İhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Hizmeti Nasıl Seçilir?

Sele, mahremiyet, sansürü atlayarak, anonim olarak çevrimiçi kalmak, coğrafi kısıtlamalar almak ya da sadece yer değişimi yapmak için en iyi VPN'yi arıyorsanız çok fazla kafa karıştırıcı seçeneğin var. Sizin için doğru VPN'yi seçmenize yardımcı olduğumuzdan, okumaya devam edin.

VPN'ler veya Sanal Özel Ağlar, bilgisayarınızın farklı bir konumdan gelmesini sağlamak için hızlı ve kolay bir çözümdür. Bunu, tüm PC'nizin veya akıllı telefonunuzun ağ trafiğini şifreli bir tünel üzerinden ve diğer tarafa yönlendiren sanal bir ağ oluşturarak gerçekleştirerek, VPN sunucusunun bulunduğu konumdaki gerçekte olduğunuz dünyaya görünmesini sağlarlar. Bu, coğrafi kısıtlamaları atlatmanıza, sansürden kaçınmanıza veya çevrimiçi (anonim) anonim kalmanıza yardımcı olabilir.

Sorun şu ki, orada farklı VPN sağlayıcılarının puanları ve bir tane kullanmanın farklı nedenleri var – hangisini seçiyorsunuz?

Her şeyi okumaktan hoşlanmıyor musun? İşte TL; DR Sürümü

Bu makalede çok fazla bilgi var ve muhtemelen sadece bir VPN kurmak istiyorsunuz, bu yüzden dünyanın en sevdiğiniz TV şovunu ya da filmini dünyanın diğer tarafındaki haksız yere coğrafi olarak kısıtlanmış bir akış hizmetinde izlemeyi deneyebilirsiniz. torrent yaparken seni koruyabilecek bir şey arıyorum.

İşte en iyi seçeneklerimiz ve onları neden seçtik?

  • Her Windows, Mac, Android, iPhone veya Linux için basit, kullanımı kolay istemciler arıyorsanız, torrent işlemlerini ya da coğrafi kısıtlamaları atlatabilecek hızlı hızları ve sadece genel olarak hoş bir deneyim arıyorsanız, ExpressVPN bizim en iyi seçimimizdir. . Onlar da 30 günlük para iadesi garantisi var.
  • Güçlü hızlı hızları arıyorsanız, ve torrentleme ve coğrafi kısıtlamaları atlayan bir VPN arıyorsanız StrongVPN mükemmel bir seçimdir. Müşteriler karşılaştırmada biraz modası geçmiş olsa da, daha az bilinen bir hizmet olduğu için bazen engellenmesi daha az olasıdır. 30 günlük para iade garantisi var.
  • Eğer kahve dükkanında kullanmak için hızlı bir VPN bağlantısı arıyorsanız Tunnelbear katı bir seçimdir – sınırlı bir ücretsiz deneme katmanı ve ucuz fiyatlar var, ve onlar kadar güçlü veya hızlı olmasa da, gerçekten güzel hizmet.

Yine, kısıtlamaları atlamak için bir VPN arıyorsanız, yukarıdaki hizmetlerden birini deneyin. Hepsinin ucuz fiyatları ve 30 günlük para iadesi garantisi var, yani kaybedecek hiçbir şeyiniz yok.

Sanal Özel Ağ Nedir ve İnsanlar Neden Kullanıyor?

Yazılım kullanımı (ve bazen, kurumsal ve devlet düzeyinde, donanım) yoluyla bir VPN, fiziksel olarak ayrı iki ağ arasında sanallaştırılmış bir ağ oluşturur.

Örneğin, VPN kullanımı, bir IBM çalışanının New York'taki bir ofiste bulunan şirket intranetine erişirken, New York ofisinin ağında olduğu gibi, bir Chicago banliyösünde evden çalışmasına izin verir. Aynı teknoloji tüketiciler tarafından telefonlarını ve dizüstü bilgisayarlarını kendi ev ağlarına bağlamak için kullanılabilir. Bu sayede, yoldayken ev bilgisayarlarındaki dosyalara güvenli bir şekilde erişebilirler.

İLGİLİ: VPN Nedir ve Neden Birine İhtiyacım Var?

VPN'lerin başka kullanım durumları da var. Bağlantınızı şifreledikleri için, VPN'ler kullanıcıların başkalarının aktardıkları verileri görmesini engellemelerine izin verir. Bu, hiç kimsenin trafiğinizi gizleyememesini ve şifrelerinizi veya kredi kartı numaralarınızı çalmamasını sağlayarak, özellikle kahvehaneler ve havaalanları gibi yerlerde bulunan ortak Wi-Fi ağlarında verileri güvende tutar.

VPN'ler trafiğinizi başka bir ağ üzerinden yönlendirdiğinden, başka bir konumdan geliyormuş gibi görünmesini de sağlayabilirsiniz. Bu demektir ki, Sydney, Avustralya'daysanız, trafiğinizin New York City'den gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu, içeriğinizi (Netflix gibi) konumunuza göre engelleyen belirli siteler için kullanışlıdır. Aynı zamanda, bazı insanların (Avustralyalılar) size, ABD'li tüketicilerin aynı ürün için ödediği iki (veya daha fazla) ödeme yapan yazılımlarda, aşırı yüksek ithalat vergileriyle uğraşmalarına izin verir.

Daha ciddi bir notta, ne yazık ki, çok fazla sayıda insan, aşırı sansür ve izleme (Çin gibi) ve daha gizli izleme (ABD gibi) olan ülkelerde yaşayan ülkelerde yaşıyor; sansür ve izleme konusunda en iyi yollardan biri, tamamen başka bir yerdeymiş gibi görünmek için güvenli bir tünel kullanmaktır.

Çevrimiçi etkinliğinizi göze çarpan bir hükümetten gizlemenin yanı sıra, etkinliğinizi göze çarpan bir İnternet Servis Sağlayıcısından (İSS) gizlemek için de yararlıdır. ISS'niz, içeriğinizi içeriğe dayalı olarak kısaltmayı seviyorsa (dosya indirmelerinizin depolanması ve / veya video hızlarının bu süreçte oynatılması) bir VPN, tüm trafiğinizin şifrelenmiş tünel üzerinden tek bir noktaya gittiğinden ve ISS'niz kaldığı için bu sorunu tamamen ortadan kaldırır. ne tür bir trafikten cahildir.

Kısacası, bir VPN, trafiğinizi yerel ağınızdaki kişilerden (bu ücretsiz kahve dükkanı Wi-Fi gibi), ISS'niz veya hükümetinizde saklamak istediğinizde yararlıdır ve aynı zamanda hizmetlerin sizi düşünmesini sağlamak için inanılmaz derecede yararlıdır. Bir okyanus uzakta olduğunuzda hemen yanınızdayım.

VPN İhtiyacınızı Değerlendirmek

Her kullanıcı biraz farklı VPN ihtiyaçlarına sahip olacak ve ideal bir VPN hizmetini seçmenin en iyi yolu, alışverişe çıkmadan önce ihtiyaçlarınızın neler olduğuna dikkat etmektir. Alışveriş yapmaya gitmenize bile gerek duymayabilirsiniz. Zaten sahip olduğunuz ev yapımı veya yönlendirici tabanlı çözümler mükemmel bir uyum sağlar. Kendinize sormanız gereken bir dizi sorudan bahsedelim ve farklı VPN özelliklerinin bu soruların vurguladığı ihtiyaçları nasıl karşıladığını vurgulayın.

Açık olmak gerekirse, aşağıdaki soruların çoğu tek bir sağlayıcı tarafından birden çok düzeyde karşılanabilir, ancak sorular kişisel kullanımınız için en önemli olanı düşünmenizi sağlayacak şekilde çerçevelenir.

Ev Ağınıza Güvenli Erişim Gerekir mi?

İlgilendiğiniz tek kullanım durumu ev ağınıza güvenli bir şekilde erişiyorsa, kesinlikle bir VPN servis sağlayıcısına yatırım yapmanız gerekmez. Bu, iş için fazla mesai yapan bir durum bile değil; Bu, iş için yanlış olan bir durumdur. Uzak bir VPN servis sağlayıcısı, kendi ağınıza erişemediğiniz uzak bir ağa (Amsterdam'daki bir çıkış düğümü gibi) güvenli erişim sağlar.

Kendi ev ağınıza erişmek için, ev yönlendiricinizde veya bağlı bir aygıtta (Raspberry Pi veya hatta sürekli masaüstü bilgisayarlarda) çalışan bir VPN sunucusu istersiniz. İdeal olarak, en iyi güvenlik ve minimum güç tüketimi için VPN sunucusunu yönlendirici seviyesinde çalıştırırsınız. Bu amaçla, yönlendiricinizi DD-WRT'ye (hem VPN sunucusunu hem de istemci modunu destekler) veya yerleşik bir VPN sunucusuna sahip bir yönlendirici satın almanızı (daha önce gözden geçirilmiş Netgear Nighthawk ve Nighthawk X6 yönlendiricileri gibi) öneririz.

İhtiyacınız olan çözüm bu ise (veya başka görevler için uzaktan çözümlerle paralel olarak çalıştırmak istiyorsanız bile), ek bilgi için Kendi Ev VPN Sunucunuzu Nasıl Kurmanız gerektiğine dair makalemize bir göz atın.

Güvenli Rahat Tarama ihtiyacınız var mı?

Özellikle güvenlik veya gizlilik bilinciniz olmasa bile, herkes ortak Wi-Fi ağlarını düzenli olarak kullanıyorsa, VPN kullanmalıdır. Kahve dükkanında, havaalanında veya kros seyahat ederken kaldığınız otelde Wi-Fi kullanırken, kullandığınız bağlantının güvenli olup olmadığına dair sıfır bir fikriniz vardır.

Yönlendirici güncelliğini yitirmiş ve güvenliği ihlal edilmiş bir firmware kullanıyor olabilir. Yönlendirici aslında kötü amaçlı ve aktif olarak paket koklama ve verilerinizi kaydetme olabilir. Yönlendirici yanlış yapılandırılmış olabilir ve ağdaki diğer kullanıcılar verilerinizi koklayabilir veya dizüstü bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı araştırıyor olabilir. Bilinmeyen bir Wi-Fi etkin noktasında, yanlış veya kötü yapılandırmayla verilerinizi açığa çıkaran hiçbir garanti vermezsiniz. (Bir parola bir ağın güvenli olduğunu göstermez; bir parola girmeniz gerekse bile, bu sorunlardan herhangi birine tabi olabilirsiniz.)

Bu tür senaryolarda e-postalarınızı, Facebook'unuzu ve web'de gezinme etkinliklerinizi güvence altına almak için büyük bant genişliğine sahip bir canavar VPN sağlayıcısına ihtiyacınız yoktur. Aslında, bir önceki bölümde vurguladığımız aynı ev VPN sunucusu modeli size ücretli çözümlerin yanı sıra size de hizmet edecektir. Ücretli bir çözümü düşünebileceğiniz tek zaman, ev bağlantınızın devam edemeyeceği yüksek bant genişliği gereksiniminiz varsa (VPN bağlantınız üzerinden büyük hacimli video akışları izlemek gibi).

Konumunuzu Coğrafi Olarak Değiştirmeniz Gerekir mi?

Hedefiniz başka bir ülkede bulunuyormuş gibi görünecek şekilde içeriyorsa, yalnızca içeriğindeki içeriğe erişebilirsiniz (örneğin, İngiltere'de bulunmadığınız zaman BBC Olimpiyat kapsamı). sanallaştırılmış ağdan çıkmak istediğiniz coğrafi bölge.

İstediğiniz Olimpiyat kapsamı için İngiltere'ye ihtiyacınız var mı? Sağlayıcınızın İngiltere sunucularına sahip olduğundan emin olun. YouTube videolarını barış içinde izleyebilmek için bir ABD IP adresine mi ihtiyacınız var? ABD çıkış düğümlerinin uzun bir listesini içeren bir sağlayıcı seçin. İhtiyacınız olan coğrafi bölgede bir IP adresine erişemiyorsanız, en büyük VPN sağlayıcısı bile yararsızdır.

Anonimlik ve Mantıksızlık Gerekir mi?

İhtiyaçlarınız Netflix'i izlemekten ya da kahve dükkanında sosyal medya aktivitelerinizi rahatsız etmekten birazcık uzak tutmaktan daha ciddiyse, bir VPN sizin için olmayabilir. Birçok VPN anonimliğe söz verir, ancak çok azı bunu sağlayabilir – ve hala VPN sağlayıcısına, trafiğinizle erişime güveniyorsunuz, bu da ideal değil. Bunun için büyük olasılıkla Tor gibi bir şey isteyebilirsiniz, ki bu mükemmel değil – VPN'lerden daha iyi bir anonimleştirme çözümüdür.

Bununla birlikte, çoğu kullanıcı, BitTorrent'de dosya paylaşımı gibi şeyler yaparken bazı makul inkar edilemezlik yaratmak için VPN'lere güvenmektedir. Trafikleri farklı bir IP adresinden geliyormuş gibi görünecek şekilde, duvardaki diğer tuğlalardan onları duvarda bir tuğla tutabilirler. Yine, mükemmel değil, ama yardımcı oluyor.

Bu size benziyorsa, günlük tutmayan ve çok büyük bir kullanıcı tabanına sahip bir VPN sağlayıcısı istersiniz. Hizmet ne kadar büyükse, her çıkış düğümünde daha fazla insan gözetliyor ve tek bir kullanıcıyı kalabalıktan ayırmak daha zor oluyor.

Bir çok insan, ABD yasalarına göre VPN sağlayıcılarını kullanmaktan kaçınarak, ABD yasalarının bu sağlayıcıları tüm VPN etkinliklerini günlüğe kaydetmesini zorunlu kılacağını ileri sürmektedir. Saygısal olarak, ABD merkezli VPN sağlayıcıları için böyle bir veri kaydı gereksinimi yoktur. Verileri devretmek için başka bir yasa dizisi altında zorlanabilirler, ancak verileri ilk sırada tutmaları bile gerekmez.

Kaygıları kaydetmenin yanı sıra, daha büyük bir endişe, kullandıkları VPN protokolü ve şifrelemenin türüdür (kötü amaçlı bir üçüncü tarafın trafiğinizi denemesini ve sifonlamasını daha muhtemel olduğu ve daha sonra trafiğinizi tersine çevireceklerinden daha sonra analiz edeceği sizi bulmaya çalışın). Günlüğe kaydetme, protokol ve şifreleme standartlarını dikkate almak, kılavuzumuzun bir sonraki bölümüne, ihtiyaçlarımıza odaklanmış sorulardan VPN sağlayıcılarının yeteneklerine odaklanmış sorulara geçiş yaptığımız noktaya geçiş için harika bir noktadır.

VPN Sağlayıcınızı Seçme

Bir VPN sağlayıcısı için ne yapar? En belirgin meselenin yanı sıra, bütçenizle iyi bir şekilde eşleşen iyi bir fiyat noktası, VPN seçiminin diğer öğeleri biraz opak olabilir. Göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz bazı unsurlara bakalım.

Bu soruları cevaplamak, hizmete kaydolmadan önce VPN servis sağlayıcısı tarafından sağlanan belgeleri okuyarak size kalmış. Daha da iyisi, belgelerini okuyun ve ardından X, Y veya Z yapmadıklarını iddia etseler bile, kullanıcıların aslında bunu yaptıklarını bildirmediklerini garanti etmek için hizmetle ilgili şikayetler ara.

Hangi Protokolleri Destekliyorlar?

Tüm VPN protokolleri eşit değildir (uzun çekimde değil). Eller aşağı, düşük işlem yükü ile yüksek düzeyde güvenlik elde etmek için çalıştırmak istediğiniz protokol OpenVPN'dir.

İLGİLİ: En İyi VPN Protokolü hangisi? PPTP vs OpenVPN vs L2TP / IPsec vs. SSTP

Mümkünse PPTP'yi atlamak istersiniz. Zayıf şifrelemeyi kullanan ve güvenlik sorunları nedeniyle tehlikeye düşmüş sayılabilecek çok tarihli bir protokol. Gerekli olmayan internet taramalarını bir kahve dükkanında güvenceye almak için yeterince iyi olabilir (örneğin dükkan sahibinin oğlunun şifrelerinizi tutmasını engellemek için), ancak ciddi güvenlik için tıkanmayacaktır. L2TP / IPsec, PPTP üzerinde önemli bir gelişme olsa da, OpenVPN ile bulunan açık güvenlik denetimlerini ve hızını kaybetmektedir.

Uzun hikaye kısa, OpenVPN ne istediğinizi (ve daha iyi bir şey gelene kadar hiçbir ikame kabul etmemelisiniz). Kısa hikayenin uzun versiyonunu istiyorsanız, daha detaylı bir görünüm için VPN protokolleri kılavuzumuza göz atın.

Şu anda OpenVPN yerine L2TP / IPsec kullanarak eğlenebileceğiniz tek bir senaryo var ve iOS ve Android telefonlar gibi mobil cihazlar için. Şu anda ne Android ne de iOS yerel OpenVPN'i desteklememektedir (bununla ilgili üçüncü taraf desteği olmasına rağmen). Bununla birlikte, her iki mobil işletim sistemi de doğal olarak L2TP / Ipsec'i desteklemektedir ve bu nedenle de yararlı bir alternatiftir.

İyi bir VPN sağlayıcısı, yukarıdaki seçeneklerin tümünü sunacaktır. Mükemmel bir VPN sağlayıcısı, iyi bir dokümantasyon sağlayabilir ve PPTP'yi kullanarak yaptığımız aynı nedenlerden ötürü sizi yönlendirecektir. Ayrıca, birçok VPN sağlayıcısı güvenli olmayan ve kolay tahmin edilebilen tuşlar kullandığından, bu protokoller için kullandıkları önceden paylaşılmış anahtarları da kontrol etmelisiniz.

Ne kadar sunucu var ve nerede?

Coğrafi engelleme olmadan Netflix ve YouTube gibi ABD medya kaynaklarına erişmek istiyorsanız, Afrika ve Asya'daki düğümlerinin çoğuna sahip bir VPN hizmeti sizin için çok az kullanım alanı sunuyor.

Birden çok ülkede sunucuların çeşitliliğinden daha azını kabul etmeyin. Güçlü ve yaygın olarak kullanılan VPN hizmetlerinin ne kadar güçlü olduğu göz önüne alındığında, dünya çapında binlerce sunucu olmasa bile yüzlerce insanın beklemek mantıksız değildir.

Ne kadar sunucu bulunduklarını ve bu sunucuların bulunduğu yerleri kontrol etmenin yanı sıra, şirketin nerede bulunduğunu ve bu konumun sizin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını kontrol etmek de akıllıca olacaktır (eğer hükümetiniz tarafından zulümden kaçınmak için bir VPN kullanıyorsanız, o zaman ülkenize yakın bağları olan bir ülkede bir VPN sağlayıcısından kaçınmak akıllıca olacaktır.

Eşzamanlı Bağlantılara Nasıl İzin Verilir?

Düşünüyor olabilirsiniz: “Sadece bir bağlantıya ihtiyacım var, değil mi?” Birden fazla cihazda, birden fazla aile üyesi için, ev yönlendiricinizde veya benzerlerinde VPN erişimi kurmak isterseniz ne olacak? Hizmete birden çok eşzamanlı bağlantıya ihtiyacınız olacak. Veya özellikle güvenlik odaklıysanız, birden çok farklı çıkış düğümü kullanmak için birden fazla cihaz yapılandırmak istersiniz. Bu nedenle, toplu kişisel veya ev trafiğiniz bir araya getirilmez.

En azından iki eşzamanlı bağlantıya izin veren bir hizmet istersiniz; Pratik olarak daha iyi olanı (tüm mobil cihazlarınızı ve bilgisayarlarınızı hesaba katarak) ve yönlendiricinizi VPN ağına bağlama kabiliyeti ile tercih edilir.

Throttle Bağlantılarını mı, Sınır Bant Genişliğini mi, yoksa Hizmetleri Kısıtlıyor mu?

ISP daraltma, birçok insanın ilk etapta VPN ağlarına yönelmesinin nedenlerinden biri, bu yüzden genişbant faturanızın üstündeki bir VPN servisi için ekstra ödeme yapmak, sadece baştan aşağı çekilmek için korkunç bir teklif. Bu, bazı VPN'lerin tamamen şeffaf olmadığı konulardan biridir, bu yüzden Google'da biraz kazı yapmanıza yardımcı olur.

Bant genişliği kısıtlamaları, yayın öncesi dönemde çok önemli olmayabilir, ancak artık herkes videoları, müzik akışını ve daha fazlasını yayınladığından, bant genişliği gerçekten hızlı bir şekilde yanıyor. Bant genişliği kısıtlamaları açıkça yüksek olmadıkça ve yalnızca hizmet sağlayıcının insanları kötüye kullanmasına izin vermediği sürece, bant genişliği kısıtlamaları uygulayan VPN'lerden kaçının.

Bu vesileyle, GB'leri veri değerine sınırlayan ücretli bir VPN hizmeti, sadece ara sıra, temel tarama için kullanmıyorsanız mantıksızdır. Sizi tüpe X sayıda veriyle sınırlayan ince baskıya sahip bir servis kabul edilebilir, ancak gerçekten sınırsız bant genişliği beklenmelidir.

Son olarak, hizmeti kullanmak istediğiniz herhangi bir protokolü veya hizmeti kısıtlayıp kısıtlamadıklarını görmek için ince baskıyı okuyun. Hizmeti dosya paylaşımı için kullanmak istiyorsanız, dosya paylaşım servisinizin engellenmediğinden emin olmak için iyi baskıyı okuyun. Yine, VPN sağlayıcılarının gün içinde hizmetleri kısıtladığını görmek normal olsa da (bant genişliğini azaltma ve genel bilgisayar kullanımını azaltma çabaları), bugün VPN'leri bir şey-gider politikasıyla bulmak daha yaygındır.

Varsa, Ne Tür Kayıtlar Yaparlar?

Çoğu VPN, kullanıcı etkinliklerinin günlüklerini tutmaz. Bu sadece müşterilere (ve büyük bir satış noktasına) fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onlara da büyük fayda sağlar (ayrıntılı kayıtlar disk kaynaklarını kullanmadan önce diski hızlı bir şekilde tüketebilir). En büyük VPN sağlayıcılarının birçoğu size çok şey söyleyecektir: sadece günlükleri tutmakla ilgisi yoktur, aynı zamanda işlemlerinin büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda, disk alanını bir kenara bırakmaya bile başlayamazlar.

Bazı VPN'ler, bakımı kolaylaştırmak ve ağlarının sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için çok az bir pencere (örneğin birkaç saat) için günlük tuttuğuna dikkat edecek olsa da, sıfır kayıttan daha az bir şey yapmanın çok az sebebi vardır.

Hangi Ödeme Yöntemlerini Sunuyorlar?

Seyahat ederken sizi rahatsız eden Wi-Fi düğümlerine karşı trafiğinizi güvenceye almak için bir VPN satın alıyorsanız veya trafiğinizi güvenli bir şekilde ABD'ye yönlendiriyorsanız, anonim ödeme yöntemleri sizin için çok yüksek bir öncelik değildir.

Siyasi zulümden kaçınmak için bir VPN satın alıyorsanız veya olabildiğince anonim olarak kalmak istiyorsanız, kripto para birimi veya hediye kartları gibi anonim kaynaklarla ödeme yapılmasına izin veren hizmetlerle daha fazla ilgileneceksiniz.

Bizi son anda duydunuz: bir dizi VPN sağlayıcısı, VPN kredisi karşılığında Wal-Mart veya Target gibi büyük perakendecilerin (işleriyle tamamen ilgisi olmayan) hediye kartlarını kabul edecekleri sistemlere sahiptir. Nakit kullanarak herhangi bir sayıda büyük kutu mağazasına hediye çeki satın alabilir, VPN kredisi için kullanabilir ve kişisel kredi kartınızı kullanmamaya veya bilgi kontrol etmekten kaçınabilirsiniz.

Öldürme Anahtarı Sistemi Var mı?

VPN'nize, faaliyetlerinizi hafifçe anonim olsa bile bağlıyorsanız, VPN'nin yalnızca tüm trafiğinizi düzenli internete döküp atmayacağı konusunda bir güvenceye ihtiyacınız vardır. İstediğiniz, “kill switch sistemi” olarak bilinen bir araçtır. İyi VPN sağlayıcıları, VPN bağlantısı herhangi bir nedenle başarısız olursa, bilgisayarın açık ve güvenli olmayan internet bağlantısını kullanmayacak şekilde bağlantıyı otomatik olarak kilitleyeceği şekilde bir kill switch sistemine sahiptir.

Önerilerimiz

Bu noktada, başınızın önünde ödediğiniz bütün ev ödevi düşüncesinde anlaşılabilir bir şekilde dönebilir. Bir VPN servisinin seçilmesinin göz korkutucu bir görev olabileceğini biliyoruz ve yukarıda özetlediğimiz sorularla bile, nerede döneceğinizden emin değilsiniz.

İşlerin alt kısmına yardımcı olmak için tüm jargon ve reklam kopyasının kesilmesine yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz ve bu amaçla, VPN seçimimize uygun ve doğrudan kişisel deneyime sahip olduğumuz üç VPN servis sağlayıcısı seçtik. kriterleri. Özetlenen kriterlerimizi karşılamaya ek olarak (ve hizmet kalitesi ve kullanım kolaylığı beklentilerimizi aşan) buradaki tüm önerilerimiz yıllardır hizmet vermiştir ve bu süre boyunca yüksek oranda derecelendirilmiş ve tavsiye edilmiştir.

StrongVPN

StrongVPN, hem güç kullanıcılarının hem de sıradan kullanıcıların gereksinimlerini karşıladığı için mükemmel bir seçimdir. Fiyatlar ayda 10 $ 'dan başlar ve bir seferde bir yıllık hizmet satın aldığınızda ayda 5,83 dolara hızla düşer. Kurulum kolaylığı fantastiktir; eğer VPN'lerde yeniyseniz ve / veya manuel ayarlarla uğraşmak için fazla zamanınız yoksa, kurulumu otomatikleştirmek için kurulum uygulamalarını Windows, OS X, iOS ve Android için indirebilirsiniz. süreci. Daha ayrıntılı bir kontrol istiyorsanız veya yönlendiriciniz gibi cihazları manuel olarak yapılandırmanız gerekirse, farklı işletim sistemleri ve donanımları için el ile yapabilecekleri çok sayıda kılavuzdan birini takip edebilirsiniz.

StrongVPN, 43 şehirde, 20 ülkede çıkış düğümlerine sahiptir ve PPTP, L2TP, SSTP, IPSec ve OpenVPN protokollerini destekler; hizmetlerini kullanmak için yapılamadığınız bir cihazı bulmak için zorlanırsınız. Bant genişliği sınırlamaları, hız sınırlamaları veya protokoller veya servisler üzerinde kısıtlamalar yoktur (torrent, Netflix, siz adını verin, onlar umursamıyorlar). Ayrıca, StrongVPN sunucu günlükleri tutmaz.

StrongVPN, sizi hesap başına iki eşzamanlı bağlantı ile sınırlandırsa da (iki cihazda kurulum yapmamak, bir seferde iki farklı bağlantıyı düşünmek), ev yönlendiricinizi hizmetlerine bağlanmak için yapılandırabilirsiniz, bu yüzden bir bağlantıya sahip olmanız gibi Evdeyken ve dışarıdayken cihazınız için bir bağlantı.

ExpressVPN

Hepsini içeren bir VPN arıyorsanız – her bir platform için kullanımı kolay istemci uygulamaları, 94 farklı ülkede 2000'den fazla sunucu, hızlı hızlar ve güvenlik – muhtemelen ExpressVPN'i tercih edeceksiniz. 30 günlük para iadesi garantisi ile bu yazının aylık 8,32 $ gibi düşük bir seviyeye ulaşması planlanıyor.

ExpressVPN günlüğe yazmaz, hiçbir şeyi engellemezler ve bant genişliği kısıtlamaları veya sınırları yoktur. Temelde hayal edebileceğiniz herhangi bir ülkede sunucular var ve çok fazla müşteriyi idare edebilecek kadar büyükler.

Bir VPN seçiminde en önemli faktör olan hızlı hızların yanı sıra, ExpressVPN kesinlikle Windows, Mac, iPhone, Android, Linux gibi en geniş cihazlarda en iyi müşterilere sahiptir ve hatta VPN konfigürasyonları ile önceden yüklenmiş yönlendiriciler satmaktadırlar. .

TunnelBear

Ücretsiz bir şey arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. StrongVPN ve SurfEasy, orta sınıf bir sedan gibi bir ortama sahipse, TunnelBear daha çok econo-car (TunnelBear aboneliği satın alırsanız) veya şehir otobüsüne (eğer cömert ücretsiz programlarını kullanırsanız) benzer. Bu, TunnelBear'da bir vuruş değil, onlar – yıllardır etrafta bulundular ve onların ücretsiz servis kadrosu, tüm dünyada ihtiyaç duyan insanlara büyük fayda sağlıyor.

Ücretsiz TunnelBear servisi ayda 500MB'a kadar hizmet veriyor. Bu pek çok veri değildir, ancak ortak ağlarda arada sırada hafif tarama yapmak için yeterlidir. Bundan daha fazla veriye ihtiyacınız varsa, profesyonel hesaplarına aylık 7,99 ABD doları veya yıllık olarak faturalandırılırsa aylık 4,16 ABD Doları'na geçebilirsiniz.

Ücretsiz hesap tek bir kullanıcıyla sınırlıdır; premium hesap beş bilgisayar veya mobil cihaz için sınırsız bant genişliği sağlar. TunnelBear, kendi sunucularındaki toplam sunucu sayısını listelemez, ancak 20 ülkede sunucular sunar. Windows ve Mac OS X istemcileri OpenVPN'i temel alır ve mobil VPN sistemi L2TP / IPsec kullanır. Bununla birlikte, önceki iki tavsiyenin aksine, TunnelBear dosya paylaşım aktivitelerine karşı daha sıkı bir duruşa sahiptir ve BitTorrent engellenmiştir. Hızları da diğerleri kadar hızlı değil, bu yüzden TunnelBear ile daha yavaş bir bağlantı yaşayabilirsiniz.

Bir özellik-dolar açısından, TunnelBear'ın prim teklifi önceki iki tavsiyemizi yitirmedi. Eğer ödemeye hazırsanız StrongVPN ve SurfEasy daha iyi bahislerdir. Ancak, TunnelBear ücretsiz bir katman sunuyor, günlükleri tutmuyor ve hem masaüstü hem de mobil kullanıcılar için ölü basit uygulamalarıyla çalışmak ve çalıştırmak son derece kolaydır.

ISS'nizden bağlantınızı azaltmanızdan bıkmış olsanız da, yoldayken göz atma oturumlarınızı güven altına almak istersiniz, ya da sırtınızdaki adam olmadan istediğiniz heck'i indirmek istediğinizde, Güvenli bir şekilde dağıtılmış Sanal Özel Ağ. Artık iyi bir VPN almak için gereken bilgiye sahip olduğunuza göre (ve bunun için üç katı öneriyle), internet trafiğinizi bir kez ve herkes için güvenli hale getirme zamanı.

Resim Kredisi: Jared Scheel; Mike Mozart.