İPhone'da Sık Kullanılanlara Bir Kişi Ekleme

İPhone'unuzdaki Telefon uygulamasında en önemli kişileri bulabileceğiniz kullanışlı bir “Sık Kullanılanlar” bölümü vardır. Burada hangi kişilerin görüneceğini seçeceksiniz.

Ayrıca Rahatsız Etmeyin ayarını ayarlayabilirsiniz, böylece diğer gelen telefon görüşmeleri iPhone'unuzu çalmasa bile, en sevdiğiniz kişilerin size her zaman ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu acil durumlarda hayati olabilir.

Sık kullanılanlar, iPhone'un ilk günlerinden beri buralardalardı, ancak bu muhtemelen onların var olduğunu unuttuğunuz anlamına geliyor. Ve bu gerçekten çok utanç verici çünkü bu özellik çok kullanışlı.

Sık Kullanılanlara Kişi Ekleme

Sık kullanılanlara bir kişi eklemek için, yeşil telefon simgesine sahip olan Telefon uygulamasını açın ve sol üst köşedeki “+” düğmesine basmadan önce “Sık Kullanılanlar” düğmesine dokunun.

Ardından, eklemek istediğiniz kişiyi bulun ve adına dokunun.

Artık seçtiğiniz kişi için oluşturabileceğiniz tüm giriş türleri gösterilecektir. Bunlar arasında “Mesaj”, “Ara”, “Video” ve “Posta” var. Oluşturmak istediğiniz sık kullanılanın türüne dokunun. Vurulduğunda, bu favori aktive edildiğinde gerçekleştirilecek eylemdir. Bunun için “Mesaj” ı seçelim.

Mevcut tüm telefon numaraları veya e-posta adresleri şimdi görüntülenecektir. Favori olarak atamak istediğinize dokunun.

Hepsi bu kadar, ve şimdi Sık Kullanılanlar'da yeni bir girişiniz var. Dokunarak Mesajlar'da sohbet başlatacak, sesli veya görüntülü arama başlatacak veya daha önce seçtiğiniz seçeneklere bağlı olarak yeni bir e-posta oluşturacaksınız.

Bir Kişiyi Sık Kullanılanlardan Kaldırma

Telefon uygulamasını açın ve ekranın üstündeki “Düzenle” düğmesine basmadan önce “Sık Kullanılanlar öğesine dokunun.

Ardından, silmek istediğiniz kişinin solundaki kırmızı “Sil” düğmesine ve ardından sağda görünen “Sil” düğmesine dokunun.

Sık Kullanılanları Baypas Etmek Nasıl İzin Verilir

Ayarlar uygulamasını açın ve “Rahatsız Etmeyin” düğmesine dokunun.

Ardından, “Gelen Aramalara İzin Ver” seçeneğine dokunun.

Son olarak, sık kullanılanlar olarak adlandırılanlardan gelen aramaların, etkin olduğunda Rahatsız Etmeyin özelliğini atlamasına izin vermek için “Sık Kullanılanlar” a dokunun.