İPhone ve iPad'deki Kısayolları Kullanarak Bir Web Sitesini Hızlıca Arama

Apple'ın Kısayollar uygulaması, yapmak istediğiniz kadar güçlüdür ve nasıl boğulacağını biliyorsanız, bazı inanılmaz şeyler yapabilir. Ayrıca metin için bir web sitesinde arama yapmak gibi bazı süper basit şeyler için de kullanabilirsiniz.

Bir şeyi düzenli olarak bir web sitesi için aramaya ihtiyaç duyuyorsanız, o zaman site arama operatörünü iyi bilmezsiniz. Google’a gidin – veya adres çubuğunu kullanın – ve o siteyi aramak için “site: nameofsite.com anahtar sözcükleri” girin. Örneğin, Nasıl Yapılır Geek web sitesinin Kısayollar için aranması, “site: howtogeek.com kısayolları” gerektirir ve sonuçları size aittir.

Bu karmaşık bir işlem değil, ancak her seferinde yazmak zahmetli. Bu bizi Kısayollara getiriyor. Endişelenmeyin, sona atlayıp kısayolu indirmek istiyorsanız, sorun değil.

Bir Web Sitesini Aramak İçin Kısayol Nasıl Oluşturulur

Kısayollar giderken, bu oldukça basittir. İki değişken ve bir metin kutusundan oluşur ve çalışması için sadece dört eylem gerekir.

Başlamak için Kısayollar'ı açın ve ekranın sağ üstündeki küçük “+” simgesine dokunun.

Ardından, “Giriş İste” yi arayın ve dokunun. İki eylem oluşturmak için bunu iki kez yapın.

İki yeni eyleme bir metin girin. Bunlar, aramak istediğiniz siteyi soran açılır pencereler ve ardından kullanılacak anahtar kelimeler olacaktır. Örnekler için ekran görüntülerine bakın.

Ardından bir “Metin” eylemi arayın ve ona dokunun. “Site:” girin ve ardından sihirli değişken düğmesine dokunun.

Daha önce oluşturduğumuz iki giriş eyleminden ilki seçin.

Şimdi bir boşluk bırakın ve ardından başka bir sihirli değişken seçin. Bu sefer daha önce yarattığımız ikinci metin girişini seçin.

Son olarak, bir “Web Ara” eylemi arayın ve ona dokunun.

Ve hepsi bu kadar. Kısayolunuzu çalıştırın, şaşıracaksınız. Bu sihir gibi!

Kısayolu Kısayollar uygulamasından çalıştırabilir, bir widget aracılığıyla erişebilir veya ana ekranınıza ekleyebilirsiniz.

Alternatif olarak, burada aynı kısayola erişebilir ve indirebilirsiniz. Orijinalde oluşturduğunuz kısayolu karşılaştırmak istiyorsanız, özellikle de sorun yaşıyorsanız bunu yapın.