iOS 12, iPhone Parolanızı Kırmadan USB Aygıtlarını Durdurabilir

Yeni bir varsayılan ayar, yasa uygulayıcısını ve suçluları iPhone veya iPad'inizi özel donanım kullanarak açmasını engelleyebilir.

İOS 12 için geliştirici beta, Tercihler> Dokunmatik Kimlik ve Şifre olarak adlandırılan USB Aksesuarları adı altında bir seçenek içerir. Varsayılan olarak açılmış olan bu ayar, geçtiğimiz saatte şifrenizi girmediğiniz sürece USB cihazlarının telefonunuza bağlanmasını önler. Bu durum, ilgili yasaların iPhone şifrelerini atlatmak için kullandığı özel donanım olan GrayKey'nin cihazları USB üzerinden bağlamasından dolayı önemlidir. Şifre kodu olmadan erişimi reddetmek, bu aracı ve diğerlerini olumsuz etkileyebilir.

Bunun anlamı, Apple'ın kedinin ve fare oyununun bir sonraki adımıdır. Kolluk görevlilerinin bu değişiklikten memnun olmayacağını söylemek güvenlidir, ancak kullanıcının bakış açısından bu ayar telefonunuzu güvende tutmanıza yardımcı olur.

Tabii ki, özellik hiç gelmeyebilir. Anakart, iOS 11.3 ve 11.4 için kullanılan betaların her ikisinin de aynı özelliği yalnızca içerdiği her birinin son sürümleri için içerdiğini bildiriyor. Ama eğer bu gemi varsa, kedi ve fare oyununun devam etmesini bekleyebilirsiniz.