İPhone veya iPad'inizi Kurtarma Moduna Nasıl Girersiniz?

İDevice'iniz garip davranmaya başlarsa ve normal sorun giderme düzeltmeleri arasından geçtiyseniz, Kurtarma Modu sizin cevabınız olabilir. Bu, cihazı kolayca sıfırlamanızı ve iTunes'u kullanarak iOS'u yeniden kurmanızı sağlar.

İOS'u yeniden yüklediğinizde, telefonunuzdaki tüm verileri kaybedebilirsiniz, bu nedenle bilgisayarınızda iTunes veya iCloud aracılığıyla düzenli yedekleme yapma alışkanlığınızı sürdürmek iyidir. Bununla birlikte, iOS cihazınızı Kurtarma Moduna nasıl yükleyebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

İlk olarak, En Son iTunes Sürümüne Sahip Olduğunuzdan Emin Olun

Öncelikle, iTunes'un en son sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Program açıkken, iTunes> iTunes'a gidin.

Kullandığınız sürümü not alın ve en yeni sürümde olup olmadığınızı görmek için bu resmi Apple Destek sayfasına bakın.

Bunun dışında, başlamak için hazırsın. İşlemin geri kalanı, kullandığınız cihaza bağlı olarak biraz değişir, bu yüzden bir seferde bir tane üzerinden geçeceğiz.

İPhone 7 / iPhone 7 Plus veya sonrası için

İPhone 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, XS, XS Max veya XR kullanıyorsanız, işte yapmanız gerekenler.

İlk önce, telefonunuzun kapalı olduğundan emin olun. Ardından, ses açma düğmesine basıp bırakın.

Sonra, hemen ses kısma düğmesine basın ve bırakın.

Şimdi, ses düğmelerinin karşısındaki tarafta olan yan düğmeyi basılı tutun. Ekranda Apple logosu yanıp sönse bile düğmeyi bırakmayın. Kurtarma Modu ekranı görünene kadar basılı tutmaya devam edin.

Bu ekran belirdiğinde, devam edin ve cihazınızı Lightning Cable ile bilgisayarınıza bağlayın.

İPhone 6s veya önceki ve çoğu iPad için

Bu talimatlar iPhone 6'ları ve önceki modelleri ve iPad Pro 11- ve 12.9 inç dışındaki çoğu iPad modelini kapsar. Bu ikisi için bir sonraki bölüme bakın.

İlk önce, cihazınızın kapalı olduğundan emin olun. Ardından, ses açma düğmesine basıp bırakın.

Ardından, Giriş ve Uyku / Uyanma düğmelerini basılı tutun. Uyku / Uyandırma düğmesi iPhone 6 veya sonraki kullanıcılar için yan tarafta ve iPhone 5'ler ve önceki sürümler için sağ üst kısımdadır. Ekranda Apple logosu yanıp sönse bile düğmelerden vazgeçmeyin. Kurtarma Modu ekranı görünene kadar basılı tutmaya devam edin.

Bir kez belirdiğinde, devam edin ve cihazı bilgisayarınıza bağlayın.

İPad Pro 11 inç veya iPad Pro 12,9 inç için

Ses Açma düğmesine basıp hemen bırakın, ardından Ses kısma düğmesine basın ve hemen bırakın. Cihazın üstündeki Uyku / Uyandır düğmesini yeniden başlayana kadar basılı tutun. İPad Kurtarma moduna geçene kadar Uyku / Uyandır düğmesini basılı tutun.

Kurtarma Modu başladığında, aygıtı bilgisayarınıza bağlayın.

Kurtarma Modundayken Ne Yapmanız Gerekir

Artık cihazınız Kurtarma Modunda olduğundan, otomatik olarak çıkmadan önce yaklaşık 15 dakikanız vardır. Yeterince hızlı hareket etmiyorsanız ve telefonunuz Kurtarma Modundan çıkarsa, tekrar girmek için yukarıda açıklandığı şekilde aynı düğmeye basmaya devam edin.

Telefonunuzda veya tabletinizde Kurtarma Moduna başarıyla girdikten sonra bilgisayarınızda aşağıdakine benzer bir pencere açılacaktır. “Geri yükle veya Güncelle” seçeneklerini gördüğünüzde Güncelle'yi seçin.

Sorunlarınız iPhone'unuza yapılan basit bir güncelleme ile çok iyi çözülebileceğinden, "İçeriği Geri Yükle" yerine "Güncelle" yi denemek isteyeceksiniz. Bu, tüm içeriğinizi ve kişisel ayarlarınızı koruyacak. Ancak bu işe yaramazsa, cihazınızdaki tüm içeriğinizi ve kişisel verilerinizi silecek olan “Geri Yükle” seçeneğini seçmeniz gerekebilir. Verilerinizin uygun bir yedeğini almadıysanız veya bu işleme devam etmek istiyorsanız ve kendinize bazı potansiyel gönül yarası kaydetmek için ilk önce “Güncelle” yi denediğinizden emin olun, yanlışlıkla “Geri Yükle” yi tıklamayın.

“Güncelle” yi seçin, ardından iTunes, verilerinizi bozulmadan bırakırken iOS'u telefonunuza yeniden yüklemek için çalışır. Güncelle veya Geri yükle işlemi tamamlandığında, cihazınızı ayarlamanız istenir.