İPhone ve iPad'de Bir Uygulama Zaman Sınırı Nasıl Belirlenir

İOS 12'nin gelmesiyle birlikte Apple büyük bir şarkı yaptı ve dijital refah konusunda dans etti. Birlikte verilen Uygulama Sınırları özelliği, belirli bir süre sonra uygulamaları kilitlemenizi sağlar. İşte nasıl çalışıyor.

Uygulama Sınırları tam olarak nasıl bir ses çıkardığı; belirli bir uygulamayı kullanarak harcayabileceğiniz süreyi sınırlandırır. Uygulamaları (veya tüm uygulama kategorilerini) belirtirsiniz ve iOS ayrılan zamana ulaştığınızda bunları başlatmayı reddeder. Örneğin, çocukların YouTube gibi uygulamalara ne kadar zaman harcadığını sınırlamak için harikadır, ancak sosyal medya bağımlılığınız gibi şeyler için sınırlar koymakta zorlanıyorsanız size yardımcı olabilir.

Bu arada, bir Uygulama Sınırına ulaştıktan sonra bile, bir şifre girerek geçersiz kılabilirsiniz. Bu, hiçbir zaman uygulamalarınızdan hiçbir zaman tamamen kilitlenmeyeceğiniz anlamına gelir (kodu bilmiyorsanız), ancak limitin ayarlanması, saat 3'te Instagram'ı açarken duraklatmanız için yeterli olabilir.

Belirli Bir Uygulama İçin Uygulama Sınırı Nasıl Belirlenir

İşleri başlatmak için, Ayarlar uygulamasını açın ve ardından “Ekran Saati” ne dokunun.

Bir sonraki ekranın üstünde bir grafik göreceksiniz. Grafiğe veya doğrudan üstündeki “Tüm Aygıtlar” seçeneğine dokunun.

Kullanmakta olduğunuz uygulamalar listesine doğru aşağı kaydırın ve yeni bir limit belirlemek istediğiniz uygulamaya dokunun.

Ekranın altındaki “Sınır Ekle” düğmesine dokunun.

Son olarak, saat ve dakikayı kaydırarak bir zaman sınırı belirleyin. Haftanın farklı günleri için bir sınır belirlemek istiyorsanız, “Günleri Özelleştir” e dokunun.

Değişiklikleri uygulamak ve uygulama sınırını belirlemek için “Ekle” düğmesine basın.

Bir Uygulama Kategorisi İçin Uygulama Sınırı Nasıl Belirlenir

Yine, işlem Ayarlar uygulamasında başlar. Dijital refah ile ilgili tüm ayarları görüntülemek için “Ekran Saati” düğmesine dokunun.

Ardından, "Uygulama Sınırları" na dokunun.

“Sınır Ekle” ye dokunun.

Yeni bir sınır oluşturmak istediğiniz kategorileri seçmek için dokunun ve devam etmek için “İleri” düğmesine dokunun.

Uygulamak istediğiniz zaman sınırını seçin ve belirli günler için farklı sınırlar belirlemek istiyorsanız, “Günleri Özelleştir” e basın. Tamamlandığında “Geri” ye dokunun.

Hepiniz hazırsınız ve eğer isterseniz de ek sınırlar koyabilirsiniz.