İPhone Pilinizi Değiştirdiyseniz ve Hala Sorunlarınız Varsa Ne Yapmalı?

Kısa bir süre önce iPhone'unuzun pilini değiştirdiyseniz (veya yetkili bir Apple teknisyeni tarafından yapılmışsa) ve hala pil ömrü sorunlarıyla karşılaşırsanız, yardımcı olabileceğiniz birkaç çözüm bulabilirsiniz.

İLGİLİ: Bir iPhone pilini değiştirmek ne kadar zor?

Daha önce duymamışsanız, Apple kısa süre önce bozulmuş, eski pilleri olan iPhone'ları azaltmaya başladı. Tek bir düzeltme (yeni bir iPhone satın almadan), pili yenisiyle değiştirdi, bu da Apple tarafından 30 $ 'a kadar yapılabilir, ancak aynı zamanda kendiniz yapmak da çok zor değil.

Ancak, iPhone'unuzdaki pili değiştirdikten sonra sorun yaşıyorsanız, sabit bir yeniden başlatma, yeni pili ayarlama veya yedek pilinizi değiştirme dahil olmak üzere, bunu düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Sert Yeniden Başlatma veya DFU Geri Yükleme işlemi gerçekleştirin

Yeni başlayanlar için, bunlarla ilgili herhangi bir sorunu çözmeye çalışabileceğiniz en kolay şey, iPhone'unuzu yeniden başlatmanızdır.

Bu işe yaramazsa, sonraki adım, telefonunuzu açmayacağınız zaman kullanabileceğiniz bir numara olan sabit bir yeniden başlatma gerçekleştirir. Zor bir yeniden başlatma gerçekleştirme, iPhone'un sahip olduğunuz modele göre değişir:

  • iPhone 6s ve üstü: Ev ve Güç düğmelerini yaklaşık on saniye basılı tutun. Apple logosu göründüğünde gidelim.
  • iPhone 7: Logo görünene kadar Güç ve Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık on saniye basılı tutun.
  • iPhone 8 ve daha yenisi: Sesi Açma düğmesine basın ve bırakın, ardından Sesi Kısma düğmesine basın ve bırakın. Bundan sonra, Apple logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun.

İLGİLİ: iPhone veya iPad'iniz Açılmayacaksa Ne Yapmalı?

Sabit sıfırlama işlemi hala pil sorununuzu çözmezse, iPhone'unuzu tamamen silecek (yedeklemeyi yaptığınızdan emin olunacak) bir DFU geri yüklemesini deneyebilir, ayrıca varsa, ürün yazılımına bir güncelleme zorlayabilirsiniz. bir.

Yeni Bataryayı Kalibre Et

Pili bir iFixit kiti kullanarak kendiniz değiştirdiyseniz, muhtemelen pili kalibre etmek için talimatlarda anlatıldınız. Ancak, Apple pilinizi değiştirirse, muhtemelen bunu sizin için yapmayacaktır. Pil ömrü problemleri yaşıyorsanız, bu bir işe yaramayabilir.

Pilin kalibre edilmesi oldukça basit, ancak biraz sabır gerektiriyor. Telefonunuz tamamen ölünceye kadar pili boşaltın ve sonra kesintisiz olarak% 100'e kadar şarj edin. Boom, pilin şimdi kalibre edildi.

İLGİLİ: Telefonunuzun Pilini Kalibre Eterek Hatalı Şarj Yüzdelerini Düzeltme

Pil oranını olabildiğince doğru tutmak için her birkaç ayda bir yapılması iyi bir şey olsa da, bazı sorunlar yaşarsanız eski bir iPhone'da yeni bir pil takmak gibi bir şey de olabilir.

Değiştirmeyi Değiştirin

Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramadıysa, o zaman yedek bataryanın bir dud olması muhtemeldir. Nadir, ama oluyor.

Apple'ı (veya yetkili bir tamir atölyesi) sizin için değiştirdiyseniz, onlara geri dönün, onlara sorununuzu anlatın ve düzeltmek için ne yaptığınızı söyleyin.

Bir iFixit kiti kullanarak pili kendiniz değiştirdiyseniz, iFixit ile iletişime geçebilir ve sorununuzu açıklayabilirsiniz. Bu, pili değiştirdikten sonra hala hareket eden eşimin iPhone'unda yapmak zorunda olduğum şey. Gerekirse, size yeni bir yedek pili ücretsiz olarak gönderebilir ve bu da hile yapmalıdır.