İnsanlar Neden Telefon Anymore Pick Up

Aramayı kaçırmadığınızdan emin olmak için telefonu çalıştırmayı unutmayın. Evet, artık kimse yapmıyor.

Bunun bir nedeni, kullanıcıların sizinle iletişim kurmak için kullandıkları seçenek sayısıdır: mesajlaşma, mesajlaşma uygulamaları, hatta e-posta. Hızlı bir soru için birini aramak sadece artık bitmez.

Atlantik için yazan Alexis C. Madrigal, telefon kültürü tarihini ve neden düşüş gösterdiğini anlatıyor. Özellikle son zamanlarda önemli bir sebep, spam çağrılarıdır.

Ama son birkaç yılda, telefonumun yüzüğünü dikkatlice izlemek için daha özel bir sebep var. Telefonuma gelen aramaların yüzde 80'i veya hatta yüzde 90'ı bir tür spam veya spam. Şimdi, telefonumun odanın karşısına çıktığını duyuyorsam, ilk başta bir metin olduğunu düşünürken heyecanlıyım, ama devam ettiğinde ve bir çağrı olduğunu farkettiğimde, yürümeye bile gerek yok. Telefonum günde sadece bir veya iki kez çalıyor, yani bir hafta boyunca tek bir telefon görüşmesi yapmadan gelebileceğim anlamına geliyor (ya da Apple'ın yazılımı) bile tanımlamak isteyip istemediğinizi bile belirleyebilir.

Bu tür bir berbat, çünkü insanları arayabileceğiniz ve onları almayı bekleyemeyeceğiniz anlamına geliyor. Bu yüzden her zaman aramadan önce iyi bir konuşma zamanı olup olmadığını sormak için birilerini bir araya getiriyorum.

Ancak, spam hakkında endişelenmeden telefona cevap vermek isterseniz, deneyebileceğiniz birkaç şey vardır. İPhone'unuzdaki ve Android'deki spam çağrılarını otomatik olarak engelleyebilirsiniz. Bir sabit hattınız varsa, kendinizi Çağrı Yapma kayıt defterine ekleyebilirsiniz, ancak bu yalnızca çok yardımcı olacaktır.

Bunların hiçbiri tüm spam çağrılarını durdurmayacak, insanlar yakında telefonlarını tekrar almak için heyecanlanmayacaklar. Bu sizi rahatsız ederse aramadan önce metin.