İPhone'da SIM Kartı Çıkarma veya Takma

Her iPhone'un sağ tarafında bir SIM kart yuvası vardır. Bu yuva, iPhone'unuzun SIM kartını tutan bir tepsiye ev sahipliği yapar. Bu SIM kart telefonunuzun operatörünüze bağlanmasına izin verir; böylece mobil veriler yapabilir ve alabilirsiniz.

İPhone'unuzu taşıyıcıdan önceden yüklenmiş bir cihazla aldıysanız, SIM kartınıza asla erişmeniz gerekmeyebilir. Ancak, kilidi açık ve SIM içermeyen bir telefon alırsanız veya kullanılmış satın alıyorsanız, bir SIM kartın ne olduğunu ve nasıl değiştirileceğini bilmeniz gerekir.

Neyse ki, bir iPhone’un SIM kart tepsisine erişmek karmaşık değil, ancak başlamadan önce üç şeye ihtiyacınız olacak.

  1. Bir iPhone (açıkçası)
  2. Takmak istediğiniz SIM kart
  3. SIM tepsisini çıkarmak için iPhone'unuzun kenarına sokacak bir araç

Sonuncusu biraz zor olabilir. Sahip olduğunuz iPhone'a bağlı olarak, kutuda bir SIM kart çıkarma aracı olabilir. Varsa, gitmekte iyisin. Olmazsa, Amazon'da aptalca ucuzlar, ama aynı zamanda kırılgan bir ataç, iğne ya da ince ve sivri başka bir şey kullanabilirsiniz. Sadece giderken kendini bıçaklamamaya çalış.

SIM kartınızı çıkarma aracını (veya bir proxy'yi) aldıktan sonra, SIM tepsisinin bir parçasını oluşturan küçük deliğe sokun. Biraz direnç hissetmeli ve bunu biraz zorlamalısınız. Bunu ilk kez yapıyorsanız, biraz garip gelebilir, ancak tepsiyi çıkarmak için biraz zorlamanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, tepsi çıkarmaya başlar ve bu noktada tek ihtiyacınız olan şey onu dışarıya çekmektir.

Tepsi çıktıktan sonra önceden var olan SIM kartı çıkarın ve yenisini takın. Çentikli köşeleri kılavuz olarak kullanmanın doğru yolunda olduğundan emin olun. Kart tepsiye yerleştirildikten sonra, pim deliğinin telefonunuzdaki delikle aynı hizada olmasını sağlayarak her şeyi iPhone'unuza yeniden yerleştirin.

Kart kurulumu tamamlandıktan sonra, cihazınız yeniden başlatılmadan iPhone'unuz tarafından tanınmalıdır. Değilse, Uçak modunu açıp kapatmayı veya iPhone'u tamamen yeniden başlatmayı deneyin. Bu seni ayağa kaldırmak ve iyi çalışıyor olmalı.