Her şey şimdi bir abonelik ve çok fazla

Netflix. Spotify. Gazeteler. Ofis 365. Dropbox. Her şey şimdi bir abonelik, ancak insanların kaç parası olabilir?

Ücretsiz internet, bir tarafta reklam engelleyicilerinden kuşatma altında, öte yandan reklam oranlarında düşüş yaşanıyor, dolayısıyla şirketlerin alternatif olarak aboneliklere baktıkları anlaşılıyor. Bununla birlikte, bu aylık ücretlerin tamamı hızla toplanır, bunun anlamı bu uzun vadede sürdürülebilir değildir.

Tech Crunch için yazan Danny Crichton bir çözüm önerdi:

Bu durumu düzeltebilmenin bir yolu, aboneliklerin daha ucuz bir şekilde bir araya getirilmesine izin vermektir. Bunu da görmeye başlıyoruz: Spotify, Hulu ve Scribd, tüketicilerin bu hizmetlerden daha düşük bir ücret karşılığında ortak bir abonelik alabilecekleri bir anlaşmayı araştırıyor gibi görünüyor. Setapp, ayda yaklaşık 10 ABD doları karşılığında gelen yüzden fazla OS X uygulamasıdır.

Bu ortaklıklar hakkında daha fazla bilgi almak isterim çünkü tüketiciler için çok daha adil ve sonuçta daha küçük abonelik şirketlerinin Google, Amazon, Apple ve diğerlerinin beğenileriyle rekabet etmelerine izin veriyorlar. Çapraz pazarlama, abone edinme maliyetlerini düşürür ve bu tasarruflar nihayetinde tüketiciye akmalıdır.

Birlikte çalışan şirketlerle birlikte böyle demetler harika. Daha fazlasını görmek isterim. Ama şirket içi paketler sunan dev şirketlerin sonuçta kazanacağından şüpheleniyorum.

İLGİLİ: Windows, Amazon Prime-Ification ve Diğer Her Şey, Geliyor

Amazon Prime, yılda 120 $ karşılığında her şeyden biraz fazlasını sunuyor ve sanırım birçok insan müzik, TV, film ve yazılım için bir abonelik için yeterli olduğuna karar verecek. Microsoft, Google ve Apple, Amazon Prime modelini kopyalamaya niyetli görünüyorlar. Bu nedenle şu nedenlerden dolayı müşterileri için ödedikleri tek abonelik olmak istiyorlar.