İCloud Fotoğrafları Çevrimiçi Olarak Nasıl Görüntülenir

İCloud Photo Library'nizde oturup taramanın en iyi yolu bir iPad'dir. Bu görüntüleri düzenlemek istiyorsanız, Mac'te Fotoğraflar önerilir. Ancak bunlar çevrede değilken, fotoğrafları çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz.

Birçok kişi, iCloud Photo Library'de sakladıkları her fotoğraf ve videoya, iCloud.com'a erişimi olduğu sürece herhangi bir masaüstü bilgisayardan erişebildiklerini anlamıyor. Apple'ın insanlarla paylaşımda bulunma konusunda iyi bir iş çıkarmamış olması bir özelliktir, çünkü bu çok yararlı olabilir.

Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey iCloud.com, Apple Kimliğiniz ve şifreniz ve iki faktörlü kimlik doğrulama kodunuzla bağlantı kurmak. Siz * aktif * iki faktörlü kimlik doğrulaması etkin değil mi?

İCloud Fotoğrafları Çevrimiçi Olarak Nasıl Görüntülenir

Başlamak için, Safari – veya Safari mevcut değilse başka bir web tarayıcısını açın – iCloud.com adresine gidin ve Apple ID e-posta adresiniz ve şifrenizle oturum açın. Kimliği doğruladığınızda, Fotoğraflar simgesini tıklayın.

Sayfa yüklendikten sonra, biraz daha az yetenekli olsa da, Mac'teki Fotoğraflar'a benzer bir şey görürsünüz. İCloud.com'u ilk defa kitaplığınızı görüntülemek için kullanıyorsanız, her şeyi bir araya getirirken biraz zaman alabilir.

Bir iOS aygıtında veya Mac'te beklediğiniz aynı düzenleme araçlarına sahip olmayabilirsiniz, ancak arayüz, iCloud Fotoğraf Kitaplığı'nda sakladığınız tüm fotoğraf veya videoları görüntülemenizi sağlar. Bir fotoğrafa tıkladığınızda tamamen açılır.

Yeni bir fotoğraf veya video yüklemek isterseniz, aşağıda görüldüğü gibi bir bulut ve yukarı bakan ok bulunan simgeye tıklayın.

Anlar ve Fotoğraflar görünümleri arasında geçiş yapmak için ekranın üstündeki istediğiniz seçeneği tıklayın.

Örneğin, bir Windows PC kullanıyorsanız, fotoğraflarınızı ve videolarınızı çevrimiçi olarak görüntüleme seçeneği harikadır.

Windows'ta daha sorunsuz bir deneyim istiyorsanız, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kontrol etmeye hazır olarak Apple'ın iCloud Photos for Windows uygulamasını indirip yükleyebilirsiniz. Ücretsiz bir indirme olan bu uygulama, bir web tarayıcısı kullanmadan iCloud Fotoğraf Kütüphanenize erişmenizi sağlar. Dosya Gezgini'nde özel bir "iCloud Fotoğrafları" klasöründe görünürler.