Instagram Hesabınızı Silme

Instagram, görüşlerini paylaşmaya devam eden bir şirket olan Facebook'a ait. Yakında herhangi bir zamanda değişmesi muhtemel değildir ve Facebook'a güvenmiyorsanız, Instagram'a da güvenebilirsiniz. İşte hesabınızı nasıl sileceğiniz.

Facebook, 2012 yılında serin bir milyar dolara Instagram satın aldı, o sırada kaşları yükselten bir hareket, ancak şu anki sosyal medya ortamında pazarlık gibi görünüyor. Instagram, çevresindeki en etkili sosyal medya platformlarından biridir ve Facebook ile olan yakınlığına rağmen büyümeye devam etmektedir. Son yıllarda Facebook'tan ayrılan düzenli bir akış yaşandı, ancak Instagram oldukça etkilenmedi.

Bununla birlikte, bazı insanlar Facebook'a, kendilerini dahil olan herhangi bir hizmetten (Instagram dahil) çıkarmak için de yeterince güvenmiyorlar. Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız, bu işlem Facebook'un hesabınızı silmek için atladığınız çemberleri göz önüne alarak şaşırtıcı derecede basit bir işlemdir. Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız, önce tüm resimlerinizi indirmeyi düşünün.

Not: Burada da bir uyarı kelimesi. Bu işlem tamamlandıktan sonra hesabınız silinecek. Bu kısım açıktır, ancak aynı ad altında yeni bir hesabı yeniden açamayacaksınız, bu nedenle hesabınızı silmenin yeni bir işe başlamak için iyi bir yol olacağını düşünüyorsanız aklınızda bulundurun. Yine de olabilir, ancak yalnızca siz de yeni bir isim seçmek istiyorsanız.

Instagram Hesabınızı Silme

Bu, devam edelim dedi. Instagram hesabınızı silmek için Instagram hesabı silme sayfasını ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın.

Oturum açtıktan sonra, açılır menüden hesabınızı silmek istediğiniz bir nedeni seçin.

Yine, hesabınızı silmek istediğinizi onaylamak için şifrenizi girin ve ardından “Hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğini tıklayın.

Hepsi bu kadar. Instagram hesabınız şimdi silindi.