HomePod'un İşletim Sisteminin Sürümü Nasıl Kontrol Edilir veya Güncellenir?

Hepimiz en son iOS güncellemelerini iPhone'larımıza yüklemek için kullanıyoruz, ancak Apple'ın yeni HomePod hoparlöründe size kırmızı bir nokta gösterecek bir ekran yok. HomePod sürümünün ne olduğunu nereden biliyorsunuz? Ve nasıl güncellersiniz?

HomePod kendini otomatik olarak güncelleştirir

İşte iyi haber: HomePod'unuzun en azından manuel olarak güncellenmesi gerekmiyor. Takılı ve açık olduğu sürece kendini güncel tutacak. Yani, belirli bir özelliği gerçekten beklemediğiniz sürece, bununla uğraşmanız için bir neden yoktur.

HomePod'u Manuel Güncelleme mi veya Firmware Sürümünü Kontrol Etmek İster misiniz? Ana Uygulamayı Kullan

HomePod'nuz güncellemelerin gerisinde kalıyorsa, belki de bir süredir fişe takmadığınız için, tüm yeni özellikleri aldığınızdan emin olmak için en son sürüme güncellemek isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, iPhone'daki Home uygulamasını kullanmanız gerekir. Ve bunu bulmanın en kolay yolu sadece aramaktır, çünkü muhtemelen bir yerlerde bir klasörde kaybolmuş olabilir.

Ana uygulamayı açtıktan sonra, sol üst köşedeki Konum simgesine dokunun; Bunun için neden bir konum ok simgesi kullanıyorlar? Fikrim yok! Ama yine de dokunun.

Hoparlörlerin altındaki Yazılım Güncelleme seçeneğini görene kadar aşağı ilerleyin ve ona dokunun. Bir sonraki ekran, herhangi bir yeni yazılım güncellemesinin olup olmadığını kontrol edecek ve şu anda bulunacak güncelleme yoksa mevcut HomePod yazılımı sürüm numarasını gösterecektir.

Yeni güncellemeler varsa, hemen iOS güncellemeleriyle alışkın olduğunuz şekilde çalışacak olan yeni güncellemeyi yüklemeniz istenir. Güncellemeyi başlatmak için İndir ve Yükle seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

Homepod önceden bir güncellemenin beklemediğini tespit ettiyse, Ana uygulamasını açmak hemen bir güncellemenin mevcut olduğunu size gösterecek ve ona dokunarak doğrudan güncelleme ekranına yönlendirecektir.

Ve elbette, her zaman tek bir noktada kendi kendine kuracak olan yeni güncellemeyi almak için bekleyebilirsiniz.