İCloud E-posta Adresiniz için Nasıl Takma Ad Oluşturun

Bir iCloud e-posta takma adını kullanmak, gerçek e-posta adresinizi gizlemenin harika bir yoludur. Haber bültenlerine veya web sitelerine kaydolurken takma ad kullanabilirsiniz, böylece gerçek adresinizi veritabanından uzak tutabilirsiniz. Size nasıl olduğunu göstereceğiz.

Gerçek e-posta adresinizi, tanımadığınız veya gizli tutmak için güvenemeyeceğiniz birisine teslim etmek, spam ve genel suiistimallere yol açabilir. Bir takma ad oluşturarak, e-posta gönderen ile ana e-posta adresiniz arasına bir tampon eklersiniz. Asıl e-posta adresini asla görmezler; takma ad adreslerinize gönderilen tüm mesajlar otomatik olarak normal gelen kutunuzda görünür – gerçek e-posta adresinize eklenir) ve gönderenin size ulaşmak için bu adresi asla bilmesi gerekmez. İsterseniz bir e-posta güvenlik duvarı olarak düşünün.

Bir takma ad e-posta adresi göndermenin güzelliği, eğer sürekli spam kaynağı olursa, onu kolayca yakıp başka bir tane oluşturabilirsiniz. Ana e-posta adresinizse bu o kadar kolay değil. Kulağa harika geliyor değil mi?

Gerçekten de Apple, iCloud.com e-posta adresiniz için bir grup takma ad oluşturmanıza olanak sağlar.

İCloud.com Takma Adı Oluşturma

Bir takma ad oluşturmak için iCloud.com adresine gidin ve henüz girmediyseniz giriş yapın. Ardından, “Posta” yı tıklayın.

Ardından, “Tercihler” i tıklatmadan önce ekranın sol alt köşesindeki dişli simgesini tıklayın.

“Hesaplar” ve ardından “Bir takma ad ekle” seçeneğini tıklayın.

Bir pop-up penceresi açılacaktır. Yeni adresiniz ve tam adınız için bir diğer ad girin. Unutmayın, seçtiğiniz takma adın benzersiz olması gerekir; başka birinin zaten sahip olduğu olamaz ("normal" bir e-posta adresi gibi) İsterseniz bir etiket ve etiket rengi de atayabilirsiniz. Tamamlandığında, “Tamam” ı tıklayın.

Yeni takma adın oluşturulduğuna dair bir onay göreceksiniz. “Kapat” ı tıklayın.

Yeni takma adınız artık kullanıma hazır. Yeni takma adınıza gönderilen tüm e-postalar, ana e-posta adresinize sanki ana e-posta adresinize gönderilmiş gibi otomatik olarak görünür.