İPhone ve iPad için En İyi Not Alma Uygulamaları

İnsanlar en iyi kameranın yanınızda olduğunu söylüyor ve aynı şeyin not uygulamaları için de geçerli olduğunu düşünüyoruz. Her zaman yanınızda bir iPhone veya iPad varsa, not almak için harikadır. Ama hangi uygulamayı kullanmalısınız?

Not alma uygulamaları, App Store'u sınırlar ve bir noktada büyük bir yeni uygulama lansmanı olmadan bir güne gidemeyeceğimizi hissettik. O zamandan beri, bazıları yüksek profilli uygulamalar da dahil olmak üzere pek çok kişi yol kenarına düştü, fakat geriye kalanlar parlaktan uçuruma kadar cehenneme kadar uzanan bir dizi uygulama.

Peki hangisini kullanmalısın?

Not almak için bir iPhone veya iPad uygulaması seçerken, kullanımınıza bağlı olarak oyunda kullanabileceğiniz birkaç ön koşul vardır. Bazıları için, Dropbox entegrasyonu bir zorunluluktur, diğerleri ise uygulama iCloud'u desteklediği sürece tamamen iyi durumda. Bazı insanlar Markdown olarak dışa aktarma desteğine ihtiyaç duyabilir veya belki de Markdown notlarının canlı ön izlemelerine ihtiyaç duyabilirler. Orada o kadar çok farklı gereksinim var ki hepsini burada düşünmek imkansız. Yapabileceğimiz şey, çoğu kişi için iPhone ve iPad için en iyi not alma uygulamaları olduğunu düşündüğümüzü paylaşmak.

Bununla birlikte, hadi içeri girelim.

Apple Notları

Burada başlamak için bariz bir yer Apple'ın Notes uygulamasıyla çünkü her iPhone ve iPad ile birlikte geliyor. Kutudan çıkar çıkmaz, bu cihazlar etrafındaki en iyi not alma uygulamalarından birine sahipler, ancak kusurları olmadan değil ve bu kusurlar onu birçok insan cihazında ikinci sınıf bir vatandaş yapmak için yeterli.

Notes'un sunduğu en iyi şey, tüm Apple aygıtlarınız arasında zahmetsizce senkronize olması, ancak bununla birlikte bariz bir problem getirmesidir. Bir Android cihazda veya Windows PC'de notlarınızı almak, gayri resmi olarak erişim sağlayan üçüncü taraf uygulamaları veya iCloud.com web sitesini kullanma durumudur. Hiçbir çözüm, ilgilendiğimiz kadarıyla gerçek bir seçenek olacak kadar iyi çalışmamaktadır. Eğer Apple'ın donanımında her şey yapıyorsanız, bu sizin için bir sorun olmayacak.

Notes hakkında sevdiğimiz şeylere gelince, ilk akla ilk gelen şey, URL'ler de dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi kabul edebilme şeklidir. Bir Not’a URL’ler girdiğinizde, web sitesinin bir önizlemesi sunulur ve resimler gibi şeyler için de benzer önizlemeler sunulur. Bir blog yazısı veya ödevi için araştırma yaparken olduğu gibi daha sonra kullanmak üzere bilgi topluyorsanız, bu harika olabilir.

Apple Notes en sevdiğimiz not alma uygulamamız olmayabilir, ancak ilk incelemelisiniz, zaten sahipsin ve ücretsiz!

Google Keep

Google Keep, başka bir tamamen platformlar arası seçenek ve her yerde çalışan ücretsiz bir çözüm arıyorsanız, sizin için seçenek olabilir. Google Keep, bir not uygulamasında ihtiyaç duyabilecek özelliklerin çoğuna sahiptir, ancak Evernote'un hemen hemen her şeyden tasarruf etmek için bir kova olma modelinin kısa olmasını engeller. Örneğin, dosyaları Google Keep'e kaydedemezsiniz, ancak URL önizlemeleri için destek olduğu gibi resimler ve URL'ler için destek de vardır. Daha sonra oynatmak için sesli notları Google Keep'e bile kaydedebilirsiniz.

Kuruluşlar, etiketleri destekledikleri için bir esintidir (bu noktada masaya yatırılan bir şeydir) ve Google Keep, bu listedeki belki de en güzel görünümlü uygulamalardan biridir. İşlevsel, ancak kullanımı sıkıcı değil ve bir Google uygulaması olmasına rağmen, iPhone'u söylemek adil ve iPad uygulamaları Evernote'un oluşturduğu her şeyden ziyade iOS ile yaratılmış gibi hissediyor.

Belki de Google Keep'in en büyük özelliği ücretsiz olması, sadece Apple Notes'un listemizde rekabet edebilecekleri bir şey. Fiyat birincil bir endişe ise, o zaman karar Apple Notes ve Google Keep arasında bir yükselmedir ve buradaki güzellik bir kuruş bile harcamadan ikisini de deneyebilmenizdir. İkisi de iyi çalışıyor ve sizin tarafınızdan yanlış gidemeyeceğinizi düşünüyoruz.

İLGİLİ: Google Keep'in Hayal kırıklığı Olmayan Not Alma İçin Kullanımı

Ayı

Geçen yıl iOS topluluğunun sevgilisi Bear, bir zamanlar olması gereken bir uygulama değil, ama yine de iyi bir not tutma uygulaması. Apple'ın Notları gibi, Bear de yalnızca iCloud üzerinden senkronize olur, bu nedenle Apple cihazları kullanıyorsanız en iyi sonucu verir.

Bear, Markdown'ı desteklemektedir, ancak bu, Notes uygulamasının sahip olamayacağı bir şeydir. Ayı ayrıca notalara iliştirilmiş görüntüleri gösterir; konferans sırasında veya benzer bir toplantı ortamında sırayla not almak için mükemmeldir. Maalesef, URL’leri eklerken, Bear size önizleme yapmaz; onları yerine tıklanabilir bağlantılara dönüştürür.

Estetik olarak, notlar Bear içinde oldukça iyi görünmüyor, ancak bunun uygulamanın faydasını etkileyip etkilemediği tercihlerinize bağlı. Estetikten bahseden Bear, uygulamanın baştan sona görünüşünü değiştirerek aralarından seçim yapabileceğiniz birçok temaya sahip.

Uygulamanın iPhone, iPad ve Mac versiyonları var.

Bear'in ücretsiz sürümünü kullanabilir ve özelliklerinin çoğundan yararlanabilirsiniz. Ancak, uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için gereken bir Bear Pro aboneliğine ihtiyacınız olacak. Bear Pro, yıllık 14,99 ABD doları değerinde not etiketleme ve notları Markdown'a, düz metne veya görüntülere dışa aktarma gibi gelişmiş özellikler ekler. Ne yazık ki, cihaz senkronizasyonu da Pro aboneliğinin bir parçasıdır, bu nedenle Bear'i birden fazla cihazda kullanmanız gerekiyorsa, ödeme yapmanız gerekir.

Taslaklar

Taslaklar çoğu not uygulamasından biraz farklı çalışır. Bunun arkasındaki fikir, hızlı ve kolay bir şekilde herhangi bir metni oluşturabilir ve daha sonra o metnin nereye gideceğine karar vermenizdir. En basit haliyle, Taslaklar anında not almak için harika bir yerdir. Uygulamayı açmak hemen klavye yukarı ve imleç yanıp sönen, metin için hazır yanıp sönen yeni, boş bir not oluşturur. Bir not almak basittir, Taslakların arkasındaki gerçek güç bir sonraki şeydir.

Taslaklar not alma uygulaması olsa da not almanıza ve ardından bunlara göre davranmanıza izin vermek için tasarlanmıştır. Metninizle iMessage, Twitter ya da bir düzine başka uygulamaya göndermek gibi her türlü şeyi yapabilirsiniz. Hatta Taslakların sizi alabileceği ipuçlarını bile bulamıyorlar, çünkü kendi eylemlerinizi oluşturabilir veya diğer kullanıcıların eylemlerini yükledikleri bir Eylem Dizini'ne göz atabilirsiniz.

Bu gönderi, Taslakların birinin iPhone'unu nasıl kullanacağını nasıl değiştirebileceği ile ilgili olarak devam edebilir, ancak onu yalnızca metin depolamak için bir yer olarak kullansanız bile, bu harika. Not etiketleme yerinde ve Çalışma Alanları yalnızca belirli özelliklere sahip olanları gösterecek şekilde yapılandırılabilir. Çalışma Alanlarını kaydedilmiş aramalar olarak düşünün ve doğru oyunda olacaksınız. Her şey iCloud üzerinden senkronize edilir ve bir Taslak uygulaması henüz Mac için kesin olarak kullanılamıyor olsa da, yazı yazarken eserlerde bir beta vardır.

Taslaklar, son düzenleme eylemleri oluşturmak ve Çalışma Alanları gibi en iyi özelliklerden bazılarının kilidini açmak için gereken Taslaklar Pro aboneliğine sahip ücretsiz bir uygulamadır. Yılda 19,99 ABD Doları, aynı zamanda daha pahalı seçeneklerden biridir.

Evernote

Evernote'tan da bahsetmeden not alma uygulamaları hakkında konuşmak imkansız. Son yıllarda sıkıntıları olmuştur Bir servis, Evernote kez size vekalet edebileceğini bir uygulamayı isteseydi gidilecek yer oldu “herşey kova.” Evernote dosyaları eklemek icar, bir not alma uygulamasından çok daha fazlasıdır, belgeler , ve daha fazlası — ve oraya girdiğinde her şeyi aranabilir hale getirmek.

Evernote özellikler bölümünde eksik kalsa da (el yazısı tanıma, web sayfalarını kırpma, not etiketleme vb.) Bu konuda sahip olduğumuz en büyük şikayet uygulamanın kendisi. İPhone veya iPad'de evdeymiş gibi görünüyor. Bununla birlikte, Evernote aklınıza gelebilecek herhangi bir büyük platformda çalışır ve aynı zamanda bir web arayüzüne sahiptir. İOS'ta çalışmak için iyi hissetmese bile notlarınızı her zaman yanınızda bulundurursunuz. Muhtemelen Evernote'u sık kullanılanlar listemizin en altına çekerdik, ama bu pek çok insan için işe yarar.

Evernote temel formunda ücretsizdir, ancak not paylaşımı ve bulut depolama hizmetleriyle entegrasyon gibi daha gelişmiş özelliklerden bazılarını kullanabilmek için ayda 7,99 ABD doları teslim etmeniz gerekir.