Herhangi Bir Tarayıcı Uzantısı Olmadan Gmail'de E-postaları Nasıl Ertelerim?

Boş bir gelen kutusu mutluluktur, ancak bazı şeyleri hemen yanıtlayamazsınız. Gmail'in yeni Erteleme düğmesi, söz konusu e-postaları yüz yüze gelmeden, onlarla başa çıkma olanağına sahip olmanızı sağlar.

Yeni Gmail geçen hafta kullanıma sunuldu ve Google'ın e-posta hizmetine yeni bir görünüm kazandırdı. Bazı insanlar Kişiler bulmakta zorluk çekiyorlardı, ancak yalnızca bazı yeni özelliklerden ötürü genel olarak bu değişiklik iyi karşılandı. Örneğin Erteleme düğmesi, daha önce bir tarayıcı uzantısı gerektiren ve onu Gmail'in bir parçası haline getiren bir şey alır. Bir öğeyi gelen kutunuzdan belirli bir süre için kaldırmanıza ve bu süre dolduğunda gelen kutunuzda yeniden görünmesini sağlar. İşte nasıl çalışıyor.

Yeni Gmail'i Etkinleştir

Bunu kullanabilmeniz için yeni Gmail'i açmanız gerekecek, ancak bu kolay. Sağ üstteki ayarlar dişli kutusuna tıklayın ve ardından "Yeni Gmail'i deneyin" i tıklayın.

Aynen öyle, içeridesin!

Oynamak için biraz zaman ayırın ve sonra bu Erteleme düğmesine geri dönelim.

Gmail'in Erteleme Düğmesini Bulma ve Kullanma

Farenizi herhangi bir e-postanın üzerine getirin ve sağ tarafta bir dizi simge görürsünüz.

Sağdaki saat simgesi Erteleme düğmesidir. Tıkla ve daha fazla seçenek göreceksiniz. Varsayılan tekliflerden herhangi birini seçin veya daha kesin bir şey istiyorsanız “Tarih ve Zaman Seç” seçeneğini tıklayın.

Mesaj şimdi gelen kutunuzdan silinecek ve ne zaman seçtiyseniz geri alınız.

Ertelenmiş E-postalarınıza Göz Atın

Bir şeyi ne kadar ertelediğini hatırlayamıyor musun yoksa düşündüğünden daha çabuk geri dönmen gerekmiyor mu? Sorun değil. Sol paneldeki "Snoozed" kategorisini tıklayarak Snoozed e-postalarınıza göz atabilirsiniz.

Bir sohbete eklenmesiyle alakalı bir şey düşünmeniz halinde, ertelenmiş e-postalarınıza bakabilir ve hatta yanıt verebilirsiniz. Örneğin, Cam'a bana mısır ekmeği hakkında e-posta göndermeyi bırakmasını söylemem gerekebilir.