İPhone ve iPad'de Müzik Ekolayzerini Ayarlama

Anna-Marie/Shutterstock.com

Apple'ın Müzik uygulaması iPhone ve iPad'de yerleşik bir ekolayzır ayarına sahiptir. Bu EQ ayarlarını, bir Apple Music abonesi olun, iTunes'dan şarkı satın alın veya el ile aktardığınız müzik dosyalarını dinleyin.

Ne yazık ki, kendi EQ konfigürasyonunuzu ayarlama seçeneği bulunmamakla birlikte, Apple birçok farklı hazır ayar sunar. Ek bir bas gücü elde etmek veya en sevdiğiniz şarkının vokallerini biraz daha net bir şekilde duymak istiyorsanız, her zevke uygun bir EQ olmalıdır. İşin garibi, bunlar Müzik uygulamasının içinde görünmüyor, korkmuyor. Size nerede olduklarını göstereceğiz.

Müzik Uygulaması için EQ Hazır Ayarı Nasıl Seçilir

Başlamak için, Ayarlar uygulamasını açın ve dokunmadan önce “Müzik” e gidin.

Ardından aşağı kaydırın ve ardından “EQ” düğmesine dokunun.

Burada, Apple'ın onları oluştururken kullandığı ayarlara bağlı olarak müziğinizi biraz farklı kılan bir ön ayar listesi göreceksiniz. Bir EQ seçmek için ona dokunun.

İOS 12.1.4'te mevcut seçenekler Akustik, Bas Güçlendirici, Bas Düşürücü, Klasik, Dans, Derin, Elektronik, Düz, Hip Hop, Caz, Gece Gecesi, Latin, Ses, Salon, Piyano, Pop, R & B, Rock, Küçük Hoparlörler, Sözlü Söz, Tiz Güçlendirici, Tiz Düşürücü ve Vokal Güçlendirici.

Yine, bu seçeneğin yalnızca Müzik uygulamasıyla çalınan müziği etkilediğini hatırlatmakta fayda var. Apple Music'ten gelen ve iTunes aracılığıyla yüklenen veya satın alınan müziklerin şarkıları iyi, ancak Spotify, Tidal ve diğer hizmetler değil.

Diğer hizmetlerle bir ekolayzır kullanmak isterseniz, servisin uygulamasında bir yazılım EQ seçeneği arayın. Uygulama kendi ekolayzer seçeneğini sunmuyorsa, bu uygulama üzerinden çalınan müzikler için EQ özelliğini etkinleştiremezsiniz.