İPhone ve iPad'de FaceTime Caller ID'niz Nasıl Değiştirilir

MichaelJayBerlin/Shutterstock

FaceTime'ı iPhone ve iPad'de yaptığınızda, alıcılar arayan kimliğinizi görür – bir e-posta veya telefon numarası. Bu arayan kimliği bekledikleri gibi değilse, kimin aradığını bilemezler. Arayan kimliğinizi nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

FaceTime'ı kullanarak birini aradığınızda, arayan kimliğiniz ekranda görünen e-posta veya telefon numarasıdır. Apple kimliğinizle ilişkili çok sayıda e-posta adresiniz varsa, tanımadığınız kişilere çağrı yapma şansınız daha da artar. Bu, aramaların cevapsız kalmasına veya beklenmedik bir e-posta adresinin olmasını istemediğiniz biriyle paylaşılmasına neden olabilir.

Yeni bir FaceTime görüşmesi başlattığınızda kullanılan arayan kimliğini değiştirmek nispeten basit bir işlemdir ve işte bunu yapmanız gerekenler.

Başlamak için, Ayarlar uygulamasını açın ve “FaceTime” düğmesine dokunun.

E-posta adreslerinin yalnızca Apple Kimliğinizle oturum açtıysanız görüneceğini unutmayın, bu yüzden oturum açtığınızdan emin olun ve yoksa "FaceTime için Apple Kimliğinizi kullanın" düğmesine dokunun.

Ardından, “Arayan Kimliği” bölümünün altındaki Arayan Kimliği olarak kullanmak istediğiniz numaraya veya e-posta adresine dokunun.

Ve hepsi bu kadar. Şimdi, yeni bir FaceTime görüntülü veya sesli aramaya başladığınızda, seçtiğiniz telefon numarası veya e-posta adresi arayan kimliğiniz olarak kullanılacak olan addır; bu, alıcının da göreceği anlamına gelir.