İPhone, iPad ve Mac'inizdeki Group FaceTime Yazılımını Düzeltmek İçin Şimdi Güncelleyin

Radu Bercan/Shutterstock.com

Apple, iOS 12.1.4 ve bir macOS 10.14.3 yamasını piyasaya sürdü. Bu güncellemeler, iPhone'u, iPad'i veya Mac'inizi arayabilen ve ses duyan veya görüntüleyen herkesin arama yapmasını kabul etmese bile, görebilecekleri büyük grup FaceTime kusurunu giderir.

İyi haber şu ki, şu anda bu kusur hakkında endişelenmenize gerek yok. Apple, iOS 12.1.3 ve macOS 10.14.2'deki FaceTime grubunun ve yazılımın eski sürümlerinin kalıcı olarak devre dışı bırakıldığını söylüyor.

Kötü haberse, FaceTime grubunu bir haftadan fazla kullanamayacak olmanızdı. Apple'ın sistem durumu sayfasının işaret ettiği gibi, FaceTime sunucuları grubu tekrar çevrimiçi durumdadır ve bir kez daha grup FaceTime aramaları yapabilirsiniz; ancak yalnızca güncelleme yaptıktan sonra.

Bir iPhone veya iPad'i güncellemek için iPhone veya iPad'inizde Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin ve güncellemeyi yükleyin. Mac'te, Apple menüsü> Sistem Tercihleri> Yazılım Güncelleme'ye gidin.

Güncelleştirmeyi yükledikten sonra, iPhone, iPad veya Mac'inizde FaceTime özelliğini yeniden etkinleştirmenin güvenli olduğunu hissedebilirsiniz.

Bir iPhone veya iPad'de, Ayarlar> FaceTime seçeneğine gidin ve FaceTime özelliğini açın. Mac'te FaceTime'ı başlatın ve FaceTime> FaceTime Açık'ı seçin.

Sahip olduğunuz her iPhone, iPad ve Mac'te bu adımı tekrarlamanız gerekir; seçenek her cihaz için ayrı ayrı kontrol edilir.

Bu hata düzeltme aslında geçen hafta gelmesi gerekiyordu, ancak Apple gecikti. Şimdi, sonunda burada. Apple bu grup FaceTime sunucularını zaten kapattığından bu gecikme hiç kimseyi riske atmadı, ancak şimdi iPhone, iPad ve Mac kullanıcıları FaceTime grubunu bir kez daha kullanabilirler.

İLGİLİ: FaceTime'da Çok Büyük Bir Hata Var. Şimdi Devre Dışı Bırak