durdurmak için bir basın açıklaması uyarı arabası, telefon ve video oyun konsolu üreticilerinin yayınladığı ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) 'ye göre.

Çıkartma işi ortaya çıkıyor ve bu iyi bir hatırlatmadır: 1975 tarihli Magnuson-Moss Garanti Yasası, şirketlerin kendiniz tamir etmeye çalıştığınız için garanti kapsamını reddetmesini yasa dışı hale getirmektedir. Ayrıca piyasaya sürüldüğünde: şirketler, bir garanti kapsamında ilk parti parçalarını satın almaya zorlayamazlar:

Garanti verenler, parçaları veya hizmetleri ücretsiz olarak vermedikçe veya FTC'den bir feragat almadıkça, bu tür beyanlar genellikle tüketici ürün garantilerini yöneten bir yasa olan Magnuson-Moss Garanti Yasası tarafından yasaklanmıştır. Benzer şekilde, bu tür ifadeler FTC Yasası uyarınca aldatıcı olabilir.

İLGİLİ: “Onarma Hakkı” Yasaları Nedir? Onlar Sizin İçin Ne Anlıyor?

Yasaları tamir etme hakkı hakkında yazarken bu konuları araştırdık, daha derinlemesine okumak için bunu okuyun. Ve unutmayın: ABD'de garantinizi kaybetmeden çıkartmaları kaldırabilirsiniz.

IFixit'ten görüntü