İPhone ve iPad'de Dilinizi ve Bölgenizi Nasıl Değiştirirsiniz

Farklı dilleri kullanan ve farklı para birimleri kullanan ülkeler arasında seyahat ediyorsanız, iOS cihazınızı yerel standartları kullanacak şekilde ayarlamak yararlı olabilir. Hem bölgeyi hem de dili iPhone veya iPad'inizde kolayca değiştirebilirsiniz – işte böyle.

Yeni bir iPhone veya iPad kurduğunuzda, orada dili ve bölgeyi ve ardından onaylamanız istenir, ancak bu, ayarların her zaman doğru olacağı anlamına gelmez. Yeni bir ülkeye taşınmak, hatta yeni bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz; bu noktada önceki bir ayarın değiştirilmesi çok mantıklı olur. Kendinizi dil veya bölge ayarlarını yanlışlıkla değiştirebileceğiniz ve bunları nasıl değiştireceğinizi bilmediğiniz bir konumda bile bulabilirsiniz.

Bölgenizi Nasıl Değiştirirsiniz

Bölgenizi değiştirerek, varsayılan para birimi ve sıcaklık birimi gibi şeylerin de seçilen bölgeye bağlı olarak değişeceğini unutmayın.

Topun yuvarlanmasını sağlamak için Ayarlar uygulamasını açın. Ardından devam etmek için “Genel” düğmesine dokunun.

Sonra, “Dil ve Bölge” ye dokunun.

“Bölge” ye dokunun.

Son olarak, cihazınızı değiştirmek istediğiniz bölgeyi seçin ve “Tamam” a dokunun ve işlemi tamamlamak için seçimi onaylayın.

Bölgenizi değiştirmek de sizden dilinizi değiştirmenizi isteyecektir. Bunu yapmamayı tercih ediyorsanız, “İptal” düğmesine dokunun. Aksi takdirde, kullanmak istediğiniz dile dokunun.

Dilinizi Nasıl Değiştirirsiniz

Başlamak için, Ayarlar uygulamasını açın ve ardından “Genel” düğmesine dokunun.

Sonra, “Dil ve Bölge” ye dokunun.

“İPhone (veya iPad) Dili” ne dokunun.

Son olarak, iPhone veya iPad'inizi değiştirmek istediğiniz dile dokunun. Ardından, “Bitti” düğmesine dokunun ve işlemi tamamlamak için seçimi onaylayın.

Cihazınız değişiklikleri uygulamak birkaç saniye sürebilir, ancak bir kez tamamlandığında, gitmeniz iyi olur.