İCloud Storage'da Nasıl Tasarruf Edilir

İCloud depolamasıyla ilgili durum çok saçma değilse komik olurdu ve Apple'ın ücretsiz olarak daha fazla depolama alanı sunup sunmayacağı konusunda duygularımızı çoktan netleştirdik. Fakat gerçekten ödemeniz gerekiyorsa, neden biraz tasarruf etmiyorsunuz?

Apple'ın iCloud depolama fiyatlandırması yükselmiş olsa da, bunun daha fazlasını ücretsiz olarak sunması gerçeğini affetmiyor ve sattıkları iPhone veya iPad'leri tam olarak yedekleyecek kadar vermesi gereken bir düşünce okulu var. . Bu, pek çok açıdan sorun yaratıyor, en azından iPhone satışlarının yavaşlaması ile Apple, para kazanmanın bir yolu olarak hizmetlerine her zamankinden daha fazla güveniyor.

Apple'ın iCloud depolama fiyatlarının bazılarından daha rekabetçi olduğu doğrudur, ancak Scrooge McDuck nakit seviyesine oturduğunda, 5 GB'a varan değerinde bir depolama sunmaktan mazeret duymaz. Bu nedenle, fotoğraflarınız için kesinlikle biraz daha fazla depolamaya ihtiyaç duyarsanız, paradan tasarruf etmenin birkaç yolunu paylaşma konusunda hiçbir vasıfımız yok.

Yani bununla, hadi başlayalım dedi.

İndirimli Hediye Kartları Satın Al

Apple, uzun yıllar boyunca App Store ve iTunes hediye kartlarını sattı ve isimlerine rağmen, görünüşte aynılar. Adı ne olursa olsun, kartın bakiyesi sonuçta Apple Kimliğinize eklenir ve bu da karşılığında Apple'ın hizmetlerinden veya yazılım ürünlerinden herhangi birini satın almak için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu, isterseniz uygulamalar satın alabilir, müzik satın alabilir ve hatta uygulama içi abonelik için ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, daha fazla iCloud depolama alanı için ödeme yapabilirsiniz.

Bu kendi başına size para kazandırmayacak, ancak büyük mağazalar bazen iTunes hediye kartlarını indirim için satışa çıkardı, bu yüzden burada ve orada birkaç dolar tasarruf etme fırsatı olabilir. Unutma, her küçük yardımcı olur.

Gerçekten Ne Kadar Depolamaya İhtiyacınız Var?

Bazen hepimiz panik satın almaktan suçluyuz. Depolama, özellikle de ne kadar alana ihtiyaç duyduğunuzdan gerçekten emin değilseniz, sürünebilecek bir alandır. Sadece tekrar depolama konusunda endişelenmenize gerek kalmadan, sadece en yüksek depolama katmanına ödeme yapmak daha kolay olabilir, ancak çok fazla bir ihtiyaç duymazsanız, bulunduğunuzdan emin olarak ayda birkaç dolar kazanabilirsiniz. doğru seviye.

Ayarlar'a girip adınızı ekranın üst kısmına dokunarak takip edin.

Ardından, “iCloud” öğesine dokunun ve ne kadar iCloud depolama alanı kullandığınızı ve şu anda ne kadar kullanılabilir olduğunu görsel olarak göstermeye hayran kalın.

Mevcut olanın küçük bir bölümünü kullanıyorsanız, düşürme zamanı gelmiş olabilir.

Depolamayı Paylaşmak için Aile Paylaşımını Kullanma

Aile Paylaşımı, Apple'ın sunduğu, gözden kaçan bir özelliktir. Aynı aileden insanların uygulamalar ve hizmetler gibi kaynakları paylaşmalarını sağlar. Neyse ki, iCloud depolaması paylaşabileceğiniz şeylerden biridir, bu nedenle birden fazla kişiye tek tek veri kovaları kullanmak yerine, hepsinin aynı kovaya daldırılması size biraz para kazandırabilir.

İCloud depolama paylaşımını etkinleştirmek için Ayarlar'ı açın ve ekranın üstündeki adınıza dokunun,

Ardından, Aile Paylaşımı üzerine dokunun.

İCloud Storage öğesine dokunun.

Şimdi mevcut depolama alanınızı paylaşmak veya gerekirse 200 GB veya 2 TB seviyesine yükseltmek için gerekli adımları izleyin.

İCloud'da Yerden Nasıl Tasarruf Edilir

Diğerleri başarısız olursa, ne kadar iCloud depolama kullanacağınızı azaltabileceğiniz bazı yollar vardır. Örneğin, sınırsız sayıda fotoğrafı ücretsiz olarak saklamak ve iCloud Fotoğraf Kütüphanesi'nden kaçınmak için Google Foto’yu kullanabilirsiniz. Bazıları biraz yaratıcı depolama yönetimi gerektirebilir, ancak gerekmiyorsa para harcamanızı sağlamanız yeterli olabilir.