İPhone ve iPad'deki Mesajlarda Geri Tepme İle Yanıt Verme

iMessage, iPhone ve iPad sahiplerinin en büyük kilitlerinden biridir ve Apple bunu biliyor. Çünkü bu oldukça iyi bir şey, fakat kullanmayacağınız özellikler var. Tapback'ler bunlardan biri – işte bunların nasıl kullanılacağı.

Aslında, kısmen bir Apple Tapback duymamış olabilirsiniz, çünkü kısmen Apple özelliği ortaya çıkarmak için harika bir iş çıkarmamış. Nerede bulacağını bilen hiç kimse için neredeyse görünmez ve bu, organik özellik keşfi için elverişli değil.

Bu da gerçekten utanç verici; çünkü mesajların ve benzeri sosyal ağlardaki "beğenmeye" izin veren benzer özellikler gibi, bir mesaj yazmadan, hatta bir mesaj göndermeden bir mesaja hızlı bir cevap vermek için bir Tapback kullanabilirsiniz. hiç mesaj Tek yapmak istediğiniz altı hızlı yanıttan birini göndermekse, caddede bir Tapback olur.

Bu altı yanıt arasında bir kalp, bir başparmak yukarı, bir başparmak aşağı, bir çift ünlem işareti, bir soru işareti ve bir şeyin sizi eğlendirdiği zaman için bir “HaHa” yer alıyor.

Şimdi seçeneklerin ne olduğunu ve bir geri dönüşün ne olduğunu bildiğinize göre, işte bunları nasıl kullanacağınız.

İPhone ve iPad'de Tapback Nasıl Kullanılır

Bir Tapback kullanmak için, Mesajlar uygulamasını açın ve cevaplamak istediğiniz mesajı bulun. Bulunduktan sonra mavi kabarcığın kendisine dokunun ve basılı tutun.

Şimdi az önce bahsettiğimiz altı seçenekle birlikte yeni bir balon göreceksiniz. Kullanmak istediğinize dokunun ve iMessage orijinal mesajı gönderene gönderir. İplikte yeni bir mesaj olarak görünmek yerine, bunun yerine Tapback'in ilişkili olduğu mesajın bir köşesinde görünecektir.

Ve hepsi bu kadar. O kadar basittir ki, bu bir ekran görüntüsü ile yazdığımız ilk rehber olabilir. Kullanımı çok kolay bir özellik, daha fazla insanın farkında olmadığı bir travesti.

Bir Tapback ile Android kullanan birine yanıt verirseniz (başka bir deyişle, mesajlarında mavi kabarcık yerine yeşil bir kabarcık varsa), bu kişi Tapback'i kısa mesaj olarak alır.

İLGİLİ: Yeşil Balonlu Android Arkadaşlarınızla Sakınmayacağınız iMessage Özellikleri