iOS 12 iPhone Bağımlılığınızla Savaşmanıza Yardımcı Olacak

Son zamanlarda telefon bağımlılığı çok önemli ve Apple bunu çok sesli ve açık bir şekilde duydu: iOS 12, telefon bağımlılığı konusunda yardımcı olacak bir avuç yeni özellik içeriyor.

Her şeyden önce, tüm bildirimleri gizleyen Yatmadan Önce Rahatsız Etmeyin. Bu şekilde, iPhone saatinizi hangi saatte gördüğünüze göre etkinleştirdiğinizde, uyurken dikkatinizi dağıtan tüm bildirimleri size göstermez. Ve sonra uyandığınız zaman, iPhoneunuz sizi gününüze rahatlatacak ve bir gecede gelen tüm bildirimleri görmek istediğinizde seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Başka bir yeni özellik, gruplandırılmış bildirimlerdir ve adın geçerli olması nedeniyle, bildirimleriniz yalnızca uygulamalar tarafından değil, konu, konu vb. Tarafından da gruplandırılabilir. Ve belki de en önemlisi, gruplandırılmış bildirimler, bir grup grubun tamamını kaydırmanızı ve temizlemenizi sağlar. tüm bildirimleri bir kerede

Apple'ın telefon bağımlılığı özelliklerinin gerçek et ve kemikleri, “Raporlar” dahil olmak üzere bir dizi özellik ile birlikte gelen ScreenTime'ı arıyorlar. Bu, hafta içi iPhone veya iPad'inizi nasıl kullandığınızı gösteren haftalık bir etkinlik özeti sunacaktır; cihazınızda ne kadar zaman harcadığınız, en çok hangi uygulamaları kullandığınız, saatte ne sıklıkta kaldığınız telefonunuz, hangi uygulamaların çoğu bildirimi gönderiyor ve daha fazlası.

Ayrıca, bir zaman sınırı ayarlayarak kullanımı belirli uygulamalarla sınırlandırmanıza ve bu süre dolduğunda uyarılar almanıza olanak tanıyan "Uygulama Sınırları" da vardır. Buradan, sınırı karşıladığınızda bloke olacaksınız (kolayca atlanabilir olsa da). Bu özelliği, çocuklarınızın telefonlarında, telefonlarında kullanımı sınırlandırarak ve “Ödenek” ler yaratarak, ebeveynlerin bir tür kontrolü olarak da kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın telefonlarını hiç kullanamayacakları zaman pencereleri de oluşturabilirsiniz.

Apple ayrıca, bir konumdan çıktığınızda ya da etkinlik sona erdiğinde Rahatsız Etmeyin için bitiş zamanlarının ayarlanması ve Bildirim Merkezi'nden (Ayarlar'a gitmeden) uygulamalar için bildirim ayarlarının ayarlanması gibi diğer bazı küçük özellikleri de duyurdu.

Bu yeni özelliklerin tümü bu yıl daha sonra iOS 12'de sunulacak.