İPhone ve iPad'de Daha Kolay Arama ve Mesajlaşma için Kişiye Nasıl Takma Ad Eklenir

İnsanlar birbirlerini daha az arayabilir, ancak telefonlarımızı iMessage gibi hizmetler üzerinden iletişim kurmak için hala kullanıyoruz. Neden daha kolay arama yapmak ve mesaj atmak için kişilerinize takma adlar vermiyorsunuz? Onları bulmalarını ve daha temiz görünmelerini de kolaylaştırır.

Annenizin ismini bulmak yerine “Anne” ye bir mesaj yollayabilmeniz o kadar harika görünmüyor, ancak normalde onları aramadığınızda birinden geçip geçmenin ne kadar kolay olduğunu görünce şaşıracaksınız. olarak kaydedildikleri isim.

Bu sadece aile üyeleriyle değil, herkesle çalışır. Düzenli olarak kullandığınız bir tesisatçınız varsa, onlara “Tesisatçı” takma adını verebilirsiniz, böylece bir dahaki sefere “Bob Tapp” ın kim olduğunu hatırlamaya çalışmazsınız. Kişilere takma adlar verebilmek, siz onu kullanana kadar önemli bir şey görünmeyen küçük bir özelliktir. Hatta Siri'ye de gidiyor.

Etkin Takma Adlar Nasıl Etkinleştirilir?

Öncelikle, iPhone veya iPad'inizin uygun olan yerlerde takma adları tercih edecek şekilde ayarlandığından emin olmalıyız. Topları yuvarlamak için Ayarlar'ı açın ve “Rehber” e dokunun.

Sonra, “Kısa Ad” a dokunun.

Çıkan ekran size seçeneklerin bir listesini gösterir. “Tercih Edilen İsimlerin” açık olduğundan emin olun.

Bir Kişiye Nasıl Takma Ad Eklenir

Şimdi takma adlar etkinleştirildi, sonraki adım bir kişiye takma ad atamak. “Rehber” uygulamasını açın ve takma ad eklemek istediğiniz adı seçin.

Sonra, “Düzenle” ye dokunun.

Aşağı kaydırın ve “Alan Ekle” ye dokunun.

“Takma ad” a dokunun.

Son olarak, kullanmak istediğiniz takma adı girin. İşiniz bittiğinde “Bitti” düğmesine dokunun.