IPhone ve Android'de Google'ın Gboard Klavyesini Kullanarak Hareketli GIF'ler Nasıl Yapılır?

Bazen bir GIF en iyisi diyor. Ama diğer zamanlarda kendi yüzün en iyisi diyor. Şimdi, kullanışlı yeni GIF yaratıcısı sayesinde, Gboard ile ne söylemeye çalıştığınızı her zaman iOS veya Android'de aktarabilirsiniz.

İLGİLİ: Bir Beta'ya Nasıl Katılmalı ve Android Uygulamalarının Erken Sürümlerini İndirme

Bu özellik iOS için Gboard'da zaten mevcut, ancak Android'e erişmek için Gboard'un beta yapısına ihtiyacınız olacak. Beta’ya buradan kaydolabilirsiniz. Bu sayfadaki talimatları uygulamanız yeterlidir. Herhangi bir takılmaya isabet ederseniz, beta sisteminin Google Play'de nasıl yardımcı olabileceğine dair bir yardıma sahibiz.

İyi haber şu ki, klavyenin takılı olduğu ve gitmeye hazır olduğun, işlem her iki platformda da aynı. Bunun için teşekkürler, Google.

Bir metin kutusu açıkken, emoji düğmesine dokunun. Bu özel bir düğme olabilir, ancak virgül üzerinde uzun süreli bir basış da olabilir – hepsi de klavyenin nasıl kurulduğuna bağlıdır.

Emoji kartının altındaki “GIF” seçeneğine dokunun. GIF menüsü açıldığında, “GIF'lerim” düğmesine dokunun.

 

Bu menü açıldığında, kamerayı açacak olan “Make A GIF” düğmesine dokunun. Arka ya da ön taraftaki kamerayı kullanabilirsiniz, sadece kamera düğmesiyle (Android'deki deklanşör düğmesinin yanında ve iOS'ta sağ üst köşede) değiştirebilirsiniz.

Sol: Android; Sağ: iOS

GIF'inizi çekmek için deklanşöre basın ve basılı tutun. Düğmeye basıldığı sürece, GIF kayıt gibidir — Instagram Hikayeleri gibi.

Kaydı bitirdiğinizde, bir sonraki adım iOS ve Android'de biraz farklılık gösterir. IOS'ta GIF panoya kopyalanır ve el ile mesaja yapıştırmanız gerekir.

Android'de, GIF, kaydı bitirir bitirmez otomatik olarak mesaja yerleştirilir.

Ayrıca Android, GIF’lerinize ekleyebileceğiniz farklı sahneler içeriyor. Bunlar, deklanşör düğmesinin sağındaki düğme ile erişilebilir. Ardından, deklanşör düğmesinin hemen üstünde görünen çeşitli seçeneklere dokunarak sahneler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Boom, işte, kameranın önünde (ya da arkasında) olan özel bir GIF. Sen git git sen.