İPad'de Arama Yapma ve Yanıtlama

İPad'inizde arama yapmak ve cevaplamak, kullanımı oldukça şaşırtıcı olabilecek az bilinen bir özelliktir ve ihtiyacınız olan tek şey, tabletinizi ve iPhone'unuzu birbirine yakın tutmaktır. Apple’ın Continuity özelliklerinin büyüsü sayesinde, çağrıları bir iPad’de ele almak, unutabileceğiniz özelliklerden biridir, ancak tabletinizi zaten önünüzde tutarsanız kullanışlı olabilir.

Başlamadan Önce

İPad'inizi büyük bir telefon olarak kullanmak istiyorsanız, başlamadan önce bir kaç önkoşulunuz olması gerekir. Aşağıdaki bir iPhone ve iPad'iniz olması gerekir:

  • Aynı Wi-Fi ağına bağlı.
  • Ayarlar'daki aynı iCloud hesabına giriş yaptınız.
  • İOS 8.1 veya sonraki sürümlerini çalıştırmak, bu noktada çok zor olmamalıdır.

Tüm bu kutuların işaretlendiğini varsayalım, devam edelim.

İPhone'unuza iPad'inizden Nasıl Anlaşılır?

Çağrılarınızı iPad'inize ve iPad'inizden yönlendirecekseniz, iPhone'un planın bu olduğunu bildiğinden emin olmanız gerekir. Sadece birkaç düğmeye basmanız yeterli, ikisini de bulmak kolaydır. Ayarlar uygulamasını açıp “Telefon” girişine dokunarak başlayın.

Ardından, “Diğer Cihazlarda Aramalara İzin Ver” e dokunun ve “Diğer Cihazlarda Çağrılara İzin Ver” seçimini açın. Bu, Apple Kimliğinizde oturum açan cihazların bir listesini ortaya çıkaracaktır. İPad'iniz gibi, arama yapmak veya cevaplamak istediğiniz herhangi bir cihazı etkinleştirdiğinizden emin olun.

Bu yapıldıktan sonra iPad'inize geçmeye hazırsınız.

İPad'inizde Çağrıları Etkinleştirme

İPhone'unuz tamamen ayarlandıktan sonra iPad'inizdeki Ayarlar uygulamasını açın ve “FaceTime” girişine dokunun.

“İPhone'dan Aramalar” geçiş düğmesini açın. Bu ayarın zaten etkin olması muhtemeldir, ancak emin olmak için kontrol etmeye değer.

Artık ne zaman bir arama alsanız, “Cevapla” düğmesine basarak iPad'inizde cevaplayabilirsiniz.

İPad'inizden Arama Yapma

İPad'inizden arama yapmak için önce Rehber uygulamasını açın (çünkü Telefon uygulaması yok). Ardından, aramak istediğiniz kişinin adına dokunun.

Kişinin sayfasında, adlarının altındaki mavi renkli “ara” düğmesine dokunun. Alternatif olarak, aramak istediğiniz telefon numarasına dokunun.

Hepsi bu kadar. Tebrikler, iPad'inizi dünyanın en büyük telefonuna çevirdiniz.