İPhone'da Health App'in Bugün Ekranına Veri Ekleme

Apple'ın sağlığa odaklanması Apple Watch ile bitmiyor. İPhone'unuzdaki Sağlık uygulaması bir bilgi hazinesidir, ancak bazılarını bulmak zor olabilir. Neden daha erişilebilir hale getirmek için sık kullanılanlar ayarlamıyorsunuz?

Üçüncü taraf uygulamalar ve Apple Watch, verileri doğrudan Sağlığa aktarır, bu nedenle gerçekten fark etmeden sessizce veri dağları toplamaktadır. Bu harika, ancak Sağlık uygulaması tam olarak Apple'ın en kullanıcı dostu eseri değil. Ayrıntılar için etrafta dolaşmak yerine, en sevdiğiniz bilgileri uygulamanın Bugün ekranına ekleyebilirsiniz. Ne kadar süre meditasyon yaptığını bilmek ister misin? Kan basıncınız ne kadar yükseldi? Ne kadar yürüdün? Tümünü favori olarak ekleyin ve gerçekte kullanacağınız özel bir sağlık panosu oluşturun.

Bugün Sağlık Uygulamasına Sağlık Verilerini Ekleme Ekranı

Today ekranına istediğiniz herhangi bir veri türünü eklemek çok kolaydır. İlk önce, Sağlık uygulamasını açın ve ekranın altındaki “Sağlık Verileri” seçeneğine dokunun.

Ardından, Bugün ekranına eklemek istediğiniz veri türünü bulun. Örneğimizde, “Dikkat” e dokunarak Dikkatli Dakikaları kullanacağız.

Şimdi, “Dikkatli Dakikalar” a dokunun.

Son olarak, “Sık Kullanılanlara Ekle” anahtarını “Açık” konumuna getirin.

Ekranın altındaki “Bugün” e dokunarak yeni verilerin mevcut olduğunu onaylayabilirsiniz.

Sağlık uygulamanızın ana ekranına istediğiniz veriyi eklemek istediğiniz kadar bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayın.