İPhone X, XS ve XR'de Animoji Nasıl Kullanılır

Eğer bir iPhone X veya daha yenisine sahipseniz, emimoji oyununuzu bir parçaya çıkarabilen Animoji (animasyonlu emoji için kısa) adı verilen temiz bir özellik var. İşte nasıl kullanılacağı.

Animoji, yüz ifadelerinizi izlemek için telefonun öne bakan kamerasını kullanır ve daha sonra bunları canlandırmak için ekrandaki çeşitli karakterlere çevirir. Bir kedi, köpek, tavuk, dinozor veya tek boynuzlu at gibi farklı yaratıklar arasında seçim yapabilir veya size benzeyen kendi “Memoji” inizi oluşturabilirsiniz. İşte nasıl başlayacağınız.

Animoji'ye Nasıl Erişilir

Animoji aslında bir iMessage uygulamasıdır, bu nedenle Mesajlar uygulamasında erişeceksiniz. Mesajlar'da bir görüşme açarak başlayın ve ardından alt kısımdaki maymun suratının bulunduğu düğmeye dokunarak başlayın.

Bu, Animoji'yi getirir, böylece kullanmaya başlayabilirsiniz.

Animoji Nasıl Kullanılır?

Açılan ilk Animoji maymun karakteri olacaktır, ancak sağa doğru kayabilir ve farklı karakterler arasından seçim yapabilirsiniz. İPhone'unuz yüz ifadelerinizi sürekli izleyecek ve seçtiğiniz karakterde gerçek zamanlı olarak gösterecektir. Kısa bir video kaydetmeye başlamak için, ekranın sağ alt köşesindeki kırmızı kayıt düğmesine dokunun.

30 saniyeye kadar video kaydedebilirsiniz. Kaydı durdurmak için, sadece kayıt düğmesine tekrar basın.

Bu kaydı arkadaşınıza göndermek için, şimdi kayıt düğmesini değiştirmiş olan ok düğmesine dokunun. Bu, bir tür animasyonlu GIF olarak gönderilir. Android kullanan birine gönderiyorsanız, standart bir video olarak görünecektir.

Bir video yerine bir Animoji'nin hareketsiz görüntüsünü göndermek istiyorsanız, istediğiniz zaman Animoji'nize dokunun. Bu, gönderebileceğiniz bir görüntüyü çeker.

Memoji Nasıl Oluşturulur

Size benzeyen kendi “Memoji'yi” oluşturmak için sola kaydırın ve “+” düğmesine dokunun.

Bu, yaratma sürecine başlar ve Apple'ın sağladığı tüm farklı seçenekler sayesinde şaşırtıcı derecede ayrıntılı olabilirsiniz.

“Skin” dediği yerde, oluşturma işleminin bir sonraki bölümüne geçmek için sağa ilerleyebilirsiniz.

Memoji'nizi oluşturmayı tamamladığınızda, sağ üst köşedeki "Done" düğmesine basın.

Yeni Memoji'niz hazır!

Elips düğmesine dokunarak ve ardından bir sonraki ekranda “Sil” seçeneğine basarak bir Memoji'yi istediğiniz zaman silebilirsiniz.