Hırsızların Evinize İnişten Nasıl Kurtulması

Evinizi kırmak korkutucu bir deneyim olsa da, bir hırsızlıktan evinize yaklaşmayı düşünmekten alıkoyacak bir sürü şey yapabilirsiniz.

İLGİLİ: 7/24 Profesyonel Ev Güvenlik İzleme Buna Değer Mi?

Hırsızlar kolay hedefler olan evleri seçerler. Hırsızları evinizden uzak tutmak için her zaman yapabileceğiniz en iyi şey, komşularınızın evinden daha az çekici bir hedef yapmaktır. Ayıyı geçmek zorunda değilsin; sadece çevrenizdeki insanlar. Ve evinizi hırsızlar için daha az çekici hale getirmek, mahallenize bağlı olarak yapmak oldukça kolay olabilir. İşte bazı fikirler.

Dış Işıkları Açın

Hırsızlar görülmekten hoşlanmıyorlar ve eğer bir eve giriyorlarsa ışıkla dolup taşacakları anlamına geliyorsa, soğuk ayakları alıp daha karanlık bir ev arayışında olabilirler.

Hareket kontrollü sel ışıklarını evinizin etrafındaki giriş noktalarının yakınında kullanabilir ya da sundurma ışıklarını şafaktan alacakaranlıkta koruyabilirsiniz.

İLGİLİ: Nasıl Kullanılır?

Bunu, harici ışıkların, smarthome donanımının herhangi bir kombinasyonu kullanıldığında otomatik olarak açılacağı şekilde ayarlayabilirsiniz, ancak temel hareket algılayıcı (veya hatta ortam ışığı algılamalı) dış sel lambası, çoğu durumda iyi çalışır.

İç Işıklarınızı Rastgele

Hırsızların bir evin evine girebileceği gibi uzaktan görünmesi durumunda hırsızlıkların bir eve girmeyeceğini söylemek oldukça güvenlidir, bu nedenle iç mekan ışıklarınızı rastgele bir hale getirmek bu yanılsamayı sağlayabilir.

En akıllı ampuller bu özelliğe sahiptir ve ışıklarınızı programlayarak rasgele zamanlarda açılıp kapanmasını sağlar. Aynı zamanda ucuz bir temel zamanlayıcı da satın alabilirsiniz, ancak buradaki dezavantajlarınız, her gün tam olarak aynı saatte yanacak ve kapanacaktır – evinizi kaplarsa hırsızlık kolayca yakalanabilir.

Tabii ki, ışıklar ile çalışmak sadece şu ana kadar gider. Ne de olsa, çoğu hırsız hafta içi günlerde, insanların ev sahibi olma ihtimalinin az olduğu zaman meydana gelir.

Bir alarm sistemi tanıtmak

Bir alarm sistemine sahip olmak, hiçbir şeyden daha iyi değildir, ancak ev hırsızlığının kutsal kârı değil, özellikle bir hırsız ilk etapta bir alarm sisteminiz olduğunu bilmezse. Bu yüzden sadece bir alarm sisteminiz olduğunu söyleyen bir çıkartma yapmak genellikle yeterince caydırıcı olabilir.

Çoğu alarm sistemi ile gelen 7/24 profesyonel izleme, rahatlık sağlayabilir, ancak çoğunlukla buna değmezler. Polisten gelen tepki süreleri genellikle oldukça yavaştır (özellikle yoğun alanlarda) ve ayrıca alarm şirketini yanlış alarm durumunda olup olmadığına bakmaya çağırmak için gereken süreyi dikkate almanız gerekir. polis.

Polisler gelmeden önce hırsızların çoğu girip çıkacak. Ve alarm onları korkutabilirken, sıçramaya başlamadan önce ne yapabildiklerini çabucak yakalamalarını engelleyemeyebilir.

İLGİLİ: 7/24 Profesyonel Ev Güvenlik İzleme Buna Değer Mi?

Bu nedenle, bir alarm sisteminin reklamını yapmak, basit bir alarmdan daha etkilidir. Tabi, blöf yaptığını düşünüyor olabilirler. Ancak, yakındaki evlerin aynı plakayı kullanmaması durumunda neden şansı yakalayın?

Güvenlik Kamerası Kurma

Hırsızların her ne pahasına olursa olsun kaçınmak istediği bir şey varsa, bu tespit ediliyor. Bu gerçek güvenlik kameralarını satın alabileceğiniz daha iyi güvenlik cihazlarından biri yapar.

Bunu yapmak için birkaç farklı yöntem vardır, örneğin 7/24 kayıt yapan tam bir kablolu güvenlik sistemi almak veya kurulumu kolay olan ve yalnızca hareket algıladığında kaydedilen bir Wi-Fi kamı almak gibi.

İLGİLİ: Kablolu Güvenlik Kameraları vs Wi-Fi Kameralar: Hangi Ones Satın Almalısınız?

Ne karar verirseniz verin, evinize doğru yürürlerse potansiyel bir hırsız tarafından kolayca görülebilecek bir alana kurun. O noktada, oradan hemen çıkacaklar.

Büyük bir köpek al (ya da en azından bir tane var)

Eğer zaten sahip değilseniz, büyük bir köpek hırsızlar için büyük bir caydırıcı olabilir. Eğer bir köpeğe sahip değilseniz (veya istemiyorsanız), en azından “Dikkatli Köpek” işaretlerinden birini alabilirsiniz.

Tabii ki, alarm sistemlerinde olduğu gibi, bir köpeğe sahip olmak, tüm hırsızları sonsuza dek sürdürmek için büyük bir cevap değildir, ama büyük bir köpeğin varlığı kesinlikle yardımcı olur. Ama sadece bir uyarı işareti ve belki de arka verandada oturan bir köpek kasesi bile hırsızları iki kez düşünebilir ve riske atmaz.

Burada oynadığımız oyunu hatırla. Evinizi daha zor bir hedef gibi gösteren engeller oluşturun.

Hırsızları Hayatınızın Dışında Tutun

Umm, neden ilk sırada bir hırsızla arkadaş olurum? Çoğu zaman, yine de, bunu fark bile edemezsin. Caddenin aşağısında, uyuşturucu bağımlısı bir akrabasının ya da bir arkadaşının arkadaşının olabileceğini düşündüm. Gerçek şu ki, hırsızlıkların yaklaşık% 65'i kurbanı bir şekilde bilen insanlar tarafından işleniyor.

Bu yüzden tatile çıktığınızda Facebook'ta açıkça reklam vermemek önemlidir. Ya da yaparsanız, en azından arkadaş listenizin denetimini yapın ve gizlilik ayarlarınızı takip edin.

Lanet Kapılarınızı Kilitleyin!

Bu bariz olana benziyor, ama kapılarını asla kilitlemeyen kişi sayısından her zaman şok oluyorum.

Nedenleri genellikle ülkede yaşamak veya güvenli bir mahallede küçük bir kasabada yaşamak etrafında döner, ancak sadece bir hırsız için kilit durumunuzu yeniden ele almak için kırmak için bir kez alır.

Tabii ki, kapılarınızı kilitlemek bir hırsızı durduramaz, çünkü bir evin içine girmenin tek yolu değildir. Ama bu yoldaki daha caydırıcı bir duruş.

Ve benzer bir konuda, garaj kapınızı ve pencerelerini kapalı tutun – özellikle de evde değilken. Her ikisi de evinize son derece kolay giriş noktaları sağlar.